Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Επισκέπτεσαι πλανιτες κλπ;

Όχι, ακόμα.

Συναντάς αλλους παίχτες online..;

Ναι.

 

Θα πρότεινα πριν προχωρήσεις σε κάποια αγορά να βεβαιωθείς ότι ξέρεις καλά την κατάσταση του Star Citizen

1. Τι σημαίνει pre-alpha / alpha γιατί θα το βρεις μπροστά σου πολλές φορές μετά -- αφότου αγοράσεις πακέτο

2. Με τι ρυθμούς προχωράει το project

3. Τι πρόοδος έχει γίνει από το 2012 - τι "αγοράζεις" αυτή τη στιγμή

4. Ποιοι είναι οι επόμενοι άμεσοι στόχοι

5. Και τι σημαίνει "αγορά" για αυτούς (θα δεις τον όρο "pledge") -- όσο ακόμα γίνεται funding της ανάπτυξης

 

Πηγές για τα παραπάνω μπορούν να είναι η συζήτηση σε αυτό το thread ή σχετικά threads αλλού ή από youtube videos. Προσπάθησε να έχεις διαβάσει μια ποικιλία από απόψεις (όχι μόνο τις πολύ θετικές ή μόνο τις πολύ αρνητικές).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες!
Υπαρχει δυνατότητα μέσω του game να ενημερώνομαι για την στιγμη του free week κλπ;


Κανω κάποια εγγραφή ..;
Δίνω email μου κλπ..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες!

Υπαρχει δυνατότητα μέσω του game να ενημερώνομαι για την στιγμη του free week κλπ;

Κανω κάποια εγγραφή ..;

Δίνω email μου κλπ..;

 

Μπορείς να κάνεις λογαριασμό στο site χωρίς να αγοράσεις τίποτα.

Από ΄κει και πέρα υπάρχει εβδομαδιαίο newsletter με όλα τα νέα, τα forums και γενικά ότι πληροφορία θες και για τα Free Fly Weeks.

 

Αυτό το podcast λέει 2-3 πράγματα: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι οταν με το καλο κυκλοφορήσει θα πρέπει να ριχνει πολύ σαγόνι, αν σε αυτο το στάδιο δειχνει οπως στα video

 

https://www.youtube.com/watch?v=nO1dYX8XpbQ

https://www.youtube.com/watch?v=_ROL0pei6Po

 

και ενα ωραιο fan trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=y0NW4soy4IU

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπανάληπτη η ποιοτητα των αντανακλάσεων στην γυαλινη προσοψη του κράνους, ακομη και στα μάτια αποτυπονωνται αντανακλάσεις απο φώτα κτλ.

 

Ισως κι εγώ αγορασω  τελικά, ιδιως αν προστεθουν οι πλανήτες, επισκεψη, προσγειωση κτλ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπανάληπτη η ποιοτητα των αντανακλάσεων στην γυαλινη προσοψη του κράνους, ακομη και στα μάτια αποτυπονωνται αντανακλάσεις απο φώτα κτλ.

 

Ισως κι εγώ αγορασω  τελικά, ιδιως αν προστεθουν οι πλανήτες, επισκεψη, προσγειωση κτλ

σε 2-3 μήνες στην καλύτερη ... τώρα ένωσαν το 3,0 με 3,1 patch (mining at 3.0)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που το πήρα στο 2.6 το game δεν παιζόταν με amd 480 

όμορφα γραφικά αλλά τρελό lag παντού

θα το δοκιμάσω πάλι αργότερα

PU server και ΤΙΤΑΝ Χ να έχεις δεν παίζει πάνω από 20-30 FPS (netcode problems )

Right now, the server tells your computer EVERYTHING. Instead, it should only tell your computer the stuff it needs to know (stuff close to you, stuff you can see, not stuff happening inside a ship which is on the other side of Crusader). This will make everything go faster, since your computer doesn't need to wait for EVERYTHING each frame, and doesn't need to process EVERYTHING each frame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...