Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την περίπτωση να πάρουμε αποκωδικοποιητή με σκληρό, μάθαμε τίποτα?

Το ρώτησα εγώ φίλε και η κοπέλα στο κατάστημα μου είπε ότι κοστίζει 149 ευρώ (άρα δίνεις άλλα 100 ευρώ για να το πάρεις αφου ο απλός έχει 49) αλλά η εγκατάσταση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ. Τώρα το γιατί δεν είναι δωρεάν τρέχα γύρευε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω και εγω καποιες ερωτησεις

1) Εγω που ειμαι 4net συνδρομητης απο τον Ιουλιο του 2006 δικαιουμαι το πακετο αυτο ; Αυτη την στιγμη πληρωνω 24.90 με 24 αρα γραμμη και δωρεαν αστικα υπεραστικα

2) Επειδη ειμια ηδη συνδρομητης θα χρειαστει να πληρωσω το τελος ενεργοποιησης ; ( Ειναι τελος ενεργοποιησης τηλεφωνικης γραμμης ή NOVA ; )

3) Μετα το 12 μηνο τι γινεται ; Σε γυρναει αυτοματα στον τοτε τιμοκαταλογο της ; ή συνεχιζει κανονικά ;

4) Τηλεοραση λογω περιορισμενου χρονου δεν πολυ βλεπω . Απο την αλλη η μικρη αρχισε πλεον να καταλαβαινει και θελει να βλεπει κανα μισαωρο την ημερα παιδικα μετα βαριεται . Αξιζει με 5 € μονο για τα παιδικα καναλια και για κανα ματσακι στην χαση και την φεξη ;

5) Εχω 2 τηλεορασεις . Υπαρχει καποιος τροπος να βλεπω και στις 2 ; ή οπου κατσει ο δεκτης εκει θα βλεπω μονο ;

6) <<ΣΠΑΕΙ>> ; Μετα το 12 μηνο εχω ενα φιλο δινει 160 € τον χρονο και εχει σπασμενη Nova . Αυτο θα μπορεσω να το κανω εγω ; Αν σπαει επειδη ειμαι στην forthnet μηπως βλεπει το traffic Μου και καταλαβει οτι εχω σπασμενο με καποιο τροπο και βρω μπελα ;

 

Και κατι τελευταιο . Ο δέκτης πως συνδεεται με την τηλεοραση ; Εχει HDMI ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εκανα αιτηση! μεσα στην βδομαδα θα ερθουν για εγκατασταση !

1) αμα δεν ησουνα ποτε συνδρομητης νοβα, ναι

2) οχι μονο 50 ευρω για εξοπλισμο νοβα

3) 30 ευρω για ΠΑΝΤΑ λεει, ετσι μου ειπανε και εμενα. δν εχω τα χαρτια μπροστα να δω

4) ναι. επισης εχει και πολλα ντοκιμαντερ με σκυλακια και γατακια για την μικρη, θα της αρεσει σιγουρα. ασε που εχει πιο "κλασσικα" καρτουνς

 

θελω κι εγω να μαθω αν μπορω να μοιραστω την εικονα με μια τηλεοραση που θα ειναι ακριβως πισω απο τον δεκτη (αλλα εχω ετοιμη τρυπα στον τοιχο). πες 1μ αποσταση. δεν με νοιαζει αν θα βλεπουμε τα ιδια. γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν απορια να σας διευκρινησω πως η προσφορα δεν ισχυει για παλιους συνδρομητες νοβα εστω και αν πλεον εχουν σταματησει την συνδρομη. Σε αυτην την περιπτωση η εγγραφη στη νοβα γινεται σε αλλο ονομα και το συνολο των δυο υπηρεσιων χρεωνεται 29,90 ευρω.

 

Τελος ενεργοποιησης οι συνδρομητες φορθνετ εννοειται πως δεν πληρωνουν. Η ενεργοποιηση σε αυτους γινεται σε 2 ωρες.

