Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

@lefteris210 1080p. 100% scaling γιατί έτσι πρέπει για να δουλεύει το inspector, όχι MLAA και όλα τα άλλα τσεκαρισμένα και στα high/ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EASE DATE ETS2 VERSION PROMODS VERSION REQUIRES DLC CONTENTS DOWNLOAD LINKS
Jul 4 2019
v1.35.x
v2.41
EAST, NORTH, FRANCE, ITALY, BALTIC
Same as v2.40 plus:
latvia.gif Jēkabpils
ukraine.gif Improved: Мукачево (Mukachevo), Ужгород (Uzhhorod)
This version requires all current map DLCs to be installed.
 
Installer v2.41
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε
EASE DATE ETS2 VERSION PROMODS VERSION REQUIRES DLC CONTENTS DOWNLOAD LINKS
Jul 4 2019
v1.35.x
v2.41
EAST, NORTH, FRANCE, ITALY, BALTIC
Same as v2.40 plus:
latvia.gif Jēkabpils
ukraine.gif Improved: Мукачево (Mukachevo), Ужгород (Uzhhorod)
This version requires all current map DLCs to be installed.
 
Installer v2.41

Μακάρι να έβγαζαν και μια έκδοση με λιγότερα dlc να απαιτούνται. Φαντάζομαι δεν θα είναι τόσο δύσκολο να αφαιρέσουν απλά περιοχές, μιας και έρχονται έτσι κι αλλιώς ως πρόσθετες στα dlc. Εμένα πχ μου λείπει το Baltic και δεν μπορώ να βάλω promods πλέον, μέχρι να το αγοράσω. :( Πρέπει να δίνεις 20ευρα συνέχεια για να συμβαδίζεις με τα mods ρε γαμώτο, δεν είναι κι εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@p4n0s86 Εγώ τα παίρνω στις εκπτώσεις τα DLC. To ProMods χρειάζεται τα DLC κυρίως για τα assets και όχι τόσο για τον χάρτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

@p4n0s86 Εγώ τα παίρνω στις εκπτώσεις τα DLC. To ProMods χρειάζεται τα DLC κυρίως για τα assets και όχι τόσο για τον χάρτη..

Για να το πάρεις με μια καλή έκπτωση θα χρειαστεί να περάσει αρκετός καιρός, κατά την διάρκεια του οποίου δεν θα μπορείς να βάλεις promods. Κι όταν καταφέρεις να το πάρεις, θα βγει το επόμενο και πάει λέγοντας. Γενικά η τιμολόγηση για έξτρα περιεχόμενο ενός τίτλου που μετρά ήδη 6 χρόνια είναι ψιλοαπαράδεκτη.

Αν κάποιος δεν το έχει και θέλει να πάρει όλο το πακέτο, καλείται να δώσει πάνω από 100€ και δεν είναι 3Α τίτλος. Προσωπικά όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν, θα ήθελα να γίνει το επόμενο βήμα, αλλά δυστυχώς βλέπω ότι ο κόσμος αρκείται σε πανομοιότυπα dlc που κοστίζουν αρκετά για ότι προσφέρουν. Θα μπορούσα πολύ εύκολα να το κατεβάσω όλο και να μη με νοιάζει, αλλά τους σέβομαι για την δουλειά που κάνουν, όμως κάπου κουράζουν πλέον.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@p4n0s86 Μα αυτή είναι η λογική της εταιρείας. Αντί να βγάζει κάθε χρόνο ή κάθε δύο χρόνια καινούργιο παιχνίδι από την αρχή, κρατάει το παιχνίδι σαν βάση και βγάζει DLCs. 18 ευρώ κοστίζουν οι χάρτες και δεν είναι ανάγκη να τους έχεις και όλους day 1. Το ότι τους χρειάζεται το ProMods δεν είναι θέμα της SCS. Και δεν είναι πανομοιότυποι οι χάρτες. Εντάξει χώρες της Ευρώπης είναι όπως είναι στην πραγματικότητα. Τι παραπάνω να έχουν; Με google street view γίνονται. Και η λογική του παιχνιδιού αυτή είναι, να οδηγάς από το Α στο Β. Και να έβγαζαν άλλο παιχνίδι το ίδιο θα ήταν πάνω κάτω, άντε ίσως με καλύτερα graphics, όχι ότι τώρα είναι άσχημα τα γραφικά. Γίνεται και η μετάβαση σε DX11 οπότε θα δούμε βελτιώσεις. Ο σημαντικότερος λόγος που δεν βγάζουν καινούργιο game είναι τα δικαιώματα. θα πρέπει να βγάλουν δικαιώματα από την αρχή για όλα τα φορτηγά.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

