Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα την ξεχνάω λοιπόν αφού έχω νεώτερο firmware. Η καλύτερη value for money για να παίζει έστω ds games?

Υπ όχη έχω dslite οπότε και να μην είναι 100% συμβατή δεν τρέχει τίποτα, μπορώ να παίξω τα υπόλοιπα εκεί. Απλά να τρέχει τα περισσότερα για να μην είμαι με το pokemon μόνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω εχω τν gateaway αυτη ειναι η μονη official flashcart 3ds που εχει βγει και παιζει 3ds games ανα sd card.. οσο παει κανουν περισσοτερα updates σαυτην και θα ειναι συμβατη και στα αλλα firmwares του 3ds.. 5.0 και παει λεγοντας.. αλλα τωρα ειναι συμβατη μονο στ 4.5

 

Με τα saves πως τα παει;

Smt4 παίζει;

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος 3ds xl ver 4.5.0-10E. Για να μπω στο eshop και να εγκαταστήσει software για το καναλι video της Νιντέντο μου ζητάει αναβάθμιση.

Σκοπεύω να πάρω μια dstwo , οπότε να αναβαθμίσω ή να το αφήσω έτσι?

Ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για dstwo cards?

 

Για μελλοντική αναβάθμιση της κάρτας στο επίσημο site γράφει :

Step 3: Make sure you have DSTWO EOS system in your MicroSD, if you don't have, please download: DSTWO EOS v1.11(2012-12-12).
Step 4: Find a DS console (NDS\DS\DSLite\DSi\3DS) which can run this EOS system, if you have the latest version console can not run EOS system, sorry, you have to find one.

 

Αυτό σημαίνει ότι η αναβάθμιση μπορεί να γίνει και από το 3ds xl που έχω ή θα πρέπει να βρω κάποιο παλιότερο ds?

 

H αγορά της κάρτας να γίνει μαζί με sd κάρτα ( οπότε θα έχει και το τελευταίο firmware ) ή μπορώ να το κάνω και γω χωρίς την ύπαρξη ds  όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα το παιζει και με το save.

Μάλιστα, μάλιστα...

 

1,7GB το SMT4 και $80 η κάρτα.

 

Απο την άλλη έχουν βρει τα κλειδιά στου web...

 

Choices, choices...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξε ενα post στο ps3something που ελεγε οτι σπασαν το 3ds και να αναμενουμε εξελίξεις...

 

link? έστω και pm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις;

Αυτά που λέω μερικά μηνύματα πιο πίσω.

Σε γενικές γραμμές : να αφήσω το 3ds στην έκδοση που είναι ή να το αναβαθμίσω ( νομίζω στην 4.5 παίζει και η Gateway )

 

Αν αγοράσω την dstwo θα πρέπει να την πάρω μαζί με sd card και να ζητήσω να μου βάλουν το τελευταίο firmware μιας και δεν εχω ds? Ή μπορώ να το κάνω και μόνος ? Σε μελλοντική αναβάθμιση της κάρτας πάλι χρειάζομαι το ds?

Kάποιο αξιόπιστο μαγαζί?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα ζητα, αν και τις περισσοτερς φορες ειναι απο τους πωλητες, να ειναι στο τελευταιο firmware για να υποστηριζει και το τελευταιο 3ds firmware. 

 

Καλυτερα ασε το σε 4.5 για να εχεις και την gateway, αν και αρκετοι τιτλοι απο εδω και περα δεν υποστηριζονται. Βγαινει και zelda και bravely default και το πιο πιθανο να μην υποστηριζονται.

 

Και απο το 3ds κανει την αναβαθμιση αλλα πριν κανεις update το firmware του 3ds.

 

Βασικα δεν υπαρχει λογος να παρεις supercard ds2 αν παρεις gateway θα εχεις και nds υποστηριξη και αν καποιο παιχνιδι δεν παιζει το κανεις patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστώ. Οπότε λες ότι είναι προτιμότερη η gateway για την ώρα. Αναβαθμίζεται όμως όπως η dstwo ή θα χρειαστεί νέα κάρτα για τα καινούρια παιχνίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για του nds εχει ενα παλιο firmware η gateway αλλα οι δυνατοι τιτλοι πιστευω υποστηριζονται και αν δεν τοτε κανεις patch.

 

Για του 3ds δυστυχως αρκετες τελευταιες κυκλοφοριες δεν υποστηριζονται αλλα και μελλοντικες λογικα δεν θα υποστηριζονται.

 

Ειναι να βγει το firmware 2.0 που θα κανει emunand και αν βγει με το καλο θα τα παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

link? έστω και pm...

 

τωρα 

τα επιασες τα λεφτα σου. Δεν το βρισκω δλδς.

 

in other news

η gateway3ds δεν υποστηριζει cheat @ the moment. Κριμα, πολυ κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...