Προς το περιεχόμενο

Amazon Black Friday Deals Week 2012 - 19-25/11/2012


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το καλοκαίρι έχουμε καινούργια ταχυδρόμο στην γειτονιά μας. Παλιότερα μου άφηναν στο γραμματοκιβώτιο μόνο τα πολύ μικρά δέματα (πρακτικά μόνο φακέλους με ψιλοπράγματα). Από τότε που έχει έρθει η καινούργια, κουβαλάει σχεδόν τα πάντα. Αρχικά με άγχωνε γιατί φοβόμουν μήπως χαθεί τίποτα (όπως τον 240GB SSD που έφερε προχθές), διαπίστωσα όμως πως κάθε φορά που αφήνει δέμα, χτυπάει πρώτα το κουδούνι και μας ενημερώνει πως έχουμε δέμα, ώστε να κατέβουμε και να το παραλάβουμε. Μια φορά μάλιστα που με πέτυχε με ρώτησε αν παραλαμβάνω κανονικά τα δέματα που μου αφήνει! Από ότι κατάλαβα από την προφορά της, πρέπει να έχει καταγωγή από Γερμανία ή κάτι τέτοιο. Άψογη, μπράβο της!!!

 

πιστευω να της το εχεις πει και κατιδιαν γιατι τετοιες συμπεριφορές πρεπει να επικροτούνται.

 

Όταν το παράγγειλα,σκέφτηκα ότι είναι απατεώνας για περίπου 60%.Και ακόμα 0 αξιολογήσεις,αλλά λες καμιά φορά .......Η φωτογραφία που πρόσφερες με τρελάνει πολύ. :confused: :shock:

 

ο τυπος μαλλον δαγκωσε εσενα και αλλους 42 - δεν ειναι περιεργο που μετα απο 8 μερες κανενας δεν εχεις αφησει feedback γιατι μαλλον δεν εχει παραλάβει. ο ενας που πηγε να ακυρώσει δεν εχει πάρει απάντησει. παιζει ebay buyer protection το συγκεκριμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ψάχνω να βρω πως μπορώ να στείλω mail στο αμαζον για να τους αναφέρω πως δεν εχω λαβει ενα αντικείμενο. Αλλάδεν βρίσκω σχετικό κάτι... Μπορεί κάποιος να με κατευθύνει?

 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω πως μπορώ να στείλω mail στο αμαζον για να τους αναφέρω πως δεν εχω λαβει ενα αντικείμενο. Αλλάδεν βρίσκω σχετικό κάτι... Μπορεί κάποιος να με κατευθύνει?

 

 

Ευχαριστώ.

στειλτους email...εδω και επελεξε "contact us" στα δεξιά..

στην συνεχεια στο

 

Tell us more about your issue

 

διαλεξε

where is my staff...

και απο κατω βαλε

order is late

και διαλεξε την παραγγελια που καθυστερησε....κλπ

 

 

(μπορει ισως να γινετε και μεσα απο την σελιδα με την παραγγελια σου...αλλα δεν το θυμαμαι τώρα πως)

 

Παντως στην συνεχεια θα σου στειλουν mail και θα σε κατευθυνουν αυτοι..

προσφατα με βοηθησαν με ενα αντικειμενο που δεν ερχότανε (και τελικα μου το ξαναστειλανε, ήρθε και το άλλο και κατεληξα με 2 ιδια..αλλα εστειλα το ένα πισω και ολα οκ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χ στη ups , τα δεματα απο Αθηνα τα στελνουν Κρητη με μεταφορικη

 

εδω και μια βδομαδα εχει φτασει το laptop Αθηνα και σημερα που τους πηρα τηλεφωνο δε ξερουν που βρισκεται το δεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαλλως μπορειτε απλα να μιλησετε στον ιδιο τον ταχυδρομο, εγω εχω συννενοηθει με τον δικο μου και επειδη ερχεται μεγαλος ογκος πραγματων συνεχεια, ξερει και μου αφηνει χαρτι καθε φορα για παραλαβη απο ταχυδρομειο. Στο γραμματοκιβωτιο μπαινει ΜΟΝΟ οτι χωραει. Για τα υπολοιπα, χαρτι.

 

εντιτ: αυτο σε επαρχια προφανως, γιατι Αθηνα το βλεπω κομματακι δυσκολο.

Και εγω επειδη εχω καταστημα εχω συννεονοηθει με τον ταχυδρομο και μου τα φερνει μεσα.Ειμαι ολη μερα εκει βεβαια.Αθηνα

 

απλα να πω ενα ευχαριστω στον matrix,που (προφανως πιο ηρεμος απο μενα τουτη τη στιγμη) μιλησε πολυ σωστα κ λογικα.τωρα αισθανομαι διπλα ασχημα που ρωτουσα πως θα ξεγελασω το αμαζον.