 

Η μονη χρεωση ειναι 49,00 για τον εξοπλισμο. Η εγκατασταση για μεχρι 30 μετρα καλωδιο ειναι δωρεαν και γινεται μεσα σε 10 μερες το πολυ.

 

 

Αν καποιος ξερει τι κανουμε για να δουμε νοβα σε δυο τηλεορασεις ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτηκα κι αλλες χαζες ερωτησεις:

1) η ταρατσα μας ειναι ουσιαστικα 6ος οροφος, και εγω ειμαι 2ο. παει πανω απο 30μ? οχι ε?

2) το καλωδιο θα το φερει χυμα απο το πλαι? σπιτι μεσα πως θα μπει? θα κανει τρυπες?

3) αμα μια μερα θελησω να το κοψω, πρεπει να επιστρεψω πισω το πιατο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν απορια να σας διευκρινησω πως η προσφορα δεν ισχυει για παλιους συνδρομητες νοβα εστω και αν πλεον εχουν σταματησει την συνδρομη. Σε αυτην την περιπτωση η εγγραφη στη νοβα γινεται σε αλλο ονομα και το συνολο των δυο υπηρεσιων χρεωνεται 29' date='90 ευρω.

 

Τελος ενεργοποιησης οι συνδρομητες φορθνετ εννοειται πως δεν πληρωνουν. Η ενεργοποιηση σε αυτους γινεται σε 2 ωρες.

 

Η μονη χρεωση ειναι 49,00 για τον εξοπλισμο. Η εγκατασταση για μεχρι 30 μετρα καλωδιο ειναι δωρεαν και γινεται μεσα σε 10 μερες το πολυ.

 

Αν καποιος ξερει τι κανουμε για να δουμε νοβα σε δυο τηλεορασεις ας μας πει.[/quote']

 

Για να καταλάβω σε άλλο όνομα το τηλέφωνο και σε άλλο όνομα η nova;

Πρέπει να ξαναγοράσεις τον εξοπλίσμο ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτόν που ήδη έχεις;

Στο είπαν στη εξυπηρέτηση της forthnet ή σε κατάστημα;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να καταλάβω σε άλλο όνομα το τηλέφωνο και σε άλλο όνομα η nova;

Πρέπει να ξαναγοράσεις τον εξοπλίσμο ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτόν που ήδη έχεις;

Στο είπαν στη εξυπηρέτηση της forthnet ή σε κατάστημα;

[/Quote]

 

Βαζεις τη νοβα σε αλλο ονομα. Χρειαζεται ΑΔΤ και ΑΦΜ και απο τους δυο.

Εξοπλισμο ειχα αλλα ηθελα δευτερο πιατο και αποκωδικοποιητη και δεν ρωτησα αν κανει ο παλιος. Θα μεταφερω συσκευη και καρτα (μονο μαζι δουλευουν) σε αλλο μερος το καλοκαιρι.

Τα εκανα σε 10 λεπτα σε καταστημα φορθνετ.

Για να μετρησετε τα καλωδια υπολογιστε περιπου 3 μετρα ανα οροφο. Αν μενετε σε υπογειο ή σε ουρανοξυστη δεν ξερω. Παντως μπαινει και στο μπαλκονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μετρησετε τα καλωδια υπολογιστε περιπου 3 μετρα ανα οροφο. Αν μενετε σε υπογειο ή σε ουρανοξυστη δεν ξερω. Παντως μπαινει και στο μπαλκονι.

Μπαίνει και σε μπαλκόνι αλλά 1.φαίνεται κάπως άσχημα και 2.σου κλείνει το χώρο!

