Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποιος να βοηθήσει μου βγάζει στο αρχικο αρχείο συμβατοτητας σφάλμα και δεν προχωράει παρακάτω για να κατεβασω τα windows τι πρόβλημα υπάρχει;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Βγαλε τι λεει το μηνυμα ακριβως μηπως καταλαβουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το trusted pc πρέπει να το ενεργοποιήσω;

 

NAI

 

Καλησπερα , εχει ενεργοποιησει καποιος στο outlook email με καταληξη.GR ??

Βαζω τους σωστους κωδικους και δεν προχωραει την συνδεση του λογαριασμου.

Επισης μου ζηταω να βαλω και τον ΤΟΜΕΑ.

Ξερεις καποιος τι θελει να πει ο ποιητης ?

Ειμαι στην otenet.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI

 

Καλησπερα , εχει ενεργοποιησει καποιος στο outlook email με καταληξη.GR ??

Βαζω τους σωστους κωδικους και δεν προχωραει την συνδεση του λογαριασμου.

Επισης μου ζηταω να βαλω και τον ΤΟΜΕΑ.

Ξερεις καποιος τι θελει να πει ο ποιητης ?

Ειμαι στην otenet.

 

 

Τομεα μαλλον εννοει το Workgroup ή το Domain

 

Περασαν οι 24 ωρες και ακομα το email για το Windows media Center....

 

http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/50-windows-8-tips-tricks-and-secrets-1028220/page:3#articleContent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση προς mods:

1)Παδιά αν δεν βαριέστε ανοίξτε ένα θέμα-οδηγό που να δείχνει με φωτο η βίντεο τα βήματα upgrade σε windows 8,πως σώζουμε το iso κτλ.

2)Επίσης προτείνω να ανοιχτεί νεό θέμα αποκλειστικά με προβλήματα-λύσεις για windows 8.

Πίστευω πως έτσι θα λύσουμε απορίες που επαναλαμβάνονται διαρκώς και θα αντιμετωπίσουμε καλύτερα τυχόν προβλήματα.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κατι? Αγορασα τα windows 8, τα εγκατεστησα, αλλα θέλω να κατεβασω και το αρχειο iso για να το γράψω σε dvd. Υπάρχει κάποιος τρόπος?

ναι, ξανακατεβάζεις τον οδηγό, του δίνεις τον κωδικό σου, ξανακατεβάζει τα windows 8, και στα αποθηκεύει σαν .iso

αν θέλεις στα καίει και σε dvd....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα ρωτήσει προηγουμένως (αλλά με τους ρυθμούς που πέφτουν τα posts εδώ προφανώς "θάφτηκε") σχετικά με το πόσο χώρο το ελάχιστο χρειάζονται να υπάρχει διαθέσιμος στον δίσκο εγκατάστασης και δεν είδα ακόμα απάντηση εδώ, το έψαξα τριγύρω και είδα που λένε πως, τα 32άρια θέλουν 16GB ενώ τα 64άρια 20GB.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να ρυθμίσει κανείς, στη φάση μιας καθαρής εγκατάστασης, τι θέλει να εγκατασταθεί και τι όχι από όλο το πακέτο αλλά πιστεύω πως δε θα μπορεί.

Αν ωστόσο κάποιος σας, απ' όσους τα έχετε εγκαταστήσει ήδη, έχει παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο σχετικά, ε ας κάνει έναν κόπο να μας το αναφέρει εδώ. Θα βοήθαγε ορισμένους.

 

Η "καούρα" μου σχετίζεται με το αν θα χώραγαν σε κάτι σχετικά μικρούς SSD που τυχαίνει να έχω πρόχειρους.

 

Στο λαπτοπ μου που εχω απενεργοποιημενο το hibernation , τα win 8 pro x64 πιανουν 21gb μαζι με full office 2010, drivers ,ολες τις βασικες εφαρμογες(browsers, im,skype κλπ) και μερικες metro εφαρμογες.

 

Σε αυτα τα 21gb θα πρεπει να προσθεσεις και το hibernation(εγω δεν εχω τα win8 σαν βασικο os στο λαπτοπ, οποτε δεν χρειαζομαι hibernation) που ειναι οσο ειναι η ram του υπολογιστη.

 

post-62876-0-66832300-1351452222_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φιλε μου, μόλις πήρα το ISO

 

ναι, ξανακατεβάζεις τον οδηγό, του δίνεις τον κωδικό σου, ξανακατεβάζει τα windows 8, και στα αποθηκεύει σαν .iso

αν θέλεις στα καίει και σε dvd....

 

Ευχαριστώ φιλε μου, μόλις πήρα το ISO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λαπτοπ μου που εχω απενεργοποιημενο το hibernation , τα win 8 pro x64 πιανουν 21gb μαζι με full office 2010, drivers ,ολες τις βασικες εφαρμογες(browsers, im,skype κλπ) και μερικες metro εφαρμογες.

 

Σε αυτα τα 21gb θα πρεπει να προσθεσεις και το hibernation(εγω δεν εχω τα win8 σαν βασικο os στο λαπτοπ, οποτε δεν χρειαζομαι hibernation) που ειναι οσο ειναι η ram του υπολογιστη.

Σε υπερευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Περασαν οι 24 ωρες και ακομα το email για το Windows media Center....

 

http://www.techradar...#articleContent

 

Μου εκανε 1,5 μερα και τις 2 φορες που ζητησα κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...