Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Πολύ καλό αλλά ως πότε θα το τραβάει απ' τα μαλλιά με παρόμοια DLCs? Νομίζω ότι ήρθε η ώρα για το επόμενο βήμα, αν και δεν το βλέπω σύντομα δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο να κάνει επόμενο βήμα. Η λογική της είναι να πατήσει πάνω στο υπάρχον game και απλά να το εμπλουτίζει. Τις τιμές των DLC στην αρχή τις θεωρώ υψηλές. Αλλά μετά από λίγους μήνες για 7-9 ευρώ από κάνα κλειδάδικο είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίνοντας και απ το γεγονός ότι άρχισαν να αναβαθμίζουν σιγά σιγά τα πιο παλιά κομμάτια του παιχνιδιού (update γερμανίας) θα μείνουν για καιρό σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμία πρόθεση για ETS3! Και ευτυχώς γιατί σκεφτείτε ότι θα έπρεπε να πάρουν δικαιώματα φορτηγών από την αρχή. Το τωρινό παιχνίδι έχει τεράστια περιθώρια βελτίωσης! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλιως γιατι να βγαλεις το 3? Δεν είναι σαν τα παιχνίδια που βγαζουν νεα settings πχ από τον έναν πολεμο στον αλλον η αλλαζουν περιοχες...Αν θες αλλαγες μπορεις καλλιστα να προσθεσεις χαρτες, να βελτιώσεις τα γραφικα σου, να προσθεσεις οχήματα και ειδη κτλπ κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ νομίζω ότι γενικά κινείται προς τη σωστή κατεύθυνση. Έχει ένα εξαιρετικό χαμηλό entry fee (τελευταία φορά που τσέκαρα στα κλειδάδικα το βασικό παιχνίδι κόστιζε 5-6 ευρώ), σχετικά αξιοπρεπή γραφικά που παίζουν σε κάθε είδος μηχανήματος, ένα κάρο εξαιρετικά mods που θα προφανώς δεν θα συνεργάζονταν με το ETS3, διαρκή updates που διορθώνουν bugs αλλά επεκτείνουν και τη μηχανή του παιχνιδιού και φυσικά πανέμορφα DLC, το κάθε ένα καλύτερο από τα προηγούμενα.

Δεν έχω δει το roadmap της εταιρίας (δεν ξέρω καν αν υπάρχει κάπου δημοσιευμένο) αλλά προσωπικά θα ήθελα διαρκή επέκταση του χάρτη μέχρι να καλύψει ολόκληρη την Ευρώπη, καλύτερο damage model και, για τους μερακλήδες, ίσως λίγη περισσότερη λεπτομέρεια στο κομμάτι του management των φορτηγών. Ειδικά το τελευταίο νομίζω ότι έχει βαλτώσει τα τελευταία χρόνια, απλώς μαζεύεις λεφτά για να αγοράσεις νέα φορτηγά και γκαράζ, να πάρεις ένα random υπάλληλο και πάλι από την αρχή. Θυμάμαι την εποχή που είχα 3-4 φορτηγά, αργότερα έφτασα τα 30 αλλά στην πράξη δεν υπήρχε καμια τεράστια διαφορά.

Φυσικά για το τέλος αφήνω το πονεμένο κομμάτι του multiplayer...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τα βλέπετε βρε παιδιά τα μεγάλα περιθώρια βελτίωσης; Λίγη διασκέδαση προσθέτουν πλέον τα DLCs τους με τα mods που κυκλοφορούν, έχει καλυφθεί προ πολλού αυτό το κενό. Δεν βλέπω κάτι διαφορετικό στον ορίζοντα, χρειάζεται νέα βάση και καινούρια πράγματα για να πάει ένα βήμα πιο πέρα. Ας πούμε εγώ θέλω να αυξηθούν οι αποστάσεις και να μεγαλώσουν οι πόλεις, να έρθουν πιο κοντά στην πραγματικότητα και όχι να είναι ο χάρτης τους 3 τετράγωνα στα οποία απλά αλλάζουν τα assets και είναι ίδιο το μοτίβο.

Πως θα γίνει αυτό το πράγμα στο υπάρχον; Τα δικαιώματα έτσι κι αλλιώς τα πληρώνουν (ή τα έχουν πληρώσει) για κάθε χρονιά που τα χρησιμοποιούν και κάποια στιγμή θα λήξουν οι συμβάσεις. Με την ίδια λογική ας έμεναν στο 1 τότε και να έχτιζαν πάνω σ' αυτό όλα αυτά που λέτε. Φυσικά δεν γινόταν, ακριβώς ότι πρέπει να γίνει και τώρα. 6 χρόνια ζωής έκλεισε και το GTA να ήταν θα είχε αρχίσει ήδη τα πλάνα του για το επόμενο. Μια χαρά είναι δεν λέω, το χαίρομαι, αλλά δεν έχει κάτι άλλο να δώσει πλέον, προσωπική άποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα σε ολους , 

υπαρχει καποιος που χρησιμοποιει το oculus DK2 με το παιχνιδι , 

εχω δοκιμασει οτι οδηγο εχω βρει Online δεν εχω καταφερει να το κανω να παιξει , 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα με το ets2 το αγόρασα από το instant gaming και το έβαλα στο steam.....μετά από μια μέρα άρχισε να μου κλείνει το game με αφήνει να παίξω για 10 λεπτά και μετά κλεινει...τι μπορεί να φταίει... ευχαριστώ όσους απαντήσουν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Panos59m60 είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα με το ets2 το αγόρασα από το instant gaming και το έβαλα στο steam.....μετά από μια μέρα άρχισε να μου κλείνει το game με αφήνει να παίξω για 10 λεπτά και μετά κλεινει...τι μπορεί να φταίει... ευχαριστώ όσους απαντήσουν...

Λογικά είτε δεν λες αλήθεια ότι το αγόρασες, είτε το είχες πριν σπασμένο και δεν έκανες τον κόπο να καθαρίσεις ότι έχει απομείνει πριν περάσεις το γνήσιο. Το λέω γιατί τέτοια προβλήματα είναι συνηθισμένα σε σπασμένο, επειδή έχουν κάνει πατέντα με το auto save κάθε 10 λεπτά, κάτι που δεν μπορείς να αλλάξεις κιόλας αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Λογικά είτε δεν λες αλήθεια ότι το αγόρασες, είτε το είχες πριν σπασμένο και δεν έκανες τον κόπο να καθαρίσεις ότι έχει απομείνει πριν περάσεις το γνήσιο. Το λέω γιατί τέτοια προβλήματα είναι συνηθισμένα σε σπασμένο, επειδή έχουν κάνει πατέντα με το auto save κάθε 10 λεπτά, κάτι που δεν μπορείς να αλλάξεις κιόλας αν θυμάμαι καλά.

Πριν αγοράσω το παιχνίδι είχα κάνει φορμάτ γιατί άλλαξα τα πάντα από το pc 2 φορές έχω κάνει φορμάτ και δεν έχει γίνει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;;; έχω κατεβάσει ένα Mode με μια νταλίκα Scania το περνάω το Mod στο φάκελο (Mod) μπενω μέσα στο παιχνίδι ενεργοποιώ το mod με την νταλίκα πάταω συνέχεια παιχνιδιού αλλά δεν υπάρχει πουθενα τι να κάνω;;; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...