Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

PIsteuis φιλε ότι θα τα καταφέρουν να το σπάσουν και ποιο ψηλά εκτος από 4.5 ? και αν τυχόν θα μπορέσουν σε μια κάρτα να βάλουμε περισσότερα παιχνίδια ?

Κανεις δεν το ξερι αυτο.

 

Παντως το exploit που παταει η καρτα εχει μπλακαριστει απο την Ninty και μεχρι στιγμης δεν εχει γραφτει κατι για νεο exploit.

 

Οποτε αν δεν το βιαζεσαι περιεμενε, αλλιως βρες ενα με χαμηλο firmware να κανεις τη δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια, εμενα το 3DS XL μου λεει 4.1,0-8Ε

 

ακομα και παλια παιχνιδια μου ζητανε αναβαθμιση σε 5.1 , οποτε δεν εχω παιξει τιποτα ακομα.

αμα παω εκει, τελος τα κολπα ε?

 

 

οπως ειμαι τωρα να παω για Gateway?

καλυτερα την original παρα κλωνο ε?

 

 

 

index.php?app=core&module=attach&section

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μολις παρελαβα μια 3DS Link η οποια υποστηριζει παιχνιδια 3ds μεχρι και την τελευταια rom 7.1.0 ( http://www.3dslink.com/ )

δυστυχως ομως  στο δικο μου 3ds XL δεν δουλευει γιατι εχει περασμενο firmware 7.0.0-Ε13.

 

Ετσι ειμαι αναγκασμενος ή να αλλαξω το 3DS XL μου (μαυρο) με καποιον που εχει 3DS XL με firmware εως και 4.5  ή να δωσω την 3DS Link , οσο την πηρα (49€) +μια microsd 4gb ως δωρακι .

 

pm me αν ενδιαφερεται καποιος για μια απο τις δυο περιπτωσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, εμενα το 3DS XL μου λεει 4.1,0-8Ε

 

ακομα και παλια παιχνιδια μου ζητανε αναβαθμιση σε 5.1 , οποτε δεν εχω παιξει τιποτα ακομα.

αμα παω εκει, τελος τα κολπα ε?

 

 

οπως ειμαι τωρα να παω για Gateway?

καλυτερα την original παρα κλωνο ε?

 

 

 

index.php?app=core&module=attach&section

 

ναι καλητερα gateway.. αν και νμζω πως το emunand αυτου του κλωνου αναβαθμιζεται με καποιον τροπο αλλα δν ειναι να το πιστευεσαι.. 

Παιδια μολις παρελαβα μια 3DS Link η οποια υποστηριζει παιχνιδια 3ds μεχρι και την τελευταια rom 7.1.0 ( http://www.3dslink.com/ )

δυστυχως ομως  στο δικο μου 3ds XL δεν δουλευει γιατι εχει περασμενο firmware 7.0.0-Ε13.

 

Ετσι ειμαι αναγκασμενος ή να αλλαξω το 3DS XL μου (μαυρο) με καποιον που εχει 3DS XL με firmware εως και 4.5  ή να δωσω την 3DS Link , οσο την πηρα (49€) +μια microsd 4gb ως δωρακι .

 

pm me αν ενδιαφερεται καποιος για μια απο τις δυο περιπτωσεις .

 

επρεπε να το ξερεις πριν τν αγορασεις πως ολες οι 3ds flashcards δουλευουν στο 4.1 - 4.5 firmware.. και τν αναγκαζεσαι να κανεις να αγορασεις καινουργιο 3ds.. βλακεια δν ειναι; εκτος αμα κανεις υπομονη να αναβαθμισουν τς flashcard σε τετοιο επιπεδο οπου θα ειναι συμβατες και σαυτο το firmware δλδ σε κανα χρονο λολ ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειτε θα το πουλησει δεν βλεπω το λογο να κρατας μια κονσολα για να παιζεις μονο ενα παιχνιδι την στιγμη που μπορεις να τα εχεις ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις την Gateway σε 3DS με μικρότερο firmware από 4.1 θα παίξει; Υποθέτω πως όχι αλλά ρωτάω μπας και έχει δοκιμάσει κάποιος μιας και δεν βρήκα κάτι στα internets. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις την Gateway σε 3DS με μικρότερο firmware από 4.1 θα παίξει; Υποθέτω πως όχι αλλά ρωτάω μπας και έχει δοκιμάσει κάποιος μιας και δεν βρήκα κάτι στα internets. :P

Δεν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις την Gateway σε 3DS με μικρότερο firmware από 4.1 θα παίξει; Υποθέτω πως όχι αλλά ρωτάω μπας και έχει δοκιμάσει κάποιος μιας και δεν βρήκα κάτι στα internets. :P

 

 

οχι δεν παιζει απλα αν εισαι σε μικροτερο βρες ενα γνησιο παιχνιδι να κανεις αναβαθμιση ή αν δεν εχεις στειλε μου να σου δανεισω το δικο μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η gateway θα καθυστερησει το update (Final 2.0).

 

Αυτο οταν βγει θα υποστηριζει:

  • Integrated menu system
  • Emu-Nand with up to date compatibility
  • Back up your own game cartridges
  • Nand based titles compatibility -> Αρα Pokemon x/y | Animal Crossing
  • Fat32 based drag & drop Multi-Rom
  • New real time save system
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η gateway θα καθυστερησει το update (Final 2.0).

 

Αυτο οταν βγει θα υποστηριζει:

 

  • Integrated menu system
  • Emu-Nand with up to date compatibility
  • Back up your own game cartridges
  • Nand based titles compatibility -> Αρα Pokemon x/y | Animal Crossing
  • Fat32 based drag & drop Multi-Rom
  • New real time save system

Where is my cheat menu?

Oh snap.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για πάμε ένα update, επειδή το έχω αφήσει λίγο το θέμα και στο gbatemp επικρατεί χάος.

 

Έχω 3DS με το τελευταίο firmware επάνω του. Υπάρχει κάποια flashcard που να παίζει 3DS games oob ή μπα;

 

Homebrew apps υποστηρίζουν οι flashcards του 3DS ή όχι ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...