Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας προκειται να παραγγειλω απο το συγκεκριμενο σιτε με εναν φιλο μου κατι χειμωνιατικα.

ειχα στα υποψιν μου το φουτερ αυτο http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-hoody-mens-535012?colcode=53501225 . με τη βοηθεια των σχολιων το xs μου κανει μια χαρα .( 1,61μ , 65 κ. ) αλλα υπαρχει διαθεσιμο μονο small και medium . τι λετε να παραγγειλω το small η να βρω πτ αλλο. 

και κατι τελευταιο αν εχουμε στην παραγγελια μας καποιες προπαρραγελιες ποσο καιρο θα κανει να ερθει και τα μεταφορικα ποσο περιπου κυμαινονται ? 

ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας προκειται να παραγγειλω απο το συγκεκριμενο σιτε με εναν φιλο μου κατι χειμωνιατικα.

ειχα στα υποψιν μου το φουτερ αυτο http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-hoody-mens-535012?colcode=53501225 . με τη βοηθεια των σχολιων το xs μου κανει μια χαρα .( 1,61μ , 65 κ. ) αλλα υπαρχει διαθεσιμο μονο small και medium . τι λετε να παραγγειλω το small η να βρω πτ αλλο. 

και κατι τελευταιο αν εχουμε στην παραγγελια μας καποιες προπαρραγελιες ποσο καιρο θα κανει να ερθει και τα μεταφορικα ποσο περιπου κυμαινονται ? 

ευχαριστω :)

 

Να μην το παραγγείλεις σε small. Small σε αυτά φοράω εγώ που είμαι 1,75-76 και 78 κιλά. Οπότε θεωρώ πως θα σου είναι μεγάλο.

 

Αν έχεις προϊόντα προπαραγγελίας, θα περιμένουν να αποκτήσουν stock σε αυτά πρώτα και μετά θα σου αποστείλουν την παραγγελία. Οπότε βλέπεις πότε περιμένουν στοκ και υπολογίζεις πότε θα σου έρθει. Αν και δεν είναι πάντα απόλυτο. Προσωπικά δεν θα το έκανα.

 

Τώρα τα μεταφορικά θα τα δεις πριν κάνεις το checkout. Για παραγγελίες άνω των 50€ είναι κάπου στα 4€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην το παραγγείλεις σε small. Small σε αυτά φοράω εγώ που είμαι 1,75-76 και 78 κιλά. Οπότε θεωρώ πως θα σου είναι μεγάλο.

 

Αν έχεις προϊόντα προπαραγγελίας, θα περιμένουν να αποκτήσουν stock σε αυτά πρώτα και μετά θα σου αποστείλουν την παραγγελία. Οπότε βλέπεις πότε περιμένουν στοκ και υπολογίζεις πότε θα σου έρθει. Αν και δεν είναι πάντα απόλυτο. Προσωπικά δεν θα το έκανα.

 

Τώρα τα μεταφορικά θα τα δεις πριν κάνεις το checkout. Για παραγγελίες άνω των 50€ είναι κάπου στα 4€.

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μαρκα Slazenger λογω σηματος μου φαινεται απομιμηση της Puma , αλλα σκεφτομαι να την προτιμησω 

 

οσοι εχουν παρει , θελω να με πουν :
1. τα νουμερα ειναι λογικα , δηλαδη σαν την ελληνικη αγορα ? 

2. η ποιοτητα των υφασματων ειναι καλη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία η slazenger ιδρύθηκε 43 χρόνια πριν ιδρυθεί η puma. Από εκεί και πέρα τα υφάσματα είναι μια χαρά για τα λεφτά που ζητούν. Σίγουρα όμως δεν είναι και τίποτα αξιόλογο. Απλά καλό value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την .αμεση. απαντηση

μπορει να μην ειναι κατι το αξιολογο αλλα για αθλητικη/προχειρη χρηση πιστευω θα με βγουν μια χαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να είναι πολύ μακρυά τα μανίκια - δεν έχουν τεράστια διαφορά αυτά τα 2 νούμερα...Κι αφού έχουμε πάνω-κάτω τις ίδιες διαστάσεις, το S θα σου πρότεινα..

 

μήπως γνωρίζεις ή κάποιος άλλος αν τα φουτεράκια έχουνε τη ίδια γραμμη με τα ζακετάκια ... Καθώς διάβασα 2 comment που λένε ότι το small είναι αρκετά μεγάλο .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως γνωρίζεις ή κάποιος άλλος αν τα φουτεράκια έχουνε τη ίδια γραμμη με τα ζακετάκια ... Καθώς διάβασα 2 comment που λένε ότι το small είναι αρκετά μεγάλο .... 

 

Δυστυχώς δεν το γνωρίζω καθώς δεν έχω πάρει ζακετάκι..τα σχόλια πάντως, άλλες φορές βοηθούν κι άλλες σε παραπλανούν..

 

Προχτές μου ήρθε 1 T shirt (άλλης μάρκας) το οποίο είχα παραγγείλει σε S παρόλο που ο άντρας μου φοράει Μ ( 1.72 και 60 κιλά), καθώς 2 σχόλια ανέφεραν ότι το Μ είναι για 1.90 ύψος και 90 κιλά.  Και τελικά, ήθελε όντως Μ..Αν δεν είχα δηλ. διαβάσει τα σχόλια, θα έπαιρνα το σωστό νούμερο...Βέβαια, συνήθως - κι ειδικά αν κάποιο προιόν έχει πολλά σχόλια- σε βοηθάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βρε παιδιά για βοηθήστε λίγο, γιατί δεν μου έχει ξανατύχει.

Πηγα έκανα κατάθεση στην τράπεζα ( απευθείας στο γκισέ ) και 15 λεπτά μετά, έκανα την παραγγελία μου. Δεν ξέρω τι στο καλό έχει γίνει, υποψιάζομαι πως δεν ενημερώθηκε αμεσα η κατάθεση μου και δεν πρέπει να βρήκε χρήματα το sportsdirect για να τραβήξει.

 

Μου έγραψε ότι παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα κατα την πληρωμή, ενώ αντίστοιχα το paypal, μου έστειλε email που λέει

" You submitted an order in the amount ......". και μου έδωσε και Transaction ID

Τι κάνω τώρα....μόλις εμφανιστουν τα χρήματα στον λογαριασμό μου, θα τα τραβήξει αμέσως το sportsdirect ή πρέπει να τους στείλω κανα μήνυμα και να ξανακάνω την παραγγελία;;

Φοβάμαι μην τα πλήρώσω δυο φορές.

 

Edit: Εκανα μια αναζήτηση στο νήμα και διάβασα κι άλλες περιπτώσεις για κατάσταση συναλλαγής pending και όχι completed , οπότε για κάποιο λόγο δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή. Περιμένω και απάντηση απο την Πειραιώς.

Εστειλα email στο sportsdirect και στο Paypal να μου την ακυρώσουν.

Το κακό είναι ότι μέχρι να γίνει αυτό, θα έχουν βγει out of stock κάποια πράγματα που θέλω.

Ηδη ξεκίνησε να συμβαίνει...μαμώτο.

Επεξ/σία από magdalhnh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...