Προς το περιεχόμενο

Απαγόρευση δημοσίων υπαίθριων συναθροίσεων σε περιοχές της Αθήνας στις 09-10-2012.


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγγνώμη, εσύ αν έκρινες τέτοιο αίτημα υπήρχε περίπτωση να το κάνεις δεκτό και να άρεις την απαγόρευση; Εγώ πάντως όχι, θεωρώ την απαγόρευση απόλυτα λογική και απόλυτα νόμιμη.

 

μα το ιδιο λεμε, οτι δεν υπηρχε περιπτωση να αρθει η απαγορευση.

βεβαια μην νομιζετε οτι παρολα αυτα αυριο θα ειναι μια ησυχη μερα, εγω δεν το θεωρω πολυ πιθανο.

 

Και τωρα, με τον ερχομο Μερκελ διαπιστωνουμε ποσο καλη δουλεια κανανε τα ελληνικα ΜΜΕ τοσα χρονια και ποσο προβατα παραμενουν το 90% του ελληνικου λαου.

 

Εχουν τους πραγματικους κλεφτες και υπαιτιους της οικονομικης μας καταστασης καθημερινα μεσα στα ποδια τους και οχι μονο δεν αντιδρουν αλλα τους ψηφιζουν κιολας και ερχεται και η Μερκελ και βλεπουμε πως "επαναστατει" ο συνηδητοποιημενος ελληνικος λαος.

 

Καμια σωτηρια.

 

ο ποιος ειπες;!;! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκεί έγκειται αυτό που θεωρώ εγώ πλάνη σου.

 

Δεκτό, αλλά εγώ θεωρώ πως θα συνεχίσω να την ακολουθώ. Οι περίοδοι κρίσης δεν μου αφήνουν το περιθώριο να δώσω δικαιολογητικό "μεμονωμένου γεγονότος". Μετά την απαγόρευση συναθροίσεων για τον ένα δανειστή μπορεί κάλλιστα να ακολουθήσει μια επιπλέον για τον άλλο δανειστή, τον παράλο δανειστή, τον πρωθυπουργό, τον αρχιεπίσκοπο και ξέρω 'γω τι άλλο. Εκτός αν σε περιόδους κρίσης δεν αυξάνεται το κενό μεταξύ τάξεων και κάνω κάτι λάθος :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα πρέπει να γίνει αντιληπτό ότι δεν απαγορεύονται οι συναθροίσεις αλλά:

 

α. οι δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις - εάν κάποιος θέλει μπορεί να πραγματοποιήσει συναθροίσεις σε μη υπαίθριο χώρο.

 

β. οι δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις σε συγκεκριμένα σημεία μίας πόλης. Οι δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις σε άλλα σημεία της ίδιας πόλης (για παράδειγμα στο Πεδίο του Άρεως) δεν απαγορεύονται.

 

Πριν σηκώσετε το λάβαρο της επανάστασης, διαβάστε τις οδηγίες χρήσης. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ MiDi_MiLiZ συμφωνω και επαυξανω!!!!!

το θεμα μου στο συγκεκριμενο ποστ ειναι η απαγορευση συναθροισεων.οχι η μερκελ!!!

Η απαγορευση των συναθροισεων ειναι το νομιμο και λογικο επακολουθο του κλασσικου του μαλακα του Ελληνα που πειστηκε τοσα χρονια απτα ΜΜΕ οτι η Μερκελ ειναι που φταιει για ολα και νομιζει οτι τωρα που ερχεται ειναι ευκαιρια να την "κανει", να την "ρανει", να της "δειξω εγω", να "δει τι θα πει Ελλαδα", να την "καλωσορισει" και λοιπες μπουρδες συγχυσμενου προβατου με καλοπλυμενο εγκεφαλο απο την προπαγανδα των ΜΜΕ που προστατευουν τους πραγματικους κλεφτες και υπευθυνους (οι οποιοι ειναι σχεδον ολοι εντος συνορων).