Ξέρουμε αν υπάρχει μεγάλη/αισθητή διαφορά ως προς τη λήψη του σήματος άρα και την ποιότητα της εικόνας από την τοποθέτηση του πιάτου στο 2ο όροφο που είμαι εγώ συγκριτικά με τον 3ο που είναι η ταράτσα;Ο τεχνικός που έρχεται το τσεκάρει αυτό ή απλά εγκαθιστά το πιάτο όπου είναι πιο σύντομα και βολικά(μπαλκόνι,βέβαια)για εκείνον και δεν πολυασχολείται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω και εγω . Απο το πιατο λογικα θα φυγει ενα καλωδιο που θα μπει μεσα στο σπιτι πανω στον δεκτη . Σωστα ; Αυτο το καλωδιο θα περασει απο καπου .... δεν μπορει να κουμπωσει καπως στο καλωδιο της κεραιας μου λεει η λογικη. Αρα θελει να ανοιχτει μια τρυπα να περασει το καλωδιο μεσα στο σπιτι απο την ταρατσα - μπαλκονι - αυλη . Αυτα τα αναλαμβανει ο τεχνικος ; ή θα τα κανουμε εμεις ; επισης το καλωδιο ειναι ενα απλο καλωδιο και μια μικρη τρυπουλα ; ή θα γκρεμισουμε τον μισο τοιχο.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5) Εχω 2 τηλεορασεις . Υπαρχει καποιος τροπος να βλεπω και στις 2 ; ή οπου κατσει ο δεκτης εκει θα βλεπω μονο ;

6) <<ΣΠΑΕΙ>> ; Μετα το 12 μηνο εχω ενα φιλο δινει 160 € τον χρονο και εχει σπασμενη Nova . Αυτο θα μπορεσω να το κανω εγω ; Αν σπαει επειδη ειμαι στην forthnet μηπως βλεπει το traffic Μου και καταλαβει οτι εχω σπασμενο με καποιο τροπο και βρω μπελα ;

Γνωριζει κανεις να μας πει.

Εδικα το 5.

π.χ. εχω 3 τηλεορασεις σπιτι πρεπει να εχω διαφορετικο δεκτη σε καθε τηλεοραση για να μπορει να βλεπει ο καθενας οτι θελει?

 

ή θα γκρεμισουμε τον μισο τοιχο.... :P

Λογικα θα σου γκρεμισει το μπαλκονι και τον εξωτερικο τοιχο.ΟΛΟ ΤΟ ΤΟΙΧΟ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΕΙΣ Σ'ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ.

Πλακα κανω φυσικα μην παρεξηγηθεις πως τα λεω.

 

Μπορει να σου κανει μια τρυπα μικρη στο κατω μερος του τοιχου ισα ισα να χωραει το καλωδιο και δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Ετσι εγινε και σ'εμενα για ενα καλωδιο που ηθελα να περασω παλια στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε μην μασας . Εχω τρυπησει πολλα για να περασω πριζα εξω στο μπαλκονι και κεραια . Απλα δεν ξερω τι παχος εχει το καλωδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι τελευταιο . Ο δέκτης πως συνδεεται με την τηλεοραση ; Εχει HDMI ?

Φυσικά ο δέκτης συνδέεται με HDMI (το καλώδιο δεν παρέχεται) και με scart (έχει μέσα καλώδιο).

Πάντως είμαι περίεργος πως θα περάσει το καλώδιο απο την ταράτσα (που είναι δική μου) μέσα στο σπίτι (3ος όροφος και τελευταίος). Το καλώδιο πως θα το στερεώσει στον εξωτερικό τοίχο??? Θα κρέμεται χύμα και κάθε φορά που θα φυσάει θα πηγαίνει πέρα-δώθε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις Δευτέρα αίτηση για κοίτα μήπως σου δώσουν το ρουτεράκι το thomson γιατί το huawei δε ξέρω αλλά μου φαίνεται πολύ γτπ!!!

εχει 1 θύρα ethernet και δεν έχει κουμπί on/off για το wifi (πρέπει να μπαίνω στο interface του router για να το ενεργοποιώ/απενεργοποιώ).

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καλώδιο split ethernet που να μου βγάζει 2 ειδόδους ethernet ή και παραπάνω απο 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...