Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κανονικά έπρεπε να έχει αλλάξεις πολλές πόλεις

Πάρε τηλ στην Ελλάδα να σου πουνε που είναι ακριβώς

Αυτοί βλέπουν περισσότερες πληροφορίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανονικα επρεπε εχει αλλαξει πολλες πολεις το ξερω. Αλλα ισως κατι εγινε και δεν ενημερωνεται το site της dhl.

Υποψιαζομαι πως θα γινει κατι παρομοιο οπως στην περιπτωση του φιλου

 

Παραγγελία 5/10 ,κολλημένη η ένδειξη στην Dhl στο πρώτο στάδιο απο τότε .τελικα σήμερα βρίσκω χαρτάκι οτι πέρασε η Dhl και αυτόματα στο tracking βλέπω οτι έγινε προσπάθεια παράδοσης...οτι να ναι δηλαδή,καμμιά ενημέρωση απο το site...

 

 

Το τηλεφωνο Ελλαδα που λες ποιο ειναι? Και που αντιστοιχει? Σε sportdirect ή dhl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο μου είπαν και μενα σε δυο παραγγελίες μη ολοκληρωμένες. παρόλα αυτά όμως λίγες ώρες μετά άλλαξε το status στο Paypal σε cancelled, πραγμα που σημαίνει ότι έβαλε το χεράκι του τελικά το sportsdirect, για να γίνει επισήμως η ακύρωση.

Αν μέχρι αύριο δεν άλλαξει το status σου στο paypal ενόχλησε τους πάλι, αλλά μην ξεχάσεις να τους δώσεις το transaction ID ( μέσα στο paypal θα το βρεις ).

Τελικα στο paypal αλλαξε το status σε completed και στο SD σε awaiting courier pickup, οποτε μαλλον ολα θα πανε καλα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα σημερα τηλ την dhl και μου ειπαν πως βλεπουν την παραγγελια απο το sportdirect αλλα δεν την εχουν παραλαβει ακομα.

Μου ειπαν να επικοινωνησω με sportdiretct για να δουμε τι τρεχει και επισης πως ισως η sportdirect να την εχει δωσει σε αλλη φορτωτικη (βεβαια αν την εχει δωσει σε αλλη αυτοι πως στο διαολο ειδαν πως υπαρχει παραγγελια?)

 

Τεσπα εστειλα μηνυμα σε sportdirect πως η dhl μου ειπε πως δεν εχει παραλαβει ακομα. Θα περιμενω μερικες μερες και θα στειλω μηνυμα μεσω paypal.

 

Μηπως να ξαναεπικοινωνησω με dhl? Πολυ κουλο δεν ειναι αυτο που μου ειπαν? Μου ειπαν μονοι τους πως προκειται για παραγγελια απο sportdirect (καπου το ειδαν λογικα) αλλα μου ειπαν πως δεν εχουν παραλαβει και πως ισως τα εδωσε σε αλλη φορτωτικη. Αν τα ειχε δωσει σε αλλη φορτωτικη ομως πως αυτοι ξερουν για ποια παραγγελια προκειται?

 

Δεν μπορω να καταλαβω ποιος εχει κανει την μ@λ@κια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα φτιάξει ένα ωραίο καλαθάκι με πολλά πολλά πράγματα και σήμερα που μπήκα να συμπληρώσω κάτι το έχασε όλο, πως στο καλό γίνεται αυτό? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να αλλάξω κάτι επειδή πήρα λάθος νούμερο ξέρετε εάν πρέπει να πάρω από το ίδιο σε μικρότερο η αν μπορώ να πάρω κάτι άλλο ίσης αξίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να αλλάξω κάτι επειδή πήρα λάθος νούμερο ξέρετε εάν πρέπει να πάρω από το ίδιο σε μικρότερο η αν μπορώ να πάρω κάτι άλλο ίσης αξίας?

 

Θεωρητικά δεν γίνεται μιας και στο return form σου δίνει την επιλογή είτε να αλλάξεις το μέγεθος στο συγκεκριμένο προϊον είτε να σου κάνουν refund την αξία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγοράσει κανείς παπούτσια karrimor  ? για να μου πει πως  είναι τα νούμερα , π.χ. στα adisas και στα new balance φοράω 43 ενώ στα nike θέλω ένα νούμερο μεγαλύτερο , με ποιας εταιρείας ταιριάζουν ποιο πολύ τα νούμερά της ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι γράφουνε ότι θέλεις ένα νουμερο μεγαλύτερο. Ετσι πηρα 2 φορές ένα νουμερο μεγαλύτερο και τα χάρισα.

