Προς το περιεχόμενο

Amazon Black Friday Deals Week 2012 - 19-25/11/2012


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους ηρθε το στικακι το lexar και ειναι σε μορφη Fat32 παταω δεξι κλικ και δεν μου βγαζει την δυνατοτητα να το κανω ntfs μπορει να μου πει κανεις πως το κανω???Στα Xp δεν μου το εβγαζε στα vista το εβγαλε μεγεθος μοναδας εκχωρησης τι βαζω?4096?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σαν καινούριος αγοραστής του Amazon, θα ήθελα τα φώτα σας:

1)Το Amazon.uk πουλάει μεταχειρισμένα προϊόντα;

2)Τα στέλνουν Ελλάδα με μεταφορική εταιρία;

3)Ο τρόπος πληρωμής είναι με πιστωτική κάρτα και paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλησπερα σε ολους ηρθε το στικακι το lexar και ειναι σε μορφη Fat32 παταω δεξι κλικ και δεν μου βγαζει την δυνατοτητα να το κανω ntfs μπορει να μου πει κανεις πως το κανω???Στα Xp δεν μου το εβγαζε στα vista το εβγαλε μεγεθος μοναδας εκχωρησης τι βαζω?4096?

 

ναι τα 4Κ είναι μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συμφωνω και εγω, κριμα που δεν πήρα και δευτερο. Πολυυυυ θετικές εντυπωσεις σε σχεση με android

Εγώ το πήρα για την κοπέλα μου και το desire s μου είναι φτωχός συγγενής μπροστά του. Το επόμενο μου κινητό στάνταρ θα ειναι wp8 εκτός και αν βρω πάλι καμιά ανάλογη προσφορά σε wp7.

Παρεπιπτόντως σύνδεσε το με zune έχει να κάνει πολύ update. Δεν το δούλεψα πολύ πριν τα update το μόνο που είδα είναι οτι κάποιες σελίδες κράσαραν τον browser ενώ μετα το update κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω οτι παρελαβα το zte tania,μου εκανε εντυπωση οτι ο ταχυδρομος αφησε το πακετο χυμα εξω απο το σπιτι.Απορω πως δεν το εστειλαν με register mail,αν ειναι ετσι να πω οτι δεν το παρελαβα για να βαλουν μυαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν καινούριος αγοραστής του Amazon, θα ήθελα τα φώτα σας:

1)Το Amazon.uk πουλάει μεταχειρισμένα προϊόντα;

2)Τα στέλνουν Ελλάδα με μεταφορική εταιρία;

3)Ο τρόπος πληρωμής είναι με πιστωτική κάρτα και paypal;

 

1) πουλάει και μεταχειρισμένα. έχει ειδικό section - warehouse

2) χρησιμοποιεί courier ή/και απλο ταχυδρομείο

3) αγοράζεις με πιστωτική/χρεωστική, όχι με paypal

 

Περισσότερες πληροφορίες στα αντίστοιχα νήματα που αφορούν αγορές από amazon... (ένα search θα βοηθήσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω οτι παρελαβα το zte tania,μου εκανε εντυπωση οτι ο ταχυδρομος αφησε το πακετο χυμα εξω απο το σπιτι.Απορω πως δεν το εστειλαν με register mail,αν ειναι ετσι να πω οτι δεν το παρελαβα για να βαλουν μυαλο...

Θα βαλουν μυαλο και θα κοψουν τα δωρεαν μεταφορικα και να δω μετα ποιος θα κλαιει... Δε φταιει το αμαζον αμα τα ΕΛΤΑ ή ο καθε ταχυδρομος ειναι γτπ (χωρις να παραγνωριζω οτι ειναι συχνο και τριτοκοσμικο φαινομενο, ριχνεις σε λαθος μερος τις ευθυνες).... Εξαλλου εχεις και επιλογη να πληρωσεις τα ακριβα μεταφορικα να ερθει με κανα κουριερ.

Αντε μου ηρθε κι εμενα ο seagate 2TB σημερα με 2 μερες καθυστερηση αλλα σε... usb2.0 προς το παρον δεν τραβαει...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα παιδια.

θα μπω κατευθειαν στο θεμα.σημερα εφτασε σπιτι μου ο M4,

με το ταχυδρομειο,τον αφησαν στην εισοδο κ οπως διαπιστωσα κατοπιν , καποιος απλα τον εκλεψε.

εκτος απ το να τον ξεγραψω,μπορω να κανω κατι αλλο?

εχω παρει καμμια δεκαρια προιοντα μεχρι στιγμης απο αμαζον χωρις θεμα.

παροτι ηθικα αναρμοστο,θα μπορουσα να στειλω πχ στο αμαζον(μετα απο καποιες μερες φανταζομαι) οτι δεν εφτασε ποτε? υπαρχει περιπτωση να στειλουν αλλον?κ να πληρωσω πχ μεταφορικα η δε ξερω τι?

μπορουν να δουν αυτοι οτι οντως παραδοθηκε στα ελτα?

πραγματικα,δε ξερω τι να κανω..

οποια βοηθεια δεκτη,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φυσικα μπορουν να δουν οτι παραδοθηκε στα ΕΛΤΑ, υπαρχει βιβλιο στα ΕΛΤΑ που σημειωνονται καθημερινα με ημερομηνιες ΟΛΑ τα πακετα (χωρις να ειναι συστημενα) που φτανουν εκει και διανεμονται στους παραληπτες.

