Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το single player που το ονομάζουν Squadron 42 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Το πρώτο επεισόδιο από το single player αναμένεται το 2017 (χωρίς να είναι επιβεβαιωμένο αυτό).

 

Με το βασικό πακέτο από το παραπάνω link (στα $35 το δείχνει και σε μένα) μπορείς να συμμετέχεις στα arena και τα υπόλοιπα modules που περικλείονται στο 2.6 build που κυκλοφόρησε δημόσια προχθές. Αυτά θεωρούνται σε alpha (ακούγεται και το pre-alpha που και που :/ ) κατάσταση -- προτείνω να είσαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό. 

 

Γενικά, θα πρότεινα να ενημερωθείς περισσότερο, και να ψάξεις μερικά streams με gameplay από την 2.6 σχετικά με το τι αγοράζεις αυτή τη στιγμή, σε τι κατάστασή είναι, τι πρόγραμμα υπάρχει για τη συνέχεια, πόσο συχνά γίνονται updates κλπ. Μην κρατάς μόνο εικόνα από trailers πάντως.

 

Επίσης, κατά καιρούς κάνουν και free-to-play events για μερικές μέρες, κυρίως γύρω από game conventions, αν μπορείς να περιμένεις τόσο (δεν γνωρίζω πότε θα είναι το επόμενο) για να δοκιμάσεις το gameplay... 

Εχω γενικα ιδεα απο space games (EvE κτλ) απλα το συγκεκριμενο φαινετε να καλυπτει τα παντα! Τωρα δεν ξερω για το link αλλα σε εμενα το βγαζει 45... Μηπως επειδη εχετε ηδη αγορασει και ειστε loged in σας βγαζει καποια διαφορετικη τιμη? Επισης για το θεμα Alpha / Pre-alpha πλεον δεν υπαρχει καποιος που να μην ξερει τι ειναι... Δυστηχως πλεον τι 50% των παιχνιδιων ετσι αγοραζονται και προωθουνται. Τεσπα. Λατρευω τα space game και το συγκεκριμενο δεν φαινετε τοσο grindi οσο φαινονται ολα τα υπολοιαπα space games που εχουν βγει κατα καιρους. Και μενω το θεμα joystick και πιλοτιριο με εχει κερδισει. Παρακαλουθω κατα καιρους καποια gameplay οπου δειχνουν και τα διαφορα spaceship και εχω ψιλοερωτευτη!!

Βασικα σχετικα με την τιμη. Τι Vat σας εμφανιζει? Γιατι σε εμενα λεει 24%. Μηπως εχετε κατι διαφορετικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και μένα 43.80 το βγάζει και τόσο το αγόρασα χθες 

απ ότι καταλαβαίνω τα παιδια μπαίνουν με κάποιο πρόγραμμα που δεν φαίνεται σαν χώρα η Ελλάδα και δεν συμπληρωνεται αυτόματα ο φπα 

το squad42 δεν το αγόρασα τώρα αλλά θα το κάνω αργότερα όταν το δώσουν ολοκληρωμένο

άσε που πριν το έβλεπα 15 ευρώ και τώρα το πήγαν στα 31  

λοιπόν εγώ τον οβολών μου στον roberts τον έδωσα περιμένω να κάνει τα δικά του τώρα :P

καλές γιορτές  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλημερα! Καλα Χριστουγεννα! Ερωτησουλα. Θελω να μπω στο παιχνιδι αλλα δυστηχως τα φραγκα ειναι λιγα....

 

Πιο ειναι το πιο φτηνο πακετο που μπορω να αγορασω αυτη την στιγμη και τι περιλαμβανει? Θα μπορω να παιξω οτι εχει βγει για το παιχνιδι αυτη την στιγμη? Δεν μιλαω για τα ships. Mιλαω για τα game modes. Η παιρνω κατι πολυ βασικο και μετα θα πρεπει να πληρωσω εξτρα για να μπω αρενα και dogfights κτλ??

 

Επισης τι μεγεθος αρχειων πρεπει να κατεβασω αυτη την στιγμη αν μπω στο παιχνιδι και κανω dowload απο το 0?

 
Καλησπέρα και καλές γιορτές!

Κατ' αρχήν τα πακέτα του παιχνιδιού.

 

Αγοράζοντας ένα πακέτο σου εξασφαλίζει την είσοδο σου στην pre - Alpha δοκιμή του Star Citizen, (Arena Commander, Star Marine, Persistent Universe) το διαστημόπλοιο σου μαζί με κάποιους μήνες ασφάλειας (οι ασφάλειες είναι ανενεργές ακόμα), το προσωπικό σου Hangar, και 1000 EUC που είναι το "νόμισμα" του Star Citizen που αντιστοιχεί περίπου σε 1 ευρώ.
 
Το Star Citizen δεν έχει μηνιαία συνδρομή, το αγοράζεις μια φορά. Όμως θα κυκλοφορήσουν διάφορα game modules που αν θέλεις τα αγοράζεις όπως είναι το Squadron 42, το single player story του παιχνιδιού.
 
