Προς το περιεχόμενο

Amazon Black Friday Deals Week 2012 - 19-25/11/2012


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελλαδα - Θεσσαλονικη - Αμπελοκηποι..

Οχι απλα ο Ταχυδρομος δεν χτυπουσε κουδουνι να ενημερωσει.. ουτε καν εμπενε στον κοπο να ανοιξει την πωρτα.. το αφινε.. ΕΞΩ!!! ΜΑΛΙΣΤΑ.. 100 παραπωνα.. απαντηση? Αν θελέτε κατι τοτε να ζητατε να το στελνουν ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ..

 

Τα παντα τα αφηνει οταν ειναι ανοιχτη η πορτα.. χημα .. ουτε γραμματοκιβοτια ουτε τιποτα...

Λογαριασμοι , γραμματα.. ολα εξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@jorge:

Μήπως δεν έχετε γραμματοκιβώτια στην οικοδομή σας; Αυτά που έχετε κλειδώνουν; Χωρούσε το πακετάκι μέσα; Αν το έριξε μέσα ο ταχυδρόμος, μπορεί κάποιος να ψαχουλέψει να το βγάλει χωρίς να ξεκλειδώσει;

 

Αν ναι η ευθύνη είναι δική σου και ο ταχυδρόμος έκανε σωστά τη δουλειά του.

 

Αν η απάντηση σε κάποιο από τα παραπάνω είναι όχι, ο ταχυδρόμος κάτι δεν έκανε σωστά. Είτε δεν το έβαλε σωστά μέσα γιατί δε χωρούσε σωστά, είτε απλά το πέταξε κάτω, είτε είτε. Σε κάθε περίπτωση ο ταχυδρόμος είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να βάλει τις επιστολές ΜΕΣΑ στα γραμματοκιβώτια. Εάν αυτό δεν είναι δυνατό, είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να το πάρει πίσω και να αφήσει ειδοποιητήριο. Δυστυχώς όμως δε θα μπορέσεις να βρεις το δίκιο σου....

 

Όσον αφορά το Free Super Saver Delivery με Royal Mail χωρίς tracking, παιδιά, αυτά δεν είναι δέματα, ούτε απλά ούτε τίποτε, η κατηγορία τους είναι απλό επιστολικό ταχυδρομείο. Ως τέτοιο πρέπει να παραδίδεται μαζί με τις επιστολές από το διανομέα και η ειδοποίηση μπαίνει μόνο στην περίπτωση ως άνω.

 

Σε περιπτώσεις "ποντικών" σε οικοδομές όπως η δική σου (αποκλείεται να είναι κάτι άλλο, σε πήραν πρέφα ότι κάτι περίμενες που πηγαινοερχόσουνα είτε μίλησες σε κάποιον), οι λύσεις είναι δύο: μεγάλο γραμματοκιβώτιο για τα ογκώδη που να κλειδώνει με ασφάλεια, είτε θυρίδα στο ταχυδρομείο. Δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δημόσιο ελληνικό... καλα να πάθουμε...

ας κάνει τέτοια κολπάκια ο ταχυδρόμος στην Αγγλία/Γερμανία/Σουηδια κτλ να δεις σουτ που θα φάει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Που αφηνουμε αξιολογηση στο Αμαζον οτι πηραμε το δεμα μας και ολα καλα?

Αμεσα πουθενα, δεν υπαρχει λογος (δεν υποχρεωνεσαι ουτε καν μπορεις να το κανεις δλδ). Εμμεσα μπορεις να το κανεις χρησιμοποιωντας το leave packaging feedback, το οποιο μαλιστα ειναι καλο γιατι φανταζομαι ετσι ελεγχουν το ποσο καλα κανουν οι packers την δουλεια τους και διορθωνουν καποια λαθη ή/και επιβραβευουν τη σωστη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα στείλει κάποιο mail το amazon για να αξιολογήσεις το προιόν ώστε να ξέρουν και οι επόμενοι.

