Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S2 8" Android 4.1.1 με 89 ευρώ!


timekeeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 577
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αλλα SE είναι Σουηδία, οπότε το tracking ειναι σίγουρα από σουηδία.

για τσέκαρε το

Δηλαδη παιζει και το ενδεχομενο τελωνιου στη ολη φαση αμα ειναι απο σουηδια?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι είναι εντός Ευρωπαικής Ένωσης δεν περνάει τελωνείο

Αυτο το γνωριζω, απλα τα παιδια που ειχαν παρει το Pipo s1 στην παραγγελεια ζητουσαν να ειναι λιγοτερο απο 50ε πχ για να μη τυχον και περασει τελωνιο. και στην παρουσα φαση καλυτερα να ειναι απο σουηδια γιατι αμα ειναι απο κινα θα περασει σιγουρα γιατι την εχω πατισει παλιοτερα με κατι xenon φωτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε οχι και σιγουρα... Επειδη την πατησες δε σημαινει κατι.

Παντα υπαρχει μια αμυδρη πιθανοτητα να περασει, ομως προσωπικα δεν μου εχει τυχει ποτέ, οπως και σε κανεναν φιλο/συγγενη/γνωστο, αλλά και σε κανεναν απο τα παιδια που επισης παραγγειλαν καποιο PIPO.

 

Συνηθως περνανε βαριά ή ογκωδη αντικειμενα παντως...

Φυσικα υπαρχει ρισκο τελωνειου, το οποιο εχεις αποδεχτει οταν κανεις την παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σκεφτεις οτι θελει 5-20 εργασιμες ναι υποθετο ειναι νωρις. και εγω παρηγγειλα στις 1/12 και δεν το περιμενω πριν τα χριστουγεννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για tracing πηγαίνετε εδώ https://www.globalmail.dhl.com/web/portal-asia/traceit και στο πεδίο Item Cust_Ref βάζετε το tracking id της Flyt (αυτό που είχαμε πει ότι φαίνεται κάτω-κάτω όταν κάνετε κλικ στον αριθμό παραγγελίας) δηλαδή αυτό της μορφής Axxxxxxxxxxxxxxx. Πατάτε Search. Αν βρει κάτι θα δείτε στοιχεία για: DGM Item# Name Address Dest Cust_Ref# Registered# Status

ενώ δίπλα θα εμφανίσει μια επιλογή TraceIT. Το δικό μου έφυγε από Κίνα πριν 7 μέρες και χθες έφυγε με DHL GlobalMail από Σιγκαπούρη... Τρέχα γύρευε, αλλά τουλάχιστον έχουμε κάποιο feedback...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω την άποψη σας.. Γλυκοκοίταζα το pipo s1 αλλά είδα ότι δεν έχει καν bluetooth.

 

Επειδή εμένα με ενδιαφέρει να μπορώ να το χρησιμοποιήσω και σαν gps, το s1 δεν με καλύπτει. Το pipo s2 όμως έχει υποστηριξη για bluetooth. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ένα bluetooth gps receiver που έχω από το παλιό μου κινητό (από το sony ericsson P1i);

 

14957.jpg

 

 

 

Ή να προτιμήσω αυτό; Τι λέτε;

 

edit. βρήκα αυτό. Άρα οι συλλογισμοί μου είναι σωστοί ότι θα λειτουργεί με το bluetooth gps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγκαπούρη το δικό μου. Θα έρθει σχετικά γρήγορα, ΑΛΛΑ:

 

"2012-11-29 16:35:27 Payment Confirmed NO DHL, please. DHL is bad, they charge more for customs. NO DHL."

 

Το μήνυμα που τους άφησα στο Paypal. Και φυσικά με τι έστειλαν; Ή είναι βλαμμένοι τελείως οι Κινέζοι και είδαν DHL στο μήνυμα και το έστειλαν έτσι ή δεν ασχολούνται καν με το τι γράφουμε. Αν ζητήσει κανένα 50άρι η DHL αρνούμαι παραλαβή και βαράω dispute στο Paypal, ότι ο πωλητής έστειλε όπως να ναι ενώ είχα δηλώσει ρητά οδηγίες. Παίζει να το κερδίσω ή μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγκαπούρη το δικό μου. Θα έρθει σχετικά γρήγορα, ΑΛΛΑ:

 

"2012-11-29 16:35:27 Payment Confirmed NO DHL, please. DHL is bad, they charge more for customs. NO DHL."

 

Το μήνυμα που τους άφησα στο Paypal. Και φυσικά με τι έστειλαν; Ή είναι βλαμμένοι τελείως οι Κινέζοι και είδαν DHL στο μήνυμα και το έστειλαν έτσι ή δεν ασχολούνται καν με το τι γράφουμε. Αν ζητήσει κανένα 50άρι η DHL αρνούμαι παραλαβή και βαράω dispute στο Paypal, ότι ο πωλητής έστειλε όπως να ναι ενώ είχα δηλώσει ρητά οδηγίες. Παίζει να το κερδίσω ή μπα;

 

Δεν είναι DHL courier αλλά DHL Global Mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...