Για αρχή πάντα λέω σε όλους να αγοράσουν ένα Starter Pack που είναι φθηνό, είτε με το Aurora MR είτε με το Mustang Alpha, τα ίδια είναι πάνω κάτω, και αν δεις ότι σου αρέσει μπορείς με επιπλέον χρήματα να αναβαθμίσεις το πακέτο σου. Να θυμάσαι πάντα ότι ΟΛΑ τα διαστημόπλοια θα μπορείς να τα αγοράσεις in-game όταν το παιχνίδι κυκλοφορήσει.
 
Για τις τιμές τώρα. Τα βασικά πακέτα κοστίζουν ΜΟΝΟ για τις γιορτές και σε περιορισμένο αριθμό:

 

AURORA MR SC STARTER - HOLIDAY WARBOND EDITION - 39.49 ευρώ

MUSTANG ALPHA SC STARTER - HOLIDAY WARBOND EDITION - 39.49 ευρώ

(Όπου βλέπεις "Warbond Edition" σημαίνει ότι το αγοράζεις μόνο με πραγματικα χρήματα και δεν μπορείς να το δωρίσεις ή να το λιώσεις για να πάρεις λεφτά πίσω)

 

Τα μη εορταστικά πακέτα:

AURORA MR SC STARTER - 50,78 ευρώ

MUSTANG ALPHA SC STARTER - 50,78 ευρώ

(Τα παραπάνω πακέτα περιέχουν: SelfLand Hangar, Starting Money: 1,000 UEC, 3 Month Insurance, Digital Star Citizen Manual, Star Citizen Digital Download)

 

SQUADRON 42 STANDALONE PLEDGE - 50,78 ευρώ

(Τα παραπάνω πακέτα περιέχουν: Squadron 42 Digital Download, Digital Squadron 42 Manual)
 
AURORA MR STAR CITIZEN + SQUADRON 42 COMBO - 67.70 ευρώ
MUSTANG ALPHA STAR CITIZEN + SQUADRON 42 COMBO - 67.70 ευρώ

(Περιέχει όλα τα παραπάνω)

 

Αν πότε θελήσεις ένα πακέτο θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο με το Mustang Alpha, γιατι σου δίνει περίπου 5 ευρώ "αξία" παραπάνω στο διαστημοπλοιο αν θελήσεις πότε να το αναβαθμίσεις σε κάποιο άλλο.

 

Πάντα να έχεις στο μυαλό σου ότι είναι παιχνίδι υπό ανάπτυξη με ότι σημαίνει αυτό, σίγουρα θα συναντήσεις εκατοντάδες bugs.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και χρονια πολλα.Να ρωτησω κι εγω.

Σαν κατοχος του SQ42,οταν βγει και το ολοκληρωσω,θα μετρησει αυτο στο PU;Θα αναφερετε καπου οτι ειμαι veteran ας πουμε με οτι αυτο συνεπαγεται,καλυτερες προσφορες σε missions η ranks σε τυχον reputation system; Και αν ναι πρεπει να ολοκληρωσω ολατα episodes;

Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τελειώσεις το SQ42, απλά θα θεωρείσαι Citizen, και θα έχεις θετικό reputation με κάποια groups, και αρνητικό με κάποια άλλα.

Μπορεί επίσης να συνεχίσεις να κάνεις mission για το στρατό.

Υποθέτω οτι θα μπορείς να ακολουθήσεις και στρατιωτική σταδιοδρομία μετά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γινει γνωστο αρκετο καιρο. Πως θα παρουν παραταση να φανε και αλλα :P :P :P

 

Όντως, μεγάλη παράταση...

"We stopped taking new builds from Crytek towards the end of 2015. So did Amazon. Because of this the core of the engine that we use is the same one that Amazon use and the switch was painless (I think it took us a day or so of two engineers on the engine team)."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι τέτοια θυμάμαι έλεγαν και στον Δούκα κατά καιρούς. Τώρα σοβαρά θέλω να ρωτήσω. Εσείς που έχετε παίξει το game τι έχετε παίξει μέχρι σήμερα. δλδ κάποιος κατεβάζει τα πάντα που υπάρχουν και μπαίνει για πρώτη φορά στο game έτσι όπως είναι σήμερα. Ποια είναι η εμπειρία του, τι μπορεί να κάνει δλδ?

Υπενθύμιση ότι πριν καμιά δεκαριά μέρες κλείσαμε και τα 4 χρόνια από την μέρα νομίζω που τέλειωσε το kikcstarter του game. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη ρε παιδιά αλλά θα πάει κάποιος να αγορασει αυτό το game για να παίξει counter strike στο διάστημα ?

αν ήταν coop mode όπου 4 άτομα θα μπαιναν σε μια βάση και θα σκότωναν  εχθρούς καθοδηγούμενους από τον υπολογιστή (AI) τότε ναι

άλλα αυτό είναι έκτρωμα για το συγκεκριμένο game να σκοτώνει ο ένας τον άλλο γιατί έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ειλικρινά όσο και καλή διάθεση να έχω ακόμα δεν έχω καταλάβει το gameplay του και αν όλα αυτά τα κομμάτια που παρουσιάζονται κατά καιρούς εδώ έχουν κάποια ingame σύνδεση και δεν έχει απαντήσει και κάποιος που ασχολείται δλδ όχι τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...