πάντως σήμερα παρέλαβα τον seagate που αν και μεγάλο σχετικά δέμα μου τον άφησαν σπίτι!!! Ευχαριστώ τον ταχυδρόμο για αυτό! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz....B-SATA-HDD.html

Αυτος ειναι ο δισκος που εχει μεσα ο εξωτερικος Seagate... (περιμενα καποιον με λιγοτερες στροφες προφανως λογω χρησης ως αποθηκη/backup)

 

Eπισης καλα τα λετε εδω αλλα ελπιζω ολοι οσοι περιμενετε αυτη την περιοδο δεματα να ειστε προετοιμασμενοι, δε θελω να φανω τοσο απαισιοδοξος αλλα βλεπω τα κρουσματα να αυξανονται (και ακομα δεν εχει παραδοθει ουτε καλα-καλα η 1η μερα των αγορων! πολλοι "ποντικοι" μπορει να περιμενουν στην γωνια γνωριζοντας οτι πολυς κοσμος θα εχει παρει κατι απο αυτες τις προσφορες...

Ακομα, αυτο που γραφτηκε για το "επιστολικο" ταχυδρομειο ειναι σωστο, αν ηταν πχ ενα διαφημιστικο γραμματακι απο καποιο μαγαζι πχ θα ηταν στην ιδια 'γενικη' κατηγορια, δεν γνωριζω αν υπαρχει ειδικη μεταχειριση σε περιπτωση που πανω στο χαρτονακι μπει επισημανση με την αξια του περιεχομενου και αυτη ειναι πχ πανω απο καποιο ποσο... (χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν υπαρχουν σε πολλες περιπτωσεις απο εκνευριστικες μεχρι σοβαροτατες παραβασεις απο τους ταχυδρομους) ειδικα στη Θεσ/νικη που λεει κι ο newtech εχω συναντησει την πιο αθλια κατασταση και απο ταχυδρομους και απο "ποντικους"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήρθε ο M4. Ο ταχυδρόμος τον άφησε στην πιλοτή της πολυκατοικίας. Δεν ήμουν ενθουσιασμένος που ήταν εκεί ώσπου να γυρίσω από την σχολή αλλά από την άλλη δεν χρειάστηκε να περιμένω μέχρι την Δευτέρα και να χάσω μάθημα για να πάω να περιμένω στην σειρά στο ταχυδρομείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι έκαναν και στο Καρπενήσι που ήμουν φοιτητής, και στην Αθήνα που είμαι τώρα.

 

Πρέπει να περάσεις απ' τα ΕΛΤΑ και να τους πεις να μην το αφήσουν εκτεθειμένο σε όλους, κι αν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το καλοκαίρι έχουμε καινούργια ταχυδρόμο στην γειτονιά μας. Παλιότερα μου άφηναν στο γραμματοκιβώτιο μόνο τα πολύ μικρά δέματα (πρακτικά μόνο φακέλους με ψιλοπράγματα). Από τότε που έχει έρθει η καινούργια, κουβαλάει σχεδόν τα πάντα. Αρχικά με άγχωνε γιατί φοβόμουν μήπως χαθεί τίποτα (όπως τον 240GB SSD που έφερε προχθές), διαπίστωσα όμως πως κάθε φορά που αφήνει δέμα, χτυπάει πρώτα το κουδούνι και μας ενημερώνει πως έχουμε δέμα, ώστε να κατέβουμε και να το παραλάβουμε. Μια φορά μάλιστα που με πέτυχε με ρώτησε αν παραλαμβάνω κανονικά τα δέματα που μου αφήνει! Από ότι κατάλαβα από την προφορά της, πρέπει να έχει καταγωγή από Γερμανία ή κάτι τέτοιο. Άψογη, μπράβο της!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου περιοχή πρέπει να άλλαξε ο ταχυδρόμος και εδώ και 3 μήνες, ότι δέμα δεν είναι συστημένο και δεν χωρά στο γραμματοκιβώτιο μερικές φορές το βρίσκω πεταμένο στο παρτέρι και τις περισσότερες εξαφανίζεται !! Πριν αυτό το χάλι δεν είχα χάσει ποτέ δέμα και πάντα άφηνε ειδοποίηση για παραλαβή στο ταχυδρομείο. Φαίνεται ότι στα ΕΛΤΑ στοιχίζει η εκπαίδευση. Ας ελπίζουμε ότι αυτός που θα τους αγοράσει να είναι κανένας σοβαρός επιχειρηματίας. Μέχρι τότε, κομμένες οι περισσότερες αγορές από ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...