 

@nyne

Αν "βαλουν μυαλο" θα παψουν να στελνουν στους Ελληνες που συμπεριφερονται ως κανιβαλοι, η στην καλυτερη θα μας βαλουν μεταφορικα. Η ισως ενα ωραιο οριο αγορας μεχρι 30 ευρω, οπως εχει κανει εδω και χρονια το play... Οποτε μετα θα παιρνουμε μονο κανενα BluRay ή DVD...

 

Το οτι εδω ειμαστε μεσα στην βρωμια δεν σημαινει οτι αυτοι δεν εχουν μυαλο και εχουμε εμεις, τετοιο "μυαλο" να το βρασω... Το θεμα λοιπον ειναι να βαλουμε εμεις μυαλο ως συνολο και να δουμε λιγο περα απο την μυτη μας και να βλεπουμε το παιχνιδι σε βαθος 2ης, 3ης, 4ης κινησης κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα παιδια.

θα μπω κατευθειαν στο θεμα.σημερα εφτασε σπιτι μου ο M4,

με το ταχυδρομειο,τον αφησαν στην εισοδο κ οπως διαπιστωσα κατοπιν , καποιος απλα τον εκλεψε.

εκτος απ το να τον ξεγραψω,μπορω να κανω κατι αλλο?

εχω παρει καμμια δεκαρια προιοντα μεχρι στιγμης απο αμαζον χωρις θεμα.

παροτι ηθικα αναρμοστο,θα μπορουσα να στειλω πχ στο αμαζον(μετα απο καποιες μερες φανταζομαι) οτι δεν εφτασε ποτε? υπαρχει περιπτωση να στειλουν αλλον?κ να πληρωσω πχ μεταφορικα η δε ξερω τι?

μπορουν να δουν αυτοι οτι οντως παραδοθηκε στα ελτα?

πραγματικα,δε ξερω τι να κανω..

οποια βοηθεια δεκτη,ευχαριστω.

Πως ξερεις οτι εφτασε το πακετο σου και επειτα το εκλεψαν; Προσωπικά όταν περιμένω πακέτο είμαι σε αναμονη κ μολις εμφανιστει το τσιμπαω ή λεω σε οποιον είναι σπιτι να εχει το νου του για να μην εχω τετοια προβληματα..

Απο κει και περα κάνεις οτι νομιζεις οτι πρεπει να κανεις. Το αμαζον δε φταιει αν στο εκλεψαν. Παρολαυτα αν τους πεις ψεμματα θα σου στειλουν άλλο. Όταν ομως "χανονται" τα μισα πακέτα το αμαζον θα σταματησει να στελνει Ελλαδα.

ΑΠο κει και περα για να μη λεμε οτι θελουμε δεν είμαστε μόνο εδω κανιβαλοι αλλά και στην Αγγλια..

http://www.amazon.co...Tx34ND258O178U6 ,και αν βαριεσται να διαβαζετε εχει παμπολες περιπτωσεις με πακετα που παραδινονται σε λαθος διευθυνση,κσι αρα πολύ πιθανως χάνονται, συστημενα που υπογραφονται απο καποιον αλλο και αφηνονται χυμα στην εξωπορτα και πολλά ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντε καταγγελια στα ΕΛΤΑ για τη συμπεριφορα των ταχυδρομων. Απαγορευεται να αφηνουν χυμα τα δεματα εξω απο την πορτα. Μου ειχε τυχει παρομοιο περιστατικο χωρις ομως να χασω το δεμα, αλλα και μονο που το ειδα παρατημενο εξω στην πορτα ηταν αρκετο. Πηγα επιασα τη διευθυντρια και απειλησα με μηνυση τον ταχυδρομο και αυτη τρομαξε και μου υποσχεθηκε οτι θα το φροντισει κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαλλως μπορειτε απλα να μιλησετε στον ιδιο τον ταχυδρομο, εγω εχω συννενοηθει με τον δικο μου και επειδη ερχεται μεγαλος ογκος πραγματων συνεχεια, ξερει και μου αφηνει χαρτι καθε φορα για παραλαβη απο ταχυδρομειο. Στο γραμματοκιβωτιο μπαινει ΜΟΝΟ οτι χωραει. Για τα υπολοιπα, χαρτι.

 

εντιτ: αυτο σε επαρχια προφανως, γιατι Αθηνα το βλεπω κομματακι δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε μαλλον και σε μενα o seagate 2tb ,

Ο ταχυδρομος μου αφησε ειδοποιηση να παραλαβω στις 3/11 αντι για 3/12.

Το αλλο κουλο αντι για δεμα η συστημενο σημειωσε επιταγη, λετε να χαριζουν και λεφτα?χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα να πω ενα ευχαριστω στον matrix,που (προφανως πιο ηρεμος απο μενα τουτη τη στιγμη) μιλησε πολυ σωστα κ λογικα.τωρα αισθανομαι διπλα ασχημα που ρωτουσα πως θα ξεγελασω το αμαζον.

τουλαχιστον εγινε μεταξυ φιλων,εδω στο φορουμ.

θεωρω το θεμα λοιπον ληξαν.απλα ξεγραφω τον Μ4,σαν να μην τον πηρα ποτε.εξαλλου μονο το αμαζον δεν φταιει.

αυτα.

 

@baskon

το ξερω γιατι βρηκα μεσα σ ενα ντουλαπι στην εισοδο τη χαρτονενια συσκευασια του αμαζον κ απλα ελειπε απο μεσα ο δισκος κ η αποδειξη.

η πλακα ειναι οτι κατεβαινα ανα μισαωρο στην εισοδο να τσεκαρω αν ηρθε.

εγινε καπου ενδιαμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...