τουλαχιστον εγινε μεταξυ φιλων,εδω στο φορουμ.

θεωρω το θεμα λοιπον ληξαν.απλα ξεγραφω τον Μ4,σαν να μην τον πηρα ποτε.εξαλλου μονο το αμαζον δεν φταιει.

αυτα.

 

@baskon

το ξερω γιατι βρηκα μεσα σ ενα ντουλαπι στην εισοδο τη χαρτονενια συσκευασια του αμαζον κ απλα ελειπε απο μεσα ο δισκος κ η αποδειξη.

η πλακα ειναι οτι κατεβαινα ανα μισαωρο στην εισοδο να τσεκαρω αν ηρθε.

εγινε καπου ενδιαμεσα.

Η σε πηραν πρεφα οτι περιμενες κατι και στην στησανε απο μεσα αο την πολυκατοικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doc_Chaos 81, πως χάλασε τρυπάνι στο δρόμο; :huh:

Το χρησιμοποιούσαν καθ' οδόν;

 

χαχαχα

δεν ξέρω!!

 

κι εγώ έχω χάσει κατά καιρούς 1-2 πακέτα λόγω ταχυδρομείου ευτυχώς όχι σημαντικής αξίας...

το κορυφαίο ήταν μια φορά με φώναξε στο μαγαζί του ενας γείτονας που παρκάρει μπροστά στην πολυκατοικία και

μου παρέδωσε ενα φάκελο ανοιγμένο με δικαιολογία ότι το άνοιξε χωρίς να δει τον παραλήπτη...

σε ελεύθερη μετάφραση ο τύπος ψάχνει την αλληλογραφία της πολυκατοικίας και ανοίγει και τσεπώνει ότι του αρέσει..

πάλι καλά που είναι μπάρμπας και δεν κατέχει την τεχνολογία...

αν τον πιάσω μαύρο φίδι που τον έφαγε!!!!

οι συστάσεις μου στα ελτά να αφήνουν ειδοποίηση πήγαν στο βρόντο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μ4 που παρήγγειλα έλεγε ότι θα τον παραλάβω σήμερα αλλά δεν ήρθε.. επειδή δεν έχω ξαναπάρει από το αγγλικό amazon τίποτα, γνωρίζει να μου πει κανείς πόσες μέρες επιπλέον κάνουν τα αντικείμενα από την ημερομηνία που δίνει το amazon;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μ4 που παρήγγειλα έλεγε ότι θα τον παραλάβω σήμερα αλλά δεν ήρθε.. επειδή δεν έχω ξαναπάρει από το αγγλικό amazon τίποτα, γνωρίζει να μου πει κανείς πόσες μέρες επιπλέον κάνουν τα αντικείμενα από την ημερομηνία που δίνει το amazon;;

 

μπορεί να κάνει και 4-5 μέρες επιπλέον. συνήθως όμως έρχονται στην ώρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι με απλό ταχυδρομείο μπορεί και να έρθει 2, 3 μέρες μετά ίσως και παραπάνω ανάλογα με το ταχυδρομείο. Καλύτερα βέβαια αν περάσουν 2 ημέρες πάρε στο τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ και ρώτα τους αν έχουν κανένα δέμα για σένα απο AMAZON γιατί μερικές φορές το χαρτάκι με το ειδοπoιητήριο μπορεί και να χαθεί. Αν είναι με UPS τότε έχει tracking και θα σε πάρουν και τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα περίμενα τον seagate 2tb και μου ήρθε ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ με την αιτιολογία "ογκώδες"... Πάλι καλά. Γιατί το δεύτερο πακέτο που περίμενα σήμερα, ήρθε από την περασμένη Πέμπτη και το είχαν αφήσει στην είσοδο.

 

Ένα τρίτο πακέτο που έπρεπε να είχε έρθει 21 Νοεμβρίου ακόμα το περιμένω. Τους έστειλα e-mail και το ξαναστέλνουν από άμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλό ταχυδρομείο είναι οπότε θα περιμένω, το περίμενα να αργήσει κάνα 2-3 μέρες παραπάνω λόγο επαρχίας και ήθελα να ρωτήσω στις πόσες μέρες να αρχίσω να ανησυχώ :-) . Έχω ενημερώσει και τον ταχυδρόμο να χτυπήσει το κουδούνι και αν δεν είναι κανείς σπίτι να αφήσει σημείωμα στην είσοδο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...