Προς το περιεχόμενο

Apple: Το iPad Mini είναι πλέον επίσημο


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Apple θέλει όμως να θεωρείται η πρωτοπόρος στα tablet...τι έγινε και υιοθετεί ξαφνικά τακτικές του ανταγωνισμού, ενώ έχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς στα tablet και φυσικά τις ακριβότερες συσκευές; Τόση αγωνία πια έχει, ώστε να καθιστά παρωχημένες (με την κυριολεκτική σημασία της λέξης) συσκευές που κυκλοφόρησε ελάχιστο χρονικό διάστημα πριν;

 

Ας αφήσεις τις υπερβολές ότι "καθιστά παρωχημένες (με την κυριολεκτική σημασία της λέξης)". Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο δραματικός.

Αν είναι δυνατόν να θεωρείται αυτο το μηχάνημα παρωχημένο. Κάνεις παπάδες με τις απίστευτες εφαρμογές που υπάρχουν.

Ο A5X έγινε Α6X και άλλαξε το 30 pin port σε lightning. Αυτό είναι όλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η απλ ειχε καποια πραγματα που την εκαναν να διαφερει απο τον ανταγωνισμο. Και τη βλεπω τωρα ν ακολουθει τακτικες που δε μας ειχε συνηθισει.

 

Εμενα μου τη δινει που εβγαλε τοσο γρηγορα νεο μοντελο. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενη απ αυτο που εχω αλλα ναι ρε φιλε εσκασα τοσα λεφτα κ δε θελω να θεωρειται παλιο τοσο συντομα!!!!!

 

Προσωπικά, δεν θεωρώ καθόλου παλιό το iPad 3, απλώς το iPad 4 είναι ένα ρετουσαρισμένο iPad 3. Ειλικρινά δεν πέφτω στην "παγίδα" του να έχω το πιο νέο αφού αυτό που έχω και με καλύπτει και με ευχαριστεί.

 

Το ότι έβγαλε ένα μοντέλο με καλύτερο επεξεργαστή δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, ούτως ή άλλως θα το έκανε τον Ιανουάριο, το έκανε 2 μήνες πριν. Σιγά το τρομερό. :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Προσωπικά, δεν θεωρώ καθόλου παλιό το iPad 3, απλώς το iPad 4 είναι ένα ρετουσαρισμένο iPad 3. Ειλικρινά δεν πέφτω στην "παγίδα" του να έχω το πιο νέο αφού αυτό που έχω και με καλύπτει και με ευχαριστεί.

 

Το ότι έβγαλε ένα μοντέλο με καλύτερο επεξεργαστή δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, ούτως ή άλλως θα το έκανε τον Ιανουάριο, το έκανε 2 μήνες πριν. Σιγά το τρομερό. :)

 

Μωρε κ εγω δε λεω οτι θα παω να το παρω. Δε το θεωρω καν αξιολογη εξελιξη. Απλα μου την εσπασε το χρονικο σημειο της ανακοινωσης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σαν ιδιοκτητρια new ipad σημερα αισθανθηκα πολυ ηλιθια!"

 

Σταμάτησε να δουλεύει;\

 

Ξεκολλάτε με αυτή τη νοοτροπία...

Απο το iPhone 1 (να αυτό που δεν υπήρχε εδώ), πήγα στο 4.... τώρα μάλλον θα περιμένω το 6-7...

 

Απο το iPad 1, στο iPad 3...

 

και ειμαι DEVELOPER, ΖΩ απο αυτά...

 

γιατί αισθάνεστε θιγμένοι δεν μπορώ να καταλάβω...

Δεν κάνει καλά αυτό που το αγοράσατε για να κάνει;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αφήσεις τις υπερβολές ότι "καθιστά παρωχημένες (με την κυριολεκτική σημασία της λέξης)". Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο δραματικός.

Αν είναι δυνατόν να θεωρείται αυτο το μηχάνημα παρωχημένο. Κάνεις παπάδες με τις απίστευτες εφαρμογές που υπάρχουν.

Ο A5X έγινε Α6X και άλλαξε το 30 pin port σε lightning. Αυτό είναι όλο.

 

ΦΥΣΙΚΑ και καθιστά το ipad 3 μια ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΗ συσκευή. Σου είπα, με την κυριολεκτική σημασία της λέξης, δηλαδή σαν κάτι που ανήκει πλέον στο παρελθόν, καθώς έχει αντικατασταθεί. Το θεωρείς υπερβολή αυτό; Και γιατί δεν συνεχίζει να πουλάει το ipad 3 σε μειωμένη τιμή αλλά το βγάζει εντελώς εκτός παραγωγής, απ' ό,τι καταλαβαίνω τουλάχιστον...Εάν το αγόρασα τον Σεπτέμβριο, πόσο κορόιδο πρέπει να αισθάνομαι που θα έπαιρνα μια καλύτερη συσκευή 30 μέρες μετά με τα ίδια λεφτά;

 

Πληροφοριακά, μια απλη αναζήτηση των πρώτων αντιδράσεων στο google δείχνει ότι υπήρξε μεγάλη έκπληξη για το ipad 4, σε συνδυασμό με ενόχληση για την κίνηση αυτή, καθώς το mini ήταν δεδομένο...

