Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βρήκα σημείωμα. Απλά είδα στο site τους ότι ήρθε αλλά δεν βρήκε κανένα. Μίλησα μαζί τους και κανονίσαμε για αύριο.

πότε είχες ξεκινήσει από budapest?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dear χχχχχχχχ,Unfortunately the items listed below are no longer in stock. As a result we have had to cancel these items from your order. You will not be charged for any of these items. Please accept our apologies for the inconvenience caused by this matter.

 

Μου ακύρωσαν ένα ζευγάρι παπούτσια που δεν το είχαν σε στοκ,αλλά εγώ είχα ήδη πληρώσει. Πως θα μου επιστρέψουν τα λεφτά; Μπορώ να τους υποχρεώσω να μου το δώσουν το ίδιο σε άλλο χρώμα,που όμως κοστίζει διπλάσια;

πως είχες πληρώσει?

έτυχε σε εμένα κάτι παρόμοιο, και είχα πλρώσει με paypal απο debit card.

δεν επέστρεψε υπόλοιπο στο paypal αλλά κατευθείαν στο λογαριασμό της τράπεζας, χωρίς να κάνω εγώ κάποια κίνηση.

μέσα σε 1-2 ημέρες έγινε η επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως είχες πληρώσει?

έτυχε σε εμένα κάτι παρόμοιο, και είχα πλρώσει με paypal απο debit card.

δεν επέστρεψε υπόλοιπο στο paypal αλλά κατευθείαν στο λογαριασμό της τράπεζας, χωρίς να κάνω εγώ κάποια κίνηση.

μέσα σε 1-2 ημέρες έγινε η επιστροφή.

Είχα πληρώσει με paypal από τον λογαριασμό της φίλης μου (συνδεδεμένο με χρεωστική της Πειραιώς). Άρα να αναμένω σε 1-2 μέρες επιστροφή στον λογαριασμό της τραπέζης;

Βασικά γίνεται να τους τα χώσω λιγάκι με κάνα e-mail και να τους πω πως το λάθος είναι δικό τους και θα επιθυμούσα το ίδιο παπούτσι σε άλλο χρώμα (όπου το κόστος διπλασιάζεται και φυσικά να καλύψουν αυτοί και τα νέα έξοδα αποστολής και τη διαφορά του κόστους); 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε 4 και έφυγε 5.

Κι εμενα τοτε εφυγε αλλα ακομα περιμενω...

Οχι τιποτα αλλο, Δευτερα το πρωι φευγει το πλοιο και χρειαζομαι τα πραγματα που εχω παραγγειλει!post-295808-0-70477800-1407453738_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε πάλι η πολιτική των εξόδων αποστολής. Στον πίνακα γράφει πως ξεκινάνε από 0 ευρώ τα έξοδα αποστολής,αλλά πάω να κάνω εικονική παραγγελία με 1-2 πράγματα και μου χρεώνει 7.99 ευρώ.

 

Edit: πειραματίστηκα και με προϊόντα αξίας από 100ευρώ και πάνω είναι δωρεάν.

Η κλιμάκωση είναι 7.99 αν αγοράσεις προϊόντα αξίας ως 49,99 ευρώ και από 50 ευρώ μέχρι τα 99,99 σε χρεώνει 4 ευρώ.

 

Νομίζω εδώ θα μείνει η πολιτική του γιατί από την εμπειρία μου όλα τα μεγάλα και λογικά e-shops περίπου αυτό κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε πάλι η πολιτική των εξόδων αποστολής. Στον πίνακα γράφει πως ξεκινάνε από 0 ευρώ τα έξοδα αποστολής,αλλά πάω να κάνω εικονική παραγγελία με 1-2 πράγματα και μου χρεώνει 7.99 ευρώ.

 

Edit: πειραματίστηκα και με προϊόντα αξίας από 100ευρώ και πάνω είναι δωρεάν.

Η κλιμάκωση είναι 7.99 αν αγοράσεις προϊόντα αξίας ως 49,99 ευρώ και από 50 ευρώ μέχρι τα 99,99 σε χρεώνει 4 ευρώ.

 

Νομίζω εδώ θα μείνει η πολιτική του γιατί από την εμπειρία μου όλα τα μεγάλα και λογικά e-shops περίπου αυτό κάνουν.

 

 

Μακάρι να μείνει έτσι...άλλο 8 και 4 ευρώ κι άλλο 15 και 30...και να περιμένεις να βγει κουπόνι για να ψωνίσεις ή να βρεις "συνεταίρους" :-D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη τελευταια μου παραγγελια μου εστειλαν ενα ελλαττωματικό προιον (χαλασμενο φερμουαρ) εχω επικοινωνησει μαζι τους θα το επιστρεψω πισω κ εννοειτε θα μου επιστρεψουν κ τα μεταφορικα φανταζομαι...

τωρα αναρωτιεμαι αφου θα μπω στη διαδικασια επιστροφης να γυρισω κ 2 αλλα πραγματακια που δε μου κανουν αλλα με τα εξοδα επιστοφης τι γινεται? θα τα επιστρεψουν ??????? (επειδη στο ιδιο πακετο θα υπαρχει κ το ελλαττωματικο)

σας εχει τύχει????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη τελευταια μου παραγγελια μου εστειλαν ενα ελλαττωματικό προιον (χαλασμενο φερμουαρ) εχω επικοινωνησει μαζι τους θα το επιστρεψω πισω κ εννοειτε θα μου επιστρεψουν κ τα μεταφορικα φανταζομαι...

τωρα αναρωτιεμαι αφου θα μπω στη διαδικασια επιστροφης να γυρισω κ 2 αλλα πραγματακια που δε μου κανουν αλλα με τα εξοδα επιστοφης τι γινεται? θα τα επιστρεψουν ??????? (επειδη στο ιδιο πακετο θα υπαρχει κ το ελλαττωματικο)

σας εχει τύχει????????

Ενα φερμουαρ εχει 2 ευρω, σε μεγαλυτερο μπελα θα μπεις να το επιστρεψεις παρα να το πας σε κανενα ραφτη ή μοδιστρα στη γειτονια σου να σου το αλλαξει (υποθεση μισης ωρας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου είχαν ακυρώσει ένα ζευγάρι παπούτσια που μου αρέσει πολύ και ενώ στην παραγγελία αυτή είχα δωρεάν μεταφορικά (λόγο ποσού),τώρα τα ξαναπαράγγειλα και χρεώθηκα την κανονική τιμή τους (πριν είχα -10%) +8 ευρώ μεταφορικά. Η πρώτη παραγγελία είναι ακόμη από τη Δευτέρα awaiting courier. Και δεν δέχονται να τις ενώσουν να γλιτώσω τα έξοδα αποστολής. Μιλάμε τόσο τυπικοί και παρτάλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα τοτε εφυγε αλλα ακομα περιμενω...

Οχι τιποτα αλλο, Δευτερα το πρωι φευγει το πλοιο και χρειαζομαι τα πραγματα που εχω παραγγειλει!attachicon.gifdhl.png

 

Δεν σου ήρθαν σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...