Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ θα ήθελα αυτή την πληροφορία! Εδώ και κανά μήνα ψήνομαι πολύ να χτυπήσω ένα 3DS XL, το μόνο που με κρατάει είναι η σκέψη ότι μπορεί να δούμε κανά καλό Zelda: A link between worlds bundle / limited version το Νοέμβρη...  

 

Αλλά με gba-snes-ds-3ds games support το "εργαλείο" είναι άπαικτο, άξιος αντικαταστάτης του ds lite μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν compatibility lists παιδιά.

 

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 GBA emulators. Ο ένας είναι ο official της Supercard και ο άλλος είναι ο TempGBA, ο οποίος είναι ανώτερος.

 

Καί οι 2, μαζί με τα υπόλοιπα plugins της κάρτας, υπάρχουν στο official site της DSTWO

 

http://eng.supercard.sc/manual/dstwo/plugin.htm

 

Ο ΤempGBA είναι σχεδόν τέλειος emulator, αλλά το παιδί που τον έφτιαξε σταματάει από τώρα και στο εξής την υποστήριξή του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1936

 

Αυτη εδω ειναι ? Και ειναι σιγουρα μια χαρα με updates και τετοια ? Υπαρχει καπου αλλου πιο φθηνη ?Για 3dsXL παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί, αυτή είναι η κάρτα, αλλά με το 3DS θέλει προσοχή να μήν το κάνεις update πρωτού αναβαθμίσεις το firmware της κάρτας.

 

Αν έχεις περασμένο το τελευταίο update στο 3DS, δεν μπορείς να περάσεις το τελευταίο firmware της DSTWO και έτσι η κάρτα δεν θα δουλεύει.

 

Εκτός και αν έχεις DS, DS Lite ή DSi, οπότε μπορείς να αναβαμίζεις τη κάρτα σου με εκείνη τη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν κανω update το 3ds xl και χρησιμοποιω μονο αυτην  προφανως και δεν θα εχω προβλημα ετσι ? Δλδ ειανι το μονο καταστημα π την πουλαει εδω ελλαδα? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατάστημα δεν γνωρίζω να σου πώ. Εγώ την παρήγγειλα από εξωτερικό.

 

Για το θέμα των updates, απλά θα φροντίζεις να είναι η κάρτα σου συμβατή και up to date με το firmware που θα έχει το 3DS.

 

Κάθε φορά που θα θέλει το 3DS να κάνει update, θα τσεκάρεις πρώτα στο νετ για το αν θα έχεις μετά πρόβλημα με τη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειπαμε ε, οποιος την παρει πρωτος θελω να μαθω τι παιζει με το SNES/GBA emulation που κουβαλαει η καρτα. Αν παιζει καλα κατα 90% θα ειμαι σιγουρα ετοιμος να την τσιμπησω και εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειπαμε ε, οποιος την παρει πρωτος θελω να μαθω τι παιζει με το SNES/GBA emulation που κουβαλαει η καρτα. Αν παιζει καλα κατα 90% θα ειμαι σιγουρα ετοιμος να την τσιμπησω και εγω. 

http://wiki.gbatemp.net/wiki/DSTWO_GBA_Emulator_Compatibility

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως τα έλεγα για το gateway 3ds, ακόμα δεν βγήκε η κάρτα βγήκε άχρηστη, δεν παίζει ήδη το animal crossing καθώς και το καινούριο mario game που θέλει 5.1 firmware,απο εδώ και πέρα δλδ δεν θα παίζει τπτ η συγκεκριμένη,τον λυπάμαι τον neimod φράγκο δεν θα βγάλει απο αυτή τη κάρτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι του Neimod ειναι δλδ?

ειχε βρει το eploit για το 4.5 και ειναι αυτο που χρησιμοποιει η καρτα. αρα μπορει και να ειναι.

 

ο skanjos καλα τα εγραψε. 

 

ακομη δεν εγινε hack το 3ds. λυση για τον λουτσο η gateway.

 

παω να συνεχισω mario and luigi 4  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι του Neimod ειναι δλδ?

όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, όταν κάποιοι Hackers που παλιά είχαν βγάλει πειρατικά tools στρέφονται κατά της πειρατίας και βρίσκουν ένα exploit kernel mode και δεν το δίνουν στον κόσμο για full hacked 3ds που θα μπορούσε να γίνει, αλλα στο site γράφουν μην κάνετε Update πάνω απο το 4.5 firmware (μάντεψε τον λόγο) και μετά απο λίγο καιρό βγαίνει αυτή η κάρτα που χρησιμοποιεί το ίδιο exploit ,όσο και αν κάποιοι τα θεωρούν θεωρίες συνομοσίας δεν τρώμε και κουτόχορτο ,όπως είχε γίνει και με τα ps3 sticks, btw ακόμα και τώρα δεν το κάνουν release το exploit αυτό απο μόνο του λέει πολλά

 

και φυσικά υπάρχει και το donate 2000$ για το fundraiser για το decapping του 3ds, που πήραν οι τύποι τα λεφτά και έγιναν μπουχοί, μήπως και λέω μήπως το fundraising ήταν για την παραγωγή της κάρτας? μήπως.... τέσπα είμαι κατά της συγκεκριμένης κάρτας απο την αρχή και αυτό γιατί δεν είναι updatable,λύσανε το θέμα με το Save αλλα τα νέα games δεν τα παίζεις με τπτ, περιμένω κάτι πιο σταθερό για την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά viper υπάρχουν 28392839 games που θέλω να παίξω στο 3ds και είναι πανάκριβα, όσα έχω αγοράσει στα 40-50ε κλαίω τα λεφτά που έδωσα,όχι γιατί ήταν μούφα τα games αλλα γιατί είναι πολλά τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...