 

Αξιοσημειωτο το πως ο Ελληνας εχει τετοιο μενος για την Μερκελ οταν δεν του καιγεται καρφακι για τις 1000δες λαμογιων που κυκλοφορουν καθημερινα διπλα του και τους βαραει και προσοχη κι απο πανω.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαγορευση των συναθροισεων ειναι το νομιμο και λογικο επακολουθο του κλασσικου του μαλακα του Ελληνα που πειστηκε τοσα χρονια απτα ΜΜΕ οτι η Μερκελ ειναι που φταιει για ολα και νομιζει οτι τωρα που ερχεται ειναι ευκαιρια να την "κανει", να την "ρανει", να της "δειξω εγω", να "δει τι θα πει Ελλαδα", να την "καλωσορισει" και λοιπες μπουρδες συγχυσμενου προβατου με καλοπλυμενο εγκεφαλο απο την προπαγανδα των ΜΜΕ που προστατευουν τους πραγματικους κλεφτες και υπευθυνους (οι οποιοι ειναι σχεδον ολοι εντος συνορων).

 

Δεν μπορούμε να μιλήσουμε με ονόματα λόγω κανόνων του φορουμ, αλλά έχουν ανακοινωθεί πορείες και συγκεντρώσεις από συνδικάτα που δεν θεωρούν τη Γερμανία ή τη Μερκελ υπεύθυνη για το χρέος εως και για την τρύπα του όζοντος. Και αυτοί είναι η πλειοψηφία. Για αγανακτισμένους δεν έχω δει καν ένα επίσημο ή ημιεπίσημο κάλεσμα.

Οι οποίοι παρεπιπτόντως διαμαρτύρονται και για άλλους κλέφτες. Δεν λέω "τους πραγματικούς", μιας που φαίνεται να υπάρχει διχογνωμία, τριχογνωμία, ή μάλλον πολυγνωμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε να μιλήσουμε με ονόματα λόγω κανόνων του φορουμ, αλλά έχουν ανακοινωθεί πορείες και συγκεντρώσεις από συνδικάτα που δεν θεωρούν τη Γερμανία ή τη Μερκελ υπεύθυνη για το χρέος εως και για την τρύπα του όζοντος. Και αυτοί είναι η πλειοψηφία. Για αγανακτισμένους δεν έχω δει καν ένα επίσημο ή ημιεπίσημο κάλεσμα.

Οι οποίοι παρεπιπτόντως διαμαρτύρονται και για άλλους κλέφτες. Δεν λέω "τους πραγματικούς", μιας που φαίνεται να υπάρχει διχογνωμία, τριχογνωμία, ή μάλλον πολυγνωμία.

Ελα ρε συ τωρα ποια πλειοψηφια? Γιαυτο χρειαζομαστε δρακοντεια μετρα ασφαλειας απο σημερα μεχρι μεθαυριο? Επειδη η πλειοψηφια εχει κατανοησει οτι οι δικοι μας πολιτικοι/δημοσιογραφοι/καναλαρχες ειναι υπευθυνοι για την οικονομικη μας κατασταση και οχι τοσο εξωγενεις παραγοντες?

 

Για να μη σου πω οτι με οποιον, οιασδηποτε ηλικιας κατσω να μιλησω για οικονομικα, η πρωτη λεξη που θα πει ειναι "Μερκελ", αυτο το εχεις διαπιστωσει και μονος σου προφανως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να γίνει αντιληπτό ότι δεν απαγορεύονται οι συναθροίσεις αλλά:

 

α. οι δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις - εάν κάποιος θέλει μπορεί να πραγματοποιήσει συναθροίσεις σε μη υπαίθριο χώρο.

 

β. οι δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις σε συγκεκριμένα σημεία μίας πόλης. Οι δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις σε άλλα σημεία της ίδιας πόλης (για παράδειγμα στο Πεδίο του Άρεως) δεν απαγορεύονται.

 

Πριν σηκώσετε το λάβαρο της επανάστασης, διαβάστε τις οδηγίες χρήσης. ;)

 

 

βρε,

τι καθεσαι και μου μιλας για το αμπαλαζ?

εδω μιλαμε για απαγορευση.

λιγο πιο εδω και λιγο πιο εκει και λιγο παρα περα.

 

υπαρχει απαγορευση συναθροισεων εστω και σε ενα σοκακι 15 μετρων ναι η ου?

