Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δικιά μου έφυγε 6/10 από LEEDS , 7/10 πήγε GATWICK , 8/10 πήγε Βουδαπέστη , 9/10 έφυγε , ξημερώματα 13/10 έφτασε Αθήνα , χθες παραδόθηκε Βέροια 

Σήμερα θα τα δω ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδικά αυτό για τις κάλτσες Minnie και το μπεμπέ σετάκι ε? :-D

Μη το γελάς καθόλου. Το μπεμπέ σετάκι θα έρθει κουτί στην ενός έτους ανιψιά μου.  B)

Και κάποια άλλα όπως η lonsdale φόρμα για την κοπέλα μου που βάση των δικών σου διαστάσεων σχημάτισα άποψη για το νούμερο που θα της κάνει.  :-D

Πάντα είναι χρήσιμα τέτοια ριβιού κι ας είμαστε αγοράκια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το γελάς καθόλου. Το μπεμπέ σετάκι θα έρθει κουτί στην ενός έτους ανιψιά μου.  B)

Και κάποια άλλα όπως η lonsdale φόρμα για την κοπέλα μου που βάση των δικών σου διαστάσεων σχημάτισα άποψη για το νούμερο που θα της κάνει.  :-D

Πάντα είναι χρήσιμα τέτοια ριβιού κι ας είμαστε αγοράκια. 

 

Έχω να δηλώσω πως όσον αφορά (και) τα μπεμπέ, έχω σωθεί με το SD.

 

   Επειδή έχω 1 σωρό ανηψάκια, βαφτιστήρια και παιδάκια φίλων όλων των ηλικιών, κατά καιρούς έχω πάρει πολλά είδη, από πιτζαμούλες μέχρι αθλητικά,παιχνιδάκια και σετάκια.

 

   Με 5-10 ευρώ έχω πάρει δωράκια, όχι απλά αξιοπρεπέστατα αλλά που άρεσαν πολύ και τα παιδάκια τα φοράνε συνέχεια!

 

    Προχτές π.χ πήρα για τη βαπτιστήρα μου 2 σετάκια (μπλουζάκι - παντελονάκι-καλτσάκια το 1 και μπλουζάκι- κολάν-ασορτί κορδέλα για τα μαλλιά το 2ο) , όλα αυτά μαζί μόνο 14 ευρώ! Disney και Looney Tunes αντίστοιχα. Στην Ελλάδα με αυτά τα χρήματα θα έπαιρνα μόνο 1 μπλουζάκι.

 

   Ετοιμάζω μια ακόμα παραγγελία (μικρότερη αυτή τη φορά) και ψάχνω για 1-2 ακόμα φόρμες για μένα. Ίσως πάρω άλλη μία σαν αυτή που αγόρασα κι είδα και 1 Miss Fiori Καθώς και 1 Everlast που μου άρεσαν.

 

   Δε ξέρω αν έχεις δει κάτι μπλουζάκια με τιραντάκι από τη Miss Fiori.. τα έχει γύρω στα 2 ευρώ κι είναι πολύ καλά. Πήρα το καλοκαίρι καμμιά 10αρια αλλά φοριούνται και το Χειμώνα , σα φανελάκι. Είναι 100% βαμβακερά, πολύ όμορφα και σε αρκετά χρώματα. Αν χρειαστείς παραπάνω πληροφορίες, πες μου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμες οι πληροφορίες σου vasilenia!

 

Αργησα να γραψω και εγώ για την προηγούμενη παραγγελία μου...αρρώστησα κιόλας...άστα να πάνε.

Λεπόν...

Link.png Site: Εσώρουχα disney μινι

Ομορφα, το ύφασμα λεπτό, αν είναι καλό δεν ξέρω , τα χάρισα! γιατί στην κόρη μου ( 1.10 ύψος με 21 κιλά ) ήταν λίγο στενά και την ενοχλούσε το λάστιχο. 

 

Link.png Site: Miss Fiori παπουτσάκι παρήγγειλα το C11 γιατί πέρυσι είχαμε το C10 και μας στείλανε το C12. Εδώ έχω μπερδευτεί. Ενώ μέσα στο παπούτσι είναι τυπωμένο το C12, στο ένα παπούτσι, είχα ένα αυτοκόλλητο ταμπελάκι κολλημένο που έγραφε C11.

Η κόρη μου πάντως το βολεύτηκε. Η πατούσα της είναι 18 εκατοστά και μέτρησα το παπούτσι εσωτερικά είναι 19-19.5

 

Πήραμε άλλο ένα Link.png Site: Miss Fiori μπαλαρινέ αλλά σκέτη απογοήτευση με το νούμερο. Το πήρα και αυτό στο C11 αλλά είναι πιο μικρό και απο το περσινό της το C10 (  να θυμίσω ότι είχαμε περσι το απο πάνω παπουτσάκι ). Επίσης είναι για αρκετά λεπτό ποδαράκι. Υπολογίστε 2 νούμερα μεγαλύτερο σε αυτό. Το χαρίσαμε και αυτό!