@p4n0s86 Μα αυτή είναι η λογική της εταιρείας. Αντί να βγάζει κάθε χρόνο ή κάθε δύο χρόνια καινούργιο παιχνίδι από την αρχή, κρατάει το παιχνίδι σαν βάση και βγάζει DLCs. 18 ευρώ κοστίζουν οι χάρτες και δεν είναι ανάγκη να τους έχεις και όλους day 1. Το ότι τους χρειάζεται το ProMods δεν είναι θέμα της SCS. Και δεν είναι πανομοιότυποι οι χάρτες. Εντάξει χώρες της Ευρώπης είναι όπως είναι στην πραγματικότητα. Τι παραπάνω να έχουν; Με google street view γίνονται. Και η λογική του παιχνιδιού αυτή είναι, να οδηγάς από το Α στο Β. Και να έβγαζαν άλλο παιχνίδι το ίδιο θα ήταν πάνω κάτω, άντε ίσως με καλύτερα graphics, όχι ότι τώρα είναι άσχημα τα γραφικά. Γίνεται και η μετάβαση σε DX11 οπότε θα δούμε βελτιώσεις. Ο σημαντικότερος λόγος που δεν βγάζουν καινούργιο game είναι τα δικαιώματα. θα πρέπει να βγάλουν δικαιώματα από την αρχή για όλα τα φορτηγά.

Το θέμα των δικαιωμάτων το έχουμε ξανασυζητήσει, δεν υπάρχει καμία διαφορά στο να πάρεις εκ νέου τα δικαιώματα με το να ανανεώνεις. Γιατί κατά πάσα πιθανότητα αυτό γίνεται, πολύ αμφιβάλω το '12 που έβγαλαν το game να αγόρασαν δικαιώματα για βάθος χρόνου, θα ήταν κακή επένδυση χωρίς να είναι βέβαιοι ότι θα κάνει τις πωλήσεις που θέλουν.

Το '16 έβγαλαν το ATS δεν πήραν άλλα δικαιώματα; Γιατί σ' αυτό δεν ήταν πρόβλημα; Όσον αφορά τις πόλεις, εσύ τις βλέπεις όπως στην πραγματικότητα δηλαδή; Αυτό εννοώ λέγοντας "πανομοιότυπα", στην ουσία μόνο τα ονόματα αλλάζουν. Διαφορετικά δεν θα υπήρχε και promods να δίνει μια ποικιλομορφία. Εγώ δεν είπα ότι τους απασχολεί τι απαιτήσεις έχουν τα mods (που βασικά τους απασχολεί, αφού και οι ίδιοι προσφέρουν εργαλεία για την δημιουργία τους και γενικά είναι πολύ υπέρ της κοινότητας που μοντάρει, αφού σπρώχνει και το κοινό στην αγορά νέου περιεχομένου), είπα ότι η τιμολογιακή τους πολιτική παραμένει υψηλή για ότι προσφέρουν.

Και για να μην πλατειάζουμε, εγώ προσωπικά δεν ικανοποιούμε πλέον με ότι προσφέρουν (πάντα σε σχέση ποιότητας-τιμής), σαφώς και θέλω να τα αποκτώ και να τα παίζω. Κοινώς θεωρώ πως έχουν μπει σε mode 'άρμεγμα γελάδας' αφού ο κόσμος το αποδέχεται.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@p4n0s86 Υπάρχει διαφορά στο να πάρεις πάλι τα δικαιώματα. Και στο ATS είναι πρόβλημα τα δικαιώματα. Μέχρι στιγμής μόνο φορτηγά από μία εταιρεία έχουν. Υποτίθεται ότι τώρα, μετά από 3 χρόνια, κατάφεραν και πήραν και άλλα δικαιώματα, αλλά θα το δούμε στην πράξη. Οι πόλεις στον παλιό χάρτη ναι είναι για τον π... αλλά στα DLCs μια χαρά είναι. Άλλωστε 5% του χρόνου σου είσαι στις πόλεις δεν είναι ανάγκη να είναι και ολόιδιες ή τεράστιες (στο Oregon και στην Washington του ATS έχει μεγάλες πόλεις) άσε που και στην πραγματικότητα οι νταλίκες δεν πάνε στα κέντρα των πόλεων, αλλά κυρίως σε προάστια και βιομηχανικές περιοχές. Οι εθνικές όμως είναι πάρα πολύ κοντά στην πραγματικότητα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

@p4n0s86 Υπάρχει διαφορά στο να πάρεις πάλι τα δικαιώματα. Και στο ATS είναι πρόβλημα τα δικαιώματα. Μέχρι στιγμής μόνο φορτηγά από μία εταιρεία έχουν. Υποτίθεται ότι τώρα, μετά από 3 χρόνια, κατάφεραν και πήραν και άλλα δικαιώματα, αλλά θα το δούμε στην πράξη. Οι πόλεις στον παλιό χάρτη ναι είναι για τον π... αλλά στα DLCs μια χαρά είναι. Άλλωστε 5% του χρόνου σου είσαι στις πόλεις δεν είναι ανάγκη να είναι και ολόιδιες ή τεράστιες (στο Oregon και στην Washington του ATS έχει μεγάλες πόλεις) άσε που και στην πραγματικότητα οι νταλίκες δεν πάνε στα κέντρα των πόλεων, αλλά κυρίως σε προάστια και βιομηχανικές περιοχές. Οι εθνικές όμως είναι πάρα πολύ κοντά στην πραγματικότητα..