ακου εκει υπαιθριων....παλι καλα δηλαδη που αν εχει καποιος σπιτι στο κεντρο μπορει να καλεσει 10 φιλους του...τον αφηνουν ακομα...σημερα λιγο στο κεντρο,μεθαυριο και λιγο αποκεντρο....σε κανα μηνα αμα βρεθεις στην αλοννησο μην απορεις πως εφτασες μεχρι εκει.

 

 

απο ποσα ατομα και πανω θεωρειται συναθροιση????

για να ξερω που να καθομαι στις στασεις των λεωφορειων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε συ τωρα ποια πλειοψηφια? Γιαυτο χρειαζομαστε δρακοντεια μετρα ασφαλειας απο σημερα μεχρι μεθαυριο? Επειδη η πλειοψηφια εχει κατανοησει οτι οι δικοι μας πολιτικοι/δημοσιογραφοι/καναλαρχες ειναι υπευθυνοι για την οικονομικη μας κατασταση και οχι τοσο εξωγενεις παραγοντες?

 

Για να μη σου πω οτι με οποιον, οιασδηποτε ηλικιας κατσω να μιλησω για οικονομικα, η πρωτη λεξη που θα πει ειναι "Μερκελ", αυτο το εχεις διαπιστωσει και μονος σου προφανως.

 

Σύμφωνοι, αλλά αυτοί δεν θα κατέβουν για μπάχαλα αύριο στο κέντρο, θα φτιάξουν group διαμαρτυρίας στο facebook :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα ήρεμα θα είναι αύριο. Δεν θα πάει ο κόσμος εκεί που δεν επιτρέπεται και τέλος. Θα μαζευτεί λίγο παρακάτω.

 

Γενικά οι απαγορεύσεις την τελευταία στιγμή δημιουργούν προβλήματα παρά τα λύνουν.

 

βρε,

τι καθεσαι και μου μιλας για το αμπαλαζ?

εδω μιλαμε για απαγορευση.

λιγο πιο εδω και λιγο πιο εκει και λιγο παρα περα.

 

υπαρχει απαγορευση συναθροισεων εστω και σε ενα σοκακι 15 μετρων ναι η ου?

ακου εκει υπαιθριων....παλι καλα δηλαδη που αν εχει καποιος σπιτι στο κεντρο μπορει να καλεσει 10 φιλους του...τον αφηνουν ακομα...σημερα λιγο στο κεντρο,μεθαυριο και λιγο αποκεντρο....σε κανα μηνα αμα βρεθεις στην αλοννησο μην απορεις πως εφτασες μεχρι εκει.

 

 

απο ποσα ατομα και πανω θεωρειται συναθροιση????

για να ξερω που να καθομαι στις στασεις των λεωφορειων...

 

Το σκότωσες εντελώς tbh.

 

 

Να σημειώσω πως η τελευταία φράση που μιλάει για τα Ελληνικά νησιά είναι δική μου "παρέμβαση" με παιχνιδιάρικη διάθεση. Μην την λάβετε σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

βρε,

τι καθεσαι και μου μιλας για το αμπαλαζ?

εδω μιλαμε για απαγορευση.

λιγο πιο εδω και λιγο πιο εκει και λιγο παρα περα.

 

υπαρχει απαγορευση συναθροισεων εστω και σε ενα σοκακι 15 μετρων ναι η ου?

ακου εκει υπαιθριων....παλι καλα δηλαδη που αν εχει καποιος σπιτι στο κεντρο μπορει να καλεσει 10 φιλους του...τον αφηνουν ακομα...σημερα λιγο στο κεντρο,μεθαυριο και λιγο αποκεντρο....σε κανα μηνα αμα βρεθεις στην αλοννησο μην απορεις πως εφτασες μεχρι εκει.

 

 

[...]

 

Αντιλαμβάνεσαι ότι η απαγόρευση αυτή είναι απολύτως νόμιμη;

Και μάλιστα βάσει του Συντάγματος, την ακροτελεύτια διάταξη του οποίου αναπαράγεις; Εκτός αν το Σύνταγμα ισχύει αλλά μόνο για τις διατάξεις που μας αρέσουν. :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...