Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα για να είμαι ειλικρινής η συγκεκριμένη πόλη δεν ξέρω που ακριβώς είναι, πάντως θυμάμαι ότι το Beyond the Baltic Sea έβαλε μόνο τη Νότια Φινλανδία. Αν η πόλη είναι πιο πάνω τότε προέρχεται από το Promods που στην έκδοση 2.40 έχει συνενώσει διάφορες περιοχές της Φινλανδίας μαζί με το Baltic Sea. Όπως και να 'χει το Promods είναι must και φυσικά το μέρος υπέροχο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά... Ισλανδία γράφει ο GeoMak, Φινλανδία διαβάζω εγώ. Έχω λαλήσει από τα πολλά δρομολόγια. Είναι σαν αυτό το ντοκιμαντέρ που λέγαμε στις προηγούμενες σελίδες που πολλοί αναλφάβητοι νταλικέρηδες μετρούσαν τα γράμματα στις πινακίδες για να καταλάβουν αν πηγαίνουν καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικά σε αυτό το ρημάδι το Promods έπρεπε να είχαν βγάλει κάποιου είδους αυτόματου updater και μάλιστα με incremental patches, όχι κάθε φορά που χρειάζεται αναβάθμιση να πρέπει να κατεβάζω και να εγκαθιστώ τα πάντα από την αρχή ένα-ένα... Τις περισσότερες φορές που έχω παρατήσει για μήνες το ETS2 είναι γι' αυτό ακριβώς το λόγο.

GPS voice navigation, κλαίω από συγκίνηση...

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χάλι οι περισσότερες φωνές, ενώ κάποιες είναι και τρολ όπως η γιαγιά, ή ο τύπος που λέει "do you even listen to me?". Μόνο τα Google navigation από workshop την παλεύουν λίγο προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, nzeppos είπε

Κανονικά σε αυτό το ρημάδι το Promods έπρεπε να είχαν βγάλει κάποιου είδους αυτόματου updater και μάλιστα με incremental patches, όχι κάθε φορά που χρειάζεται αναβάθμιση να πρέπει να κατεβάζω και να εγκαθιστώ τα πάντα από την αρχή ένα-ένα... Τις περισσότερες φορές που έχω παρατήσει για μήνες το ETS2 είναι γι' αυτό ακριβώς το λόγο.

GPS voice navigation, κλαίω από συγκίνηση...

διαβαζα ενα τοπικ στο φορουμ τους οπου αναφερουν οτι δε γινεται. τα κανουν 1-1 τα αρχεια αναβαθμιση.

τωρα με το gps τους χαλασε παρα πολλα αρχεια & μεγαλο μερος του στησιματος τους.

Επεξ/σία από mclein²
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όντως το voice nav είναι λίγο σάπιο, και οι κανονικές φωνές. Βασικά είναι σαν να κάθεται κάποιος δίπλα σου και να σου μιλάει. Είναι πολύ φιλική η φωνή, την ήθελα πιο ρομποτική. Συνολικά το update πολύ καλό όμως. Για το ProMods όντως όπως είπε και ο φίλος δεν γίνεται με incremental updates. Κατά τη γνώμη μου πάντως παίζεις και χωρίς ProMods μια χαρά, ο χάρτης είναι αρκετά μεγάλος και θα βγει και η Ρουμανία-Βουλγαρία-Τουρκία (αργεί λίγο ακόμη βέβαια) και αναβαθμίζουν σιγά σιγά και τις παλιές περιοχές..

Στις 24/5/2019 στις 12:07 ΜΜ, stratos_k είπε

Με το Vanilla ETS2 μπορώ να βάλω χάρτες και Mods? Χρειάζομαι και τα expansion?