 

 

Link.png Site: Καλτσάκια παιδικά miss fiori   Πολύ όμορφα και φθηνά.

 

Link.png Site: Donnay αθλητικό για κοριτσάκι . Δεν είχε ούτε μια αξιολόγηση και πήρα στην τύχη το C12 το οποίο είναι τεράστιο. 21.21.5 ποντους εσωτερικά. Ομορφο παπουτσι πάντως και μαλακό. Θα το βάλει σε κανα δυο χρόνια.

 

Link.png Site: Hot Tuna παπούτσι

Απο αυτά έχουμε πάρει μπόλικα και το καλοκαίρι και τώρα ξανα.

Το παιδί όπως είπα έχει 18 εκατοστά πατούσα και φοράει το C11.

Για 38 προτιμήστε το C4, για 39 το C5 για 39.5-40 το C6 για 44 το C9 για 45-45.5 το C10. Τζαμπα πράμα και πολύ αναπαυτικά, αλλά είναι φαρδιά παπούτσια, να ξέρετε.

 

Για μένα πήρα καθημερινό Link.png Site: παπούτσι AVIA 6.5UK - 40 EU. Μου έκατσε τέλεια και το λάτρεψα! Πήρα το καφέ.

Μου γυάλισε και αυτό το Link.png Site: δαχτυλίδι ( στο χρυσό του ) και είναι φανταστικό! Το μέγεθος ρυθμίζεται.

 

Link.png Site: Παντελόνι φόρμας Αντρικό Slazenger Για 1.75 ύψος 90 κιλά το Large κάθεται πολύ καλά. Για 1.85 95 κιλά το XL.

Το ύφασμα δεν είναι χοντρό, αλλά για άνοιξη, φθινόπωρο και μέσα στο σπιτι τοn χειμώνα, ακόμα και για πιτζάμα είναι πάρα πολύ καλό σε αυτή την τιμή. Στα συν  του είναι ότι δεν κάνει γόνατα!!

 

Link.png Site: Ζακέτα Everlast 1.75 90 κιλα XL

Πάρα πολύ καλή ποιότητα και αρκετά ζεστή.

 

Link.png Site: Αντρικό AVIA ωραίο παπούτσι, αλλά μεγαλύτερο απο το νουμερο που αναγράφει. Πήραμε το 9 στο κουτί έγραφε 44EU και είναι τουλάχιστον 44.5-45.

Το δοκιμάσανε 3 άτομα που φοράνε 44 και σε όλους είναι μεγάλο. Το πήρα για τον αντρα μου. Για 28 εκατοστά πατούσα είναι μεγάλο. Βάλαμε και πάτο και πάλι μεγάλο είναι.

 

Link.png Site: Αθλητικό AVIA για τον ξάδερφο.

Εγώ δεν τρελάθηκα, αλλά εκείνος ναι. Του άρεσε πάρα πολύ και πέτυχα και το νούμερο του. Του πήρα το 11. φοράει 45.5.

Μου είπε ότι είναι αναπαυτικό. Εμφανισιακά πάντως προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Link.png Site: Αντρικές κάλτσες kangol

Πολύ καλή ποιότητα. Το 7-11 για 44 είναι ότι πρέπει.

 

Προχθές κάναμε κι άλλη παραγγελία, αλλά ακόμα τα επεξεργάζονται. Θα ενημερώσω πάλι. Πήραμε κάτι φόρμες slazenger fleece που έχει τώρα σε προσφορά, παπούτσι αθλητικό slazenger και άλλα πραγματάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα σημερα μια παραγγελια και ενω την δεχτηκε κανονικα μετα απο κανα 2 ωρες την ακυρωσαν...Στο mail εγραφαν πως:

Cancelled - Unable To Authorise Payment,
these items have been cancelled from your order.

Ξερει κανεις τι διαολο ειναι αυτο? Εχει συμβει σε κανεναν? Στο paypal δινει ακομα το status της παραγγελιας σαν pending αλλα τα λεφτα δειχνουν να εχουν φυγει απο την καρτα, το τσεκαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα σημερα μια παραγγελια και ενω την δεχτηκε κανονικα μετα απο κανα 2 ωρες την ακυρωσαν...Στο mail εγραφαν πως:

Cancelled - Unable To Authorise Payment,
these items have been cancelled from your order.

Ξερει κανεις τι διαολο ειναι αυτο? Εχει συμβει σε κανεναν? Στο paypal δινει ακομα το status της παραγγελιας σαν pending αλλα τα λεφτα δειχνουν να εχουν φυγει απο την καρτα, το τσεκαρα...

