Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δεν έχω παραγγείλει ποτέ από το συγκεκριμένο site και είμαι έτοιμος να κάνω την πρώτη μου παραγγελία, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πριν προχωρήσω. Μπορεί να έχει ξανααναφερθεί, αλλά δε βρήκα κάτι ψάχνοντας στο topic και δεν πολυλέει να ψάξω και τις 220 σελίδες!

 

Θέλω να παραγγείλω ζακέτα και φούτερ Lonsdale, που όπως έχω ακούσει έχουν λίγο διαφορετικά μεγέθη (πιο φαρδιά) οπότε δεν ξέρω 100% ποιο νούμερο θα είναι το καλύτερο για 'μένα. Μετά από διάβασμα reviews δεν κατάφερα να βγάλω σίγουρο συμπέρασμα. Σε περίπτωση που θέλω αλλαγή, φαντάζομαι μπορώ να τους τα στείλω πίσω. Ο τρόπος όμως που τα επιστρέφω ποιος είναι; Πληρώνω ξανά έξοδα αποστολής, ακόμα και αν είναι πολλά; Τους έχω στείλει email αλλά δε μου έχουν απαντήσει εδώ και μια εβδομάδα, οπότε είπα μήπως δοκιμάσω εδώ την τύχη μου.

 

Σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που γνωρίζει από τα συγκεκριμένα προϊόντα, το ύψος μου είναι 1.92 και είμαι 70 κιλά, πολύ λεπτός δηλαδή. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δεν έχω παραγγείλει ποτέ από το συγκεκριμένο site και είμαι έτοιμος να κάνω την πρώτη μου παραγγελία, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πριν προχωρήσω. Μπορεί να έχει ξανααναφερθεί, αλλά δε βρήκα κάτι ψάχνοντας στο topic και δεν πολυλέει να ψάξω και τις 220 σελίδες!

 

Θέλω να παραγγείλω ζακέτα και φούτερ Lonsdale, που όπως έχω ακούσει έχουν λίγο διαφορετικά μεγέθη (πιο φαρδιά) οπότε δεν ξέρω 100% ποιο νούμερο θα είναι το καλύτερο για 'μένα. Μετά από διάβασμα reviews δεν κατάφερα να βγάλω σίγουρο συμπέρασμα. Σε περίπτωση που θέλω αλλαγή, φαντάζομαι μπορώ να τους τα στείλω πίσω. Ο τρόπος όμως που τα επιστρέφω ποιος είναι; Πληρώνω ξανά έξοδα αποστολής, ακόμα και αν είναι πολλά; Τους έχω στείλει email αλλά δε μου έχουν απαντήσει εδώ και μια εβδομάδα, οπότε είπα μήπως δοκιμάσω εδώ την τύχη μου.

 

Σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που γνωρίζει από τα συγκεκριμένα προϊόντα, το ύψος μου είναι 1.92 και είμαι 70 κιλά, πολύ λεπτός δηλαδή. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ.

 

Έχω γράψει τουλάχιστον 2 φορές αναλυτικά τον διαθέσιμο τρόπο αποστολής.

 

Επιγραμματικά. Σε περίπτωση που δεν σου κάνει το νούμερο, συμπληρώνεις ένα return form που θα σου έχουν μέσα και πας στο τοπικό ΕΛΤΑ. Το δέμα σου θα πρέπει να ζυγίζει λιγότερο από 2kg ώστε να το στείλεις ως επιστολικό ακανόνιστο συστημένο. Το συνολικό κόστος μπορείς να το υπολογίσεις από το calculator των ΕΛΤΑ: http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

 

Το μέγιστο κόστος (βάρος 2kg) είναι 16.50 € για Αγγλία.

 

Αν το δέμα σου υπερβαίνει αυτό το όριο το στέλνεις ως δέμα με τις ανάλογες χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δεν έχω παραγγείλει ποτέ από το συγκεκριμένο site και είμαι έτοιμος να κάνω την πρώτη μου παραγγελία, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πριν προχωρήσω. Μπορεί να έχει ξανααναφερθεί, αλλά δε βρήκα κάτι ψάχνοντας στο topic και δεν πολυλέει να ψάξω και τις 220 σελίδες!