Το ProMods χρειάζεται όλα τα expansions. Ίσως κάποιος από τους άλλους χάρτες να μην χρειάζεται expansions, αν και δύσκολο, αλλά κατά τη γνώμη μου μόνο το ProMods αξίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα θελα να μάθω κάποιες πληροφορίες για το παιχνίδι μιας και είμαι άσχετος αλλά ψήνομαι να ξεκινήσω μετά από ένα δώρο τιμονιέρα που μου έκαναν. Πχ αν το αγοράσω από allkeyshop βλέπω πως ξεκινάνε από 4 - 30 ευρώ, τι διαφορές υπάρχουν; Κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζω για αρχή ως αρχάριος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@giannis2429 Έχει steam sales τώρα και είναι σε έκπτωση και το παιχνίδι και όλα τα DLC οπότε καλύτερα να το πάρεις από το steam. Γενικά αν σου αρέσει η φάση να οδηγάς χαλαρουίτα θα σου αρέσει αρκετά το παιχνίδι. Απλά να ξέρεις πρέπει να πάρεις σίγουρα 2 map DLC το λιγότερο γιατί ο βασικός χάρτης είναι μικρός αλλά το κυριότερο παλιός, αν και σιγά σιγά τον αναβαθμίζουν. Κατά τη γνώμη μου αν δεν θέλεις να πάρεις όλους του χάρτες μονοκοπανιά, ξεκίνα με τη Σκανδιναβία και τη Γαλλία. Φυσικά μπορείς να τσεκάρεις και τους άλλους μήπως σε ψήνει κάποια άλλη χώρα πιο πολύ. Οι χάρτες είναι πολύ αληθοφανείς, ειδικά από την Γαλλία και μετά, γίνονται με google maps street view και έχουν και ξεχωριστά assets ο καθένας, δεν ανακυκλώνουν τα ίδια πράγματα συνέχεια. Υπάρχουν και άλλα DLC που δίνουν νέα gameplay στοιχεία, για παράδειγμα υπάρχει το special transport που κουβαλάς πολύ μεγάλα φορτία με συνοδεία μπροστά και πίσω από οχήματα-οδηγούς. Είναι συγκεκριμένες διαδρομές να κάνεις και υπάρχουν κανόνες για τις ειδικές μεταφορές. Εμένα μου άρεσε πολύ αυτό. Έχει DLC με τα Krone τραιλερ, έχει για αντικείμενα στο ταμπλό και που κρεμάς στο παρπριζ. Γενικά έχει αρκετό πράμα από DLC. Έχει και DLC με paintjobs από διάφορες χώρες αλλά άχρηστα είναι και δείχνει και λίγο καρνάβαλος η νταλίκα :P Στην τελική πρέπει να σου αρέσει το στυλ της χαλαρής οδήγησης, αν όχι μην το δοκιμάσεις, θα βαρεθείς..

Υ.Γ.1 Τα core features του παιχνιδιού είναι πάντα δωρεάν μέσα από updates (3-4 το χρόνο περίπου) και οι καινούργιες νταλίκες είναι πάντα δωρεάν.

Υ.Γ.2 Θα σου ξενίσει λίγο το ότι το παιχνίδι είναι σε DX9, αλλά έχει βγει experimental για DX11 και σε λίγους μήνες θα βγει η stable.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

@giannis2429 Έχει steam sales τώρα και είναι σε έκπτωση και το παιχνίδι και όλα τα DLC οπότε καλύτερα να το πάρεις από το steam. Γενικά αν σου αρέσει η φάση να οδηγάς χαλαρουίτα θα σου αρέσει αρκετά το παιχνίδι. Απλά να ξέρεις πρέπει να πάρεις σίγουρα 2 map DLC το λιγότερο γιατί ο βασικός χάρτης είναι μικρός αλλά το κυριότερο παλιός, αν και σιγά σιγά τον αναβαθμίζουν. Κατά τη γνώμη μου αν δεν θέλεις να πάρεις όλους του χάρτες μονοκοπανιά, ξεκίνα με τη Σκανδιναβία και τη Γαλλία. Φυσικά μπορείς να τσεκάρεις και τους άλλους μήπως σε ψήνει κάποια άλλη χώρα πιο πολύ. Οι χάρτες είναι πολύ αληθοφανείς, ειδικά από την Γαλλία και μετά, γίνονται με google maps street view και έχουν και ξεχωριστά assets ο καθένας, δεν ανακυκλώνουν τα ίδια πράγματα συνέχεια. Υπάρχουν και άλλα DLC που δίνουν νέα gameplay στοιχεία, για παράδειγμα υπάρχει το special transport που κουβαλάς πολύ μεγάλα φορτία με συνοδεία μπροστά και πίσω από οχήματα-οδηγούς. Είναι συγκεκριμένες διαδρομές να κάνεις και υπάρχουν κανόνες για τις ειδικές μεταφορές. Εμένα μου άρεσε πολύ αυτό. Έχει DLC με τα Krone τραιλερ, έχει για αντικείμενα στο ταμπλό και που κρεμάς στο παρπριζ. Γενικά έχει αρκετό πράμα από DLC. Έχει και DLC με paintjobs από διάφορες χώρες αλλά άχρηστα είναι και δείχνει και λίγο καρνάβαλος η νταλίκα :P Στην τελική πρέπει να σου αρέσει το στυλ της χαλαρής οδήγησης, αν όχι μην το δοκιμάσεις, θα βαρεθείς..

