Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρελαβα τελικα σημερα μετα το 16ημερο ευρωπαικο ταξιδακι ανα την Ευρωπη...Δεν μου ειχε ξανατυχει, ηταν η 10η φορα που παραγγελνω αλλα η 1η με δωρεαν μεταφορικα που ισως επαιξε κ αυτο τον ρολο του. Τελος παντων, τελος καλο ολα καλα...Τα προιοντα οπως συνηθως αριστα, ποτε δεν ειχα παραπονο οσο αναφορα την ποιοτητα τους με εξαιρεση κατι φτηνιαρικα των 3-4€ που οκ δεν περιμενα και τπτ καλυτερο...Θα συνεχιζω να ψωνιζω, ειδικα παπουτσια γνωστες αθλητικες μαρκες, τα περισσοτερα ειναι value for money...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα τελικα σημερα μετα το 16ημερο ευρωπαικο ταξιδακι ανα την Ευρωπη...Δεν μου ειχε ξανατυχει, ηταν η 10η φορα που παραγγελνω αλλα η 1η με δωρεαν μεταφορικα που ισως επαιξε κ αυτο τον ρολο του. Τελος παντων, τελος καλο ολα καλα...Τα προιοντα οπως συνηθως αριστα, ποτε δεν ειχα παραπονο οσο αναφορα την ποιοτητα τους με εξαιρεση κατι φτηνιαρικα των 3-4€ που οκ δεν περιμενα και τπτ καλυτερο...Θα συνεχιζω να ψωνιζω, ειδικα παπουτσια γνωστες αθλητικες μαρκες, τα περισσοτερα ειναι value for money...

Τουλαχιστον με τέτοιες διακοπές στην Ευρώπη ήρθαν χαρούμενα τα ρούχα σου. :P Καλοφόρετα! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικα επανηλθαν στα κανονικα τους; Βαζω στο καλαθι προιοντα περιπου 50ευρω και ζηταει αλλα 7,99€
Υπαρχει καποια λιστα πως διαμορφωνονται αναλογα την αξια των προιοντων;

Ειχα παρει πριν απο ενα χρονο κατι προιοντα απο Karrimor και ειναι το καταστημα ολοιδιο, η διαδικασια ηταν ιδια, ακομη και τα εγγραφα που ειχε μεσα για να κανω αλλαγη ηταν ιδια. Τι ακριβως γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απ ότι είδα το Sports Direct υπάρχει και στο ebay, με δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 50£.
http://stores.ebay.co.uk/sportsdirect-outlet
Αξίζει να παραγγείλω μέσο του ebay (ίσως για μεγαλύτερη ασφάλεια) ή να πάω κατευθείαν στο site τους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

on orders δλδ εντος συνορων UK ειναι τα δωρεαν μεταφορικα ανω των 50£...Οποτε νομιζω καλυτερα να κανεις τις παραγγελιες σου στο site τους  :-) 

Παιδιά απ ότι είδα το Sports Direct υπάρχει και στο ebay, με δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 50£.
http://stores.ebay.co.uk/sportsdirect-outlet
Αξίζει να παραγγείλω μέσο του ebay (ίσως για μεγαλύτερη ασφάλεια) ή να πάω κατευθείαν στο site τους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την δευτερη παραγγελια που κανω απο sportsdirect δεν βρισκω τροπο να ευχαριστησω την κυρια στο υποτιθεμενο εκπτωτικο καταστημα Factory Outlet που μου εδωσε τιμη "προσφορας" για ενα απλο ζευγαρι παπουτσια 75€. Εαν βρω και το νουμερο μου στα τζην το βλεπω δυσκολο να αγορασω ποτε ξανα κατι απο εδω. :) :(

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

  Σήμερα το μεσημέρι παρέλαβα κι εγώ τη νέα παραγγελία μου! Έκανε μόνο 6.5 μέρες για την Πάτρα. Στις 14.30 έφτασε στην courrier της Αθήνας και μετά από 2 ώρες , ο σάκος βρισκόταν στα χέρια μου!!!

 

  Αναλυτική περιγραφή των πραγμάτων θα κάνω αύριο. Προς το παρόν, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: επειδή σε 2 μπλούζες έκανα λάθος νούμερο, έψαξα και βρήκα τις οδηγίες του Questioner όσον αφορά τη διαδικασία της επιστροφής ( "Μέσα θα βάλεις συμπληρωμένη τη φόρμα επιστροφής που σου είχαν μαζί με το invoice και έξω θα κολλήσεις το απόκομμα που έχει να κόψεις στο κάτω μέρος της φόρμας αυτής. Έχει αναλυτικές οδηγίες μέσα.")

 

  Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι το κόστος της αποστολής ,πάνω-κάτω. Αν π.χ οι 2 μπλούζες ζυγίζουν περίπου μισό κιλό, θα χρεωθώ χονδρικά 10 ευρώ? Πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να τις επιστρέψω δεδομένου ότι  κάνουν 20 ευρώ?