 

Και όλα αυτά τα λέω όχι σαν apple hater, αλλά σαν "πανευτυχής" κάτοχος ipad 3...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nimrod7αισθάνονται θιγμένοι γιατί υπάρχει αυτή η νοοτροπία που θέλει να έχουμε πάντα το τελευταίο μοντέλο για να αισθανόμαστε ασφαλείς.

 

Ξυπνάτε παιδιά. το πάν είναι να κάνει την δουλειά του το μηχάνημα που έχετε στα χέρια.

 

ένα ρετουσαρισμένο ipadέ βγαλε. δεν είναι ότι σου έδωσε νέες δυνατότητες που δεν τις είχε το ipad3 και τρώτε όλοι ξενέρα. έλεος πιά.

 

το ipad3 θα σας κρατήσει για τουλάχιστον 3 χρόνια ακόμα. το ipad 4 το ίδιο. όταν θα θελήσετε να το αλλάξετε θα έχουν βγεί άλλα 3 ipad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μωρε κ εγω δε λεω οτι θα παω να το παρω. Δε το θεωρω καν αξιολογη εξελιξη. Απλα μου την εσπασε το χρονικο σημειο της ανακοινωσης

Σύμφωνοι, το timing ίσως είναι κακό. Αλλά δεν περίμενες ότι κάτι τέτοιο θα γινόταν σε δύο μήνες; Και τότε δεν θα στην έσπαγε; :)

 

 

Το ότι εχει USB port δηλαδή δεν ειναι σπάσιμο;;;;; Μην περιμένουν αλλα λεφτά απο μένα!

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Ποιό USB port; Κανένα iPad δεν έχει USB port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διαβεβαιώ ότι δεν νιώθω καθόλου κώτσος, όντας αγοραστής του iPad 3 τον Μάρτιο. Δεν βλέπω τον λόγο να αισθάνομαι έτσι, το νέο iPad έχει έναν καλύτερο επεξεργαστή (ο υπάρχων είναι ήδη εξαιρετικός, δεν έχω διαπιστώσει πρόβλημα) και έχει lightning connector ενώ έχω καμιά 10αριά καλώδια του παλιού 30pin connector για το iPad μου.

Συμφωνώ, ΕΚΤΟΣ βέβαια και αν η Apple αρχίσει τα γνωστά με τα νέα features του λειτουργικού που θα παίζουν ως δια μαγείας μόνο σε iPad 4 και... iPad mini...!

Διόλου απίθανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παλικαρια σας εχει υπογραψει κανενα συμβολαιο η Apple που να σας λεει ειμαι υποχρεωμενη να βγαζω ipad καθε χρονο και οχι καθε 6 η καθε 3 μηνες; Για να πουλατε μουρη εσεις οτι εχετε το τελευταιο ipad iphone ipod κλπ;

 

Και στην τελικη οπως αλλαζατε καθε χρονο ipad τωρα να το αλλαζετε καθε 6 μηνες αφου θελετε να ειστε τοπ στην τεχνολογια.

 

Ξεχαστε την Apple που ξερατε πλεον ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος και μην σας φανει καθολου παραξενο αν σε 3 μηνες δειτε το ipad 5

 

(Τωρα θα πεσουν τα φανατικ μποϋς να με φανε)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συμφωνώ, ΕΚΤΟΣ βέβαια και αν η Apple αρχίσει τα γνωστά με τα νέα features του λειτουργικού που θα παίζουν ως δια μαγείας μόνο σε iPad 4 και... iPad mini...!

Διόλου απίθανο!

 

Κοίτα, αν αρχίσει κάτι τέτοιο θα'ναι καταδικαστέο φυσικά. Αλλά όπως θα διαπίστωσες, στην παρουσίαση δεν ειπώθηκε κάτι τέτοιο - συνήθως τα λένε (έστω και μέσα από τα δόντια τους :) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, δεν θεωρώ καθόλου παλιό το iPad 3, απλώς το iPad 4 είναι ένα ρετουσαρισμένο iPad 3. Ειλικρινά δεν πέφτω στην "παγίδα" του να έχω το πιο νέο αφού αυτό που έχω και με καλύπτει και με ευχαριστεί.

 

Μεγάλη ήττα (και φάουλ) από την Apple και ας μην το παραδέχεσαι.

Ανάλογη θα έλεγα με αυτή που έφαγαν οι αγοραστές MACBOOK Air 13" του mid-2010 (core2Duo), όταν λίγους μήνες αργότερα κυκλοφόρησαν στην ίδια τιμή το μοντέλο με i5 και φωτιζόμενο πληκτρολόγιο. Ίδια οθόνη, ίδιο σασί, ίδια κάμερα αλλά στην μηχανή υπήρχε ένας εντελώς διαφορετικός υπολογιστής.

Φαντάζομαι ότι οι δύστυχοι τύποι των μοντέλων του 2010 που σίγουρα θα είχαν σκάσει από το κακό τους, δεν θα έλεγαν τι να το κάνω τον i5 αφού και με τον C2D σερφάρω στο internet ή το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο μου είναι άχρηστο γιατί έχω αγοράσει 5-6 led φωτιστικά στο σπίτι.

 

Για να ολοκληρώσω έχω την εντύπωση ότι η Apple δεν σεβάστηκε τους πελάτες της και τα χρήματα που είχαν δαπανήσει για το ipad 3.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...