Anyway δεν έχει νόημα να διαφωνούμε μιας και είναι υποκειμενικό το θέμα. Ο καθένας ικανοποιείται διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Μακάρι να έβγαζαν και μια έκδοση με λιγότερα dlc να απαιτούνται. Φαντάζομαι δεν θα είναι τόσο δύσκολο να αφαιρέσουν απλά περιοχές, μιας και έρχονται έτσι κι αλλιώς ως πρόσθετες στα dlc. Εμένα πχ μου λείπει το Baltic και δεν μπορώ να βάλω promods πλέον, μέχρι να το αγοράσω. :( Πρέπει να δίνεις 20ευρα συνέχεια για να συμβαδίζεις με τα mods ρε γαμώτο, δεν είναι κι εύκολο.

δεν εχω δωσει ποτε για dlc πανω απο 5-6 ευρω παντως.

αυτη τη στιγμη το παιχνιδι κοστιζει 3-5 ευρω.

το ακριβοτερο dlc 8 ευρω (οπου εχει βγει κ σε εκπτωση καποια στιγμη)

https://www.allkeyshop.com/blog/catalogue/search-+Euro+Truck+Simulator+2+/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mclein² είπε

δεν εχω δωσει ποτε για dlc πανω απο 5-6 ευρω παντως.

αυτη τη στιγμη το παιχνιδι κοστιζει 3-5 ευρω.

το ακριβοτερο dlc 8 ευρω (οπου εχει βγει κ σε εκπτωση καποια στιγμη)

https://www.allkeyshop.com/blog/catalogue/search-+Euro+Truck+Simulator+2+/

Θέλεις να μου πεις που βρήκες 5 ευρώ το Beyond Baltic Sea?

Άκυρο μετά είδα το link. Σε αμφιβόλου προέλευσης grey markets το βρίσκεις 8-9 ευρώ. Δεν πρόκειται να τους τα δώσω, προτιμώ να περιμένω.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, mclein² είπε

δεν εχω δωσει ποτε για dlc πανω απο 5-6 ευρω παντως.

αυτη τη στιγμη το παιχνιδι κοστιζει 3-5 ευρω.

το ακριβοτερο dlc 8 ευρω (οπου εχει βγει κ σε εκπτωση καποια στιγμη)

https://www.allkeyshop.com/blog/catalogue/search-+Euro+Truck+Simulator+2+/

Αυτό ακριβώς. Μεγάλο κόστος (γύρω στα 15 ευρώ) έχουμε μόνο κατά τους πρώτους μήνες της κυκλοφορίας ενός DLC. Αργότερα στα κλειδαδικα οι τιμές πέφτουν στα 5-8 ευρώ. Το κόστος είναι πολύ μικρό σε σχέση με DLC άλλων εταιριών. 

Τώρα αν κάποιος δεν θέλει να αγοράζει από κλειδαδικα αλλά μόνο από το φαρμακείο του Steam αυτό είναι άλλη ιστορία. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βασικά άμα αγοράζετε από τέτοια κλειδομάγαζα η SCS δεν παίρνει τίποτα. Δεν βοηθάτε τους devs έτσι. Οπότε ή steam/humble bundle ή πειρατικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Θέλεις να μου πεις που βρήκες 5 ευρώ το Beyond Baltic Sea?

Άκυρο μετά είδα το link. Σε αμφιβόλου προέλευσης grey markets το βρίσκεις 8-9 ευρώ. Δεν πρόκειται να τους τα δώσω, προτιμώ να περιμένω.

δεν υπαρχει καμια αμφιβολια.
ειδικα Kinguin / I.G εχω τα μισα και παραπανω παιχνιδια μου αγορασμενα...

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Βασικά άμα αγοράζετε από τέτοια κλειδομάγαζα η SCS δεν παίρνει τίποτα. Δεν βοηθάτε τους devs έτσι. Οπότε ή steam/humble bundle ή πειρατικό..

καλα, για παιχνδι μισο & για 10 ονοματα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να δωσω 10€ +++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Μεγάλο κόστος (γύρω στα 15 ευρώ) έχουμε μόνο κατά τους πρώτους μήνες της κυκλοφορίας ενός DLC.

Αυτό ακριβώς είπα, περιμένεις μήνες να πέσει και μόλις το τσιμπήσεις σε λογική τιμή βγαίνει το επόμενο. Και στο μεσοδιάστημα, αν δεν έχεις σκάσει 20ευρω, νέα έκδοση promods δεν παίζεις.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...