Για 43 πήρα το 10 ενώ ήθελε το 9

Για γυναίκα το 7 ενώ ήταν το 6 (εκεί θέλει πολύ προσοχη από το 6 στο 7 είναι σχεδόν 2 νούμερα (39 φαρδύ 41 στενό)

 

Τώρα πλέον παραγγέλνω το πολύ μισό παραπάνω.

πχ σε αυτό το παπουτσί αναφέρομαι 

 

http://www.sportsdirect.com/karrimor-tempo-2-mens-running-shoes-211758?colcode=21175837

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ σήμερα. Παραγγελία 16/9 (βραδυ αργά) και παραλαβή 24/9 (δεν ήμουν σπίτι και με πήραν τηλέφωνο και ήρθαν σήμερα την ώρα που συμφωνήσαμε.

Όλα οκ εκτός απο ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια. Παράγγειλα το 13 και μου ήρθε 13,5. Όμως το κουτί απο έξω έγραφε νούμερο 13 και μέσα τα παπούτσια ήταν 13,5!!!!

Έστειλα μήνυμα απο το fb και περιμένω απάντηση. Επειδή μου αρέσουν τα παπούτσια ζήτησα είτε να μου στείλουν το σωστό νούμερο είτε να μου κάνουν επιστροφή χρημάτων γιατί απο οτι είδα δεν το έχει πλέον στο site το συγκεκριμένο μοντέλο αθλητικών......

 

Sent from my iPad using Insomnia

UPDATE: Επέστρεψα τα παπούτσια με ΕΛΤΑ στα sportsdirect.

  1. Η κοπέλα στα ΕΛΤΑ έκανε λάθος και δεν το χρέωσε αρχικά σαν συστημένο οπότε αφού το είδα και το είπα έκοψε και μια δεύτερη απόδειξη για να χρεωθεί σαν συστημένο και να βγει ο αριθμός track & trace κάνοντας αντιλογισμό(!!!). Δηλαδή η δεύτερη απόδειξη αναφέρει γραμματόσημα 14€ +2,50€ το συστημένο -14€ τα γραμματόσημα=2,50€!! Οπότε εγώ στα χέρια μου έχω 2 αποδείξεις. Η μια αναγράφει το ποσό 14€ και η δεύτερη 2,50€ (που είναι το έξτρα κόστος για το συστημένο). Όμως η απόδειξη που αναφέρει τον αριθμό του συστημένου δέματος (και αναγράφεται και επάνω στο δέμα) είναι αυτή με τα 2,50€ οπότε αν στείλω μια απόδειξη στο sportsdirect για να μου κάνουν και refund τα έξοδα αποστολής, λογικά θα πρέπει να στείλω αυτή που αναγράφει τον αριθμό track & trace με τα 2,50€!!. Αν στείλω 2 αποδείξεις τότε εκεί θα υπάρχει μπέρδεμα γιατί η μια είναι 14€ και η 2 (με το track & trace) είναι με τα 2,50€ (και κάνει και τον αντιλογισμό 14+2,50-14=2,50). Ζήτησα στο κατάστημα να μου κάνουν ακύρωση των 2 αποδείξεων και επανέκδοση μιας νέας ενιαίας αλλά δεν γίνεται. Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν να στείλω email, όπως και έκανα με συνημμένες τις αποδείξεις και περιμένω μήπως και βρεθεί κάποια λύση.
  2. Απο τις 6/10 που το έστειλα ακόμα δεν τους έχει παραδοθεί. Το royal mail δείχνει ότι δεν το έχει παραδώσει στο sportsdirect. Από Ελλάδα πάντως έφυγε πάρα πολύ γρήγορα για Αγγλία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγοράσει κανείς παπούτσια karrimor  ? για να μου πει πως  είναι τα νούμερα , π.χ. στα adisas και στα new balance φοράω 43 ενώ στα nike θέλω ένα νούμερο μεγαλύτερο , με ποιας εταιρείας ταιριάζουν ποιο πολύ τα νούμερά της ?

 

 

Σε όσα karrimor πήραμε το 10-44ευ και 12-46 , επομένως το 9 είναι το 43.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...