Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι άνθρωποι είναι τραγικοί.  Το πακετάρισμά τους άθλιο καθώς ένα πλαστικό κλάμερ για τη γυναίκα μου θρυματίστηκε κατά τη μεταφορά.  Άλλα νούμερα έλεγε η αντιστοιχία στο κουτί των παπουτσιών που πήρα και άλλα στο site τους με αποτέλεσμα να μην ταιριάζουν.

 

Έχω στείλει κάποια πράγματα πίσω από τις 25/07 και ακόμα δε μου έχουν κάνει refund. Μην τους προτιμάτε.

 

Έχεις δίκιο εν μέρει. Μπακάλικο είναι, ειδικά στο after sales. Αλλά δεν μπορείς να παραβλέψεις τις υποτριπλάσιες τιμές που έχουν σε ορισμένα είδη.

 

Απλά αγοράζοντας αποδεχόμαστε πως οτι λάθος γίνει θα το "φάμε". Σα να αγοράζεις απο καλάθι λαικής...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α) τι είναι το κλάμερ?

β) αυτό που γράφει στο κουτί και αυτό που γράφει στο site σχεδόν συμπίπτουν.

απο εκεί και πέρα υπάρχουν διαφορές στη φόρμα με αποτέλεσμα το ίδιο νούμερο της karrimor άλλες φορές να πέφτει σωστά και άλλες όχι.

 

εγώ παίρνω κανονικά 12 αγγλικό και σε karrimor ψωνίζω 13

ρίσκαρα παίρνοντας ένα ζευγάρι μπότες σε 12(karrimor πάλι)  και μου έπεσαν κουτί.

διαβάζετε τα σχόλια απο κάτω για να παίρνετε μια ιδέα αν είναι λίγο μεγαλύτερο ή λίγο μικρότερο απο το στανταρ νούμερο, χωρίς και πάλι να είναι απόλυτη η σιγουριά.

όποιος θέλει απόλυτη σιγουριά ψωνίζει locally.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι η τελευταία φορά που παραγγέλνω από Sportsdirect. Στις 3 παραγγελίες που έκανα, οι 2 είχαν πολύ σοβαρά λάθη.

 

Στην τελευταία περίπτωση, μου έφεραν ένα ζευγάρι μπότες αξίας 40 ευρώ... και οι δύο δεξιές!  :shock:

 

Τους έστειλα μήνυμα και μετά από μερικές μέρες μου απάντησαν να ετοιμάσω τα χαρτιά της επιστροφής για να περάσει ο courier να τα παραλάβει και να μου δώσουν exchange/refund.

 

I am sorry to hear that you received an incorrect item. A courier will contact you to arrange a suitable time to collect the item so that this can be returned back to us for an exchange/refund. Please have the item ready & fill out the returns form stating your requets.

 

Ερώτηση: είναι δυνατόν να έρθει courier και να τα πάρει από Ελλάδα;! Λάθος δεν έκανε ο τύπος; Να του στείλω e-mail για διευκρίνιση;

post-201870-0-93850200-1409754789_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και ειναι δυνατόν να ερθει η συνεργαζομενη ελληνική εταιρεία courrier απο το σπίτι σου.

Τα εξωφρενικά λάθη που κάνουν σαν κατάστημα, και η 3ήμερη+ καθυστέρηση στην απάντηση οποιουδήποτε ερωτήματος, δεν ειναι δυνατόν να συμβαίνουν  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Karrimor.

καπου εκει μπερδευτηκα κι εγω

νομίζω ότι το site της karrimor είναι πιο σωστό από το site της sportdirect

Μάλλον είναι η τελευταία φορά που παραγγέλνω από Sportsdirect. Στις 3 παραγγελίες που έκανα, οι 2 είχαν πολύ σοβαρά λάθη.

 

Στην τελευταία περίπτωση, μου έφεραν ένα ζευγάρι μπότες αξίας 40 ευρώ... και οι δύο δεξιές!  :shock:

 

Τους έστειλα μήνυμα και μετά από μερικές μέρες μου απάντησαν να ετοιμάσω τα χαρτιά της επιστροφής για να περάσει ο courier να τα παραλάβει και να μου δώσουν exchange/refund.

 

 

Ερώτηση: είναι δυνατόν να έρθει courier και να τα πάρει από Ελλάδα;! Λάθος δεν έκανε ο τύπος; Να του στείλω e-mail για διευκρίνιση;

 

 

αμα πω κάτι να γελάσουμε θα παρεξηγηθούμε? 

 

θα λειωσουμε στο κουτσό?

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα λειωσουμε στο κουτσό?

 

χαχαχα! Ούτε να τις χαρίσω μπορώ, ούτε να τις πουλήσω, ούτε να πω ότι είναι λάθος νούμερο να την παλέψω κάπως. Τουλάχιστον να βρω μια χρησιμότητα για δυο δεξιές μπότες... κουτσό λοιπόν, όταν λιώσει η μία από την χρήση, θα βάλω την άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σε 8 μέρες αλλά με κάποια λάθη κι εγώ. Ένα ζευγάρι παπούτσια σε λάθος χρώμα, και μία μπλούζα σε λάθος μέγεθος. Αν και απ' ότι βλέπω αυτά είναι πταίσματα μπροστά σε κάτι άλλα που έχουν γίνει..
Η όλη διαδικασία με την επιστροφή αντικειμένων και το refund των εξόδων αποστολής πώς γίνεται ακριβώς; Έρχεται και τα παραλαμβάνει κούριερ δωρεάν ή τι ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αναφερθεί πάμπολλες φορές στο συγκεκριμένο thread. Κάνετε ένα κόπο να ψάξετε.

Λόγω εξεταστικής βλέπεις δεν υπάρχει χρόνος για ψάξιμο, θα το ψάξω το θέμα αργότερα αφού δεν είναι κάτι το απλό.

Thanks για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλό. Θα το αναφέρω επιγραμματικά:

 

Συμπληρώνεις την φόρμα επιστροφών και μετά πας ΕΛΤΑ >> Επιστολικό μέχρι 2kg >> Συστημένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πλήρωσες με paypal,τράβα ένα dispute μπας και ξεκουνήσουν...

Φιλε μπραβο σου.Εκανα claim σημερα το μεσημερι λεγοντας τι συμβαινει[send message to seller μεσα απο paypal].Πριν απο λιγο ελαβα email απο το τμημα του sportdirect με νεο trucking number, λεγοντας οτι το ξαναεστειλαν[εχθες εφυγε btw].

Αποτι φαινετε ,κλανουν πανω τους μεσω paypal,σε οποιον δεν απαντανε για ημερες ,ανοιξετε claim .

Δεν απαντουσαν στα email μου απο της 25 αυγουστου[μονο ενα αυτοματο email],και με το που εκανα claim απαντησαν την ιδια μερα.Τι να πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...