Υ.Γ.1 Τα core features του παιχνιδιού είναι πάντα δωρεάν μέσα από updates (3-4 το χρόνο περίπου) και οι καινούργιες νταλίκες είναι πάντα δωρεάν.

Υ.Γ.2 Θα σου ξενίσει λίγο το ότι το παιχνίδι είναι σε DX9, αλλά έχει βγει experimental για DX11 και σε λίγους μήνες θα βγει η stable.

Thanks για την άμεση απάντηση. 

Κοίτα, η λογική του παιχνιδιού, χαλαρή οδήγηση κλπ με ελκύει αρκετά θα έλεγα.

Πόσο περίπου κοστίζουν τα dlc?

Αν έχω καταλάβει καλά το θέμα του παιχνιδιού είναι μεταφορές έτσι; Κάποιες πληροφορίες πάνω σ' αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@giannis2429 Τα map DLC έχουν 18 ευρώ αν θυμάμαι καλά μόλις βγουν αλλά σε sales πέφτουν οι τιμές. Τα υπόλοιπα DLC έχουν max 5 ευρώ. Αρχικά ξεκινάς από μια πόλη χωρίς νταλίκα και δουλεύεις σαν υπάλληλος. Μετά από 4-5 ταξίδια μπορείς να πάρεις δάνειο από την τράπεζα για να αγοράσεις δική σου νταλίκα. Όσο προχωράς και ανεβαίνεις level ξεκλειδώνουν κινητήρες, κιβώτια, μεγαλύτερες καμπίνες, τριαξονικο σασί, κτλ. Έκτος από νταλίκα μπορείς να αγοράσεις και δικό σου τραιλερ αν θέλεις και να βαζεις φορτίο αναλόγως τι τραιλερ είναι. Αν είναι ψυγείο για παράδειγμα σου βγάζει δουλειές με παγωτά, κατεψυγμένα προϊόντα κτλ. Αν δεν θέλεις να αγοράσεις τραιλερ, μεταφέρεις με την νταλίκα σου έτοιμα τραιλερ από τις εταιρείες που έχει στις πόλεις. Γενικά αυτό είναι, δεν κάνεις κάτι άλλο. Μεταφέρεις κάτι από το Α στο Β. Έχεις και προσομοίωση κούρασης και πρέπει να κοιμάσαι σε σταθμούς στις εθνικές όπως γίνεται και με τους οδηγούς φορτηγών στην πραγματικότητα.  Μπορείς να αγοράσεις και άλλα γκαράζ και άλλες νταλίκες και να προσλάβεις οδηγους. Γενικά η οικονομία του παιχνιδιού είναι πολύ basic και εύκολη, σε φάση ότι βγάζεις εκατομμύρια για πλάκα. Με την κατάλληλη μουσική πάντως είναι ωραία φάση, χαλαρώνεις. Μπορείς να κατεβάσεις από το steam το βασικό παιχνίδι, ξεκίνα από την Γερμανία που έχει αναβαθμιστεί ο χάρτης και παίξε καμιά ώρα να δεις αν σε ψήνει. Αλλιώς refund..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...