 

Τα λεφτά όταν το status είναι pending, δεν έχουν φύγει, έχουν απλως δεσμευτεί.

Αν δεν κάνει κίνηση το sportsdirect για να αλλάξει το status σε cancelled, θα πρέπει να περιμένεις ένα μήνα, για να αποδεσμευτουν αυτόματα.

Στείλε τους email στο [email protected] , δώσε τους το transaction ID.

 

Πες τους ότι παρόλο που ακυρώθηκε η παραγγελία, ακόμα στο paypal γράφει pending και να φροντίσουν να αλλάξει σε cancelled.

Αν αλλάξει το status θα δεις τα χρήματα σου πάλι διαθέσιμα, μετά απο 4-5 μέρες, εκτός αν έκανες την αγορά με πιστωτική όπου εκεί επιστρέφουν άμεσα ( τουλάχιστον στην δική μου πιστωτική έτσι γινόταν , όσο την είχα στο paypal ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα σημερα μια παραγγελια και ενω την δεχτηκε κανονικα μετα απο κανα 2 ωρες την ακυρωσαν...Στο mail εγραφαν πως:

Cancelled - Unable To Authorise Payment,
these items have been cancelled from your order.

Ξερει κανεις τι διαολο ειναι αυτο? Εχει συμβει σε κανεναν? Στο paypal δινει ακομα το status της παραγγελιας σαν pending αλλα τα λεφτα δειχνουν να εχουν φυγει απο την καρτα, το τσεκαρα...

Μου συνέβη πριν λίγες μέρες. Εχω γράψει σχετικά. Μετά από πάρα πολλά μηνύματα στο sd κι ενώ αρχικά μου έλεγαν ότι υπήρχε προβλημα με την πληρωμή μου, αφού επικοινώνησα με paypal (από όπου και μου τηλεφώνησαν και με διαβεβαίωσαν ότι ο λογ/σμος μου δεν είχε κανένα απολύτως προβλημα και δεν είχαν λάβει ακύρωση από sd), τελικά μου απάντησαν ότι ίσως η παραγγελία ακυρώθηκε λόγω αδυναμίας του συστήματος. Ενημερωτικά, μετά από μισάωρη συνομιλία με paypal, εφόσον δεν λάβουν mail ότι η παραγγελία εστάλη, ακυρώνουν αυτόματα τη συναλλαγή εντός 30 ημερών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις! Οποτε σε ποιον απο τους 2 να απευθυνθω;;; Ενημερωτικα το status μεσα στο site απο processing αλλαξε σε canceled μετα σε ready to ship και τωρα ειναι παλι processing!!!!Εχω μπερδευτει παρα πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις! Οποτε σε ποιον απο τους 2 να απευθυνθω;;; Ενημερωτικα το status μεσα στο site απο processing αλλαξε σε canceled μετα σε ready to ship και τωρα ειναι παλι processing!!!!Εχω μπερδευτει παρα πολυ!

 

Ασε αυτό το status. Το status μέσα στο Paypal μας ενδιαφέρει. Εκεί πρέπει να γράφει cancelled, για να αποδεσμευτούν σύντομα τα χρήματα σου.

 

Εκτός πια κι αν στείλουν τελικά την παραγγελία σου, οπότε και το status στο paypal θα αλλάξει σε completed, αλλά και εσύ θα πάρεις τα πράγματα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μου λενε πως δεν υπαρχει αυτος ο αριθμος της παραγγελιας...πφφφφφ

στο cs@sportsdirect εστειλα

 

Το ίδιο μου είπαν και μενα σε δυο παραγγελίες μη ολοκληρωμένες. παρόλα αυτά όμως λίγες ώρες μετά άλλαξε το status στο Paypal σε cancelled, πραγμα που σημαίνει ότι έβαλε το χεράκι του τελικά το sportsdirect, για να γίνει επισήμως η ακύρωση.

Αν μέχρι αύριο δεν άλλαξει το status σου στο paypal ενόχλησε τους πάλι, αλλά μην ξεχάσεις να τους δώσεις το transaction ID ( μέσα στο paypal θα το βρεις ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα σε προηγουμενο post εχω κανει παραγγελια απο 6/10 και στο site της dhl φαινεται ακομα στο Leeds και το status ειναι ακομα στο σταδιο Shipment information received.

 

Τους εστειλα μηνυμα (στο site, οχι μεσω paypal) τι τρεχει και μου απαντησαν μεσα σε 10 λεπτα πως η παραγγελια εχει γινει dispatched και εχει παραληφθει απο το courier.

 

Λογικα το μηνυμα ειναι μηχανοποιημενο ετσι?

 

Θα περιμενω καμια βδομαδα ακομα και θα κανω ερωτηση ξανα μεσω paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...