 

Θέλω να παραγγείλω ζακέτα και φούτερ Lonsdale, που όπως έχω ακούσει έχουν λίγο διαφορετικά μεγέθη (πιο φαρδιά) οπότε δεν ξέρω 100% ποιο νούμερο θα είναι το καλύτερο για 'μένα. Μετά από διάβασμα reviews δεν κατάφερα να βγάλω σίγουρο συμπέρασμα. Σε περίπτωση που θέλω αλλαγή, φαντάζομαι μπορώ να τους τα στείλω πίσω. Ο τρόπος όμως που τα επιστρέφω ποιος είναι; Πληρώνω ξανά έξοδα αποστολής, ακόμα και αν είναι πολλά; Τους έχω στείλει email αλλά δε μου έχουν απαντήσει εδώ και μια εβδομάδα, οπότε είπα μήπως δοκιμάσω εδώ την τύχη μου.

 

Σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που γνωρίζει από τα συγκεκριμένα προϊόντα, το ύψος μου είναι 1.92 και είμαι 70 κιλά, πολύ λεπτός δηλαδή. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ.

 

 

δες με πολυ προσοχή τα σχόλια και πιστευω θα πετύχεις κατα 95% το μεγεθος σου... εγω ετσι ψωνίζω και δεν ειχα πρόβλημα εως τωρα ακομα και σε προιόντα που εχουν σοβαρο θεμα με διαφορά μεγεθους (π.χ. κατι πολο που ειχε και το Μ ήταν σχεδόν XL)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή δεν έχω παραγγείλει ποτέ από το συγκεκριμένο site και είμαι έτοιμος να κάνω την πρώτη μου παραγγελία, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πριν προχωρήσω. Μπορεί να έχει ξανααναφερθεί, αλλά δε βρήκα κάτι ψάχνοντας στο topic και δεν πολυλέει να ψάξω και τις 220 σελίδες!

 

Θέλω να παραγγείλω ζακέτα και φούτερ Lonsdale, που όπως έχω ακούσει έχουν λίγο διαφορετικά μεγέθη (πιο φαρδιά) οπότε δεν ξέρω 100% ποιο νούμερο θα είναι το καλύτερο για 'μένα. Μετά από διάβασμα reviews δεν κατάφερα να βγάλω σίγουρο συμπέρασμα. Σε περίπτωση που θέλω αλλαγή, φαντάζομαι μπορώ να τους τα στείλω πίσω. Ο τρόπος όμως που τα επιστρέφω ποιος είναι; Πληρώνω ξανά έξοδα αποστολής, ακόμα και αν είναι πολλά; Τους έχω στείλει email αλλά δε μου έχουν απαντήσει εδώ και μια εβδομάδα, οπότε είπα μήπως δοκιμάσω εδώ την τύχη μου.

 

Σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που γνωρίζει από τα συγκεκριμένα προϊόντα, το ύψος μου είναι 1.92 και είμαι 70 κιλά, πολύ λεπτός δηλαδή. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ.

http://www.kathimerini.gr/790438/article/texnologia/diadiktyo/dwrean-epistrofh-proiontwn-gia-toys-ellhnes-xrhstes-toy-paypal 

δεν ξέρω αν και πόσο λειτουργεί αλλά αξίζει να το ψάξεις αφού είναι για δωρεάν μεταφορικά αν κάνεις την αγορά με Paypal.βασικά αν και είναι δωρεάν,πρώτα πληρώνεις για να στείλεις τα πράγματα πίσω αλλά όταν φτάσουν σου επιστρέφουν την αξία των πραγμάτων και τα μεταφορικά που πλήρωσες στον λογαριασμό σου στο Paypal,έτσι λογικά γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Αυτό με τα μεγέθη ισχύει, για την περίπτωση που βρίσκομαι σε αυτό το 5% ρωτάω!

 

Αν ισχύει αυτό με το Paypal συμφέρει να βρω από κάπου. Θα το ψάξω και λίγο παραπάνω αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kathimerini.gr/790438/article/texnologia/diadiktyo/dwrean-epistrofh-proiontwn-gia-toys-ellhnes-xrhstes-toy-paypal 

δεν ξέρω αν και πόσο λειτουργεί αλλά αξίζει να το ψάξεις αφού είναι για δωρεάν μεταφορικά αν κάνεις την αγορά με Paypal.βασικά αν και είναι δωρεάν,πρώτα