 

  Τέλος, δεν πιστεύω να χρειάζεται και το χαρτί που ήταν στην ειδική θήκη της μπροστινής πλευράς του σάκου?? Γιατί το πέταξα...τα χαρτιά όμως επιστροφής καθώς και του invoice τα έχω (ήταν μέσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο θα κοστίσει μπορείς να το υπολογίσεις μέσω της φόρμας των ΕΛΤΑ:

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

 

OruogJd.png

 

Συμπλήρωσε αυτά που έχω συμπληρώσει κι εγώ για δέμα μέχρι 2KG. Καλό θα είναι να το ζυγίσεις σε ζυγαριά ακριβείας μαζί με την συσκευασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο θα κοστίσει μπορείς να το υπολογίσεις μέσω της φόρμας των ΕΛΤΑ:

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

 

OruogJd.png

 

Συμπλήρωσε αυτά που έχω συμπληρώσει κι εγώ για δέμα μέχρι 2KG. Καλό θα είναι να το ζυγίσεις σε ζυγαριά ακριβείας μαζί με την συσκευασία.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Questioner! Tα ζύγισα σε ζυγαριά ακριβείας κι είναι 400 gr. μαζί με το φάκελο,οπότε θα μου πάνε 8.40. Μάλλον θα τα στείλω πίσω. Αν ήταν μεγαλύτερα θα τα χάριζα σε κάποιο φίλο γιατί κατά τα άλλα είναι μια χαρά, όμως είναι μικρά..

 

Η διαδικασία είναι απλή κατά τα άλλα? Στέλνω το δέμα και τους ειδοποιώ με mail? Πρέπει να κάνω κάποια συνεννόηση μαζί τους ή απλά στέλνω το δέμα και περιμένω να μου στείλουν τα νέα μεγέθη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ. Ούτε καν να τους στείλεις το tracking. Απλά κράτα την απόδειξη που θα σου δώσουν τα ΕΛΤΑ σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά. Αυτοί με το που τα παραλάβουν θα σου στείλουν άλλα με DHL χωρίς να σε ειδοποιήσουν. Απλά μετά από 4-5 μέρες να πάνε + 6-7 για να γυρίσουν, θα σου χτυπήσει ο κούριερ την πόρτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ. Ούτε καν να τους στείλεις το tracking. Απλά κράτα την απόδειξη που θα σου δώσουν τα ΕΛΤΑ σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά. Αυτοί με το που τα παραλάβουν θα σου στείλουν άλλα με DHL χωρίς να σε ειδοποιήσουν. Απλά μετά από 4-5 μέρες να πάνε + 6-7 για να γυρίσουν, θα σου χτυπήσει ο κούριερ την πόρτα.

 

 

Πολύ ωραία τότε!!! Αύριο κιόλας θα πάρουν το δρόμο της επιστροφής! Σε ευχαριστώ για ακόμα μία φορά , Questioner! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

icon_tclp_icon_in-transit.gif

Waybill:xxxxxx With delivery courier Sign up for shipment notificationsblank.gif
Thursday, September 11, 2014 at 09:52
Origin Service Area: arrow.gif LEEDS - Notts, NG20 8RY - UK

Destination Service Area: arrow.gif ATHENS - Attica - GREECE

 
 
  Thursday, September 11, 2014 Location Time Pieces 8 With delivery courier ATHENS - GREECE 09:52
 
xxxxxxxxxxx
 
7 Arrived at Sort Facility ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE 04:07
 
 
  Tuesday, September 09, 2014 Location Time Pieces 6 Departed Facility in BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 13:02
 
 
5 Processed at BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 13:02
 
 
  Monday, September 08, 2014 Location Time Pieces 4 Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 15:41
 
 
  Friday, September 05, 2014 Location Time Pieces 3 Departed Facility in GATWICK - UK GATWICK - UK 05:37
 
 
2 Processed at GATWICK - UK GATWICK - UK 00:44
 
 
  Wednesday, September 03, 2014 Location Time Pieces 1 Shipment information received LEEDS - UK 00:00
 

 

Η παραγγελια εγινε 3 Σεπτεμβριου κοστος 50 ευρω μεταφορικα 4 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πόσο θα κοστίσει μπορείς να το υπολογίσεις μέσω της φόρμας των ΕΛΤΑ:

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

 

OruogJd.png

 

Συμπλήρωσε αυτά που έχω συμπληρώσει κι εγώ για δέμα μέχρι 2KG. Καλό θα είναι να το ζυγίσεις σε ζυγαριά ακριβείας μαζί με την συσκευασία.

Σε περίπτωση που το λάθος δεν είναι δικό μου και το βάρος είναι μεγαλύτερο, τι γίνεται; Είναι η περίπτωση με τις μπότες αξίας 40e που μου έστειλαν δύο δεξιές.

Τους έχω στείλει e-mail 3 φορές και δεν έχουν απαντήσει.

Επεξ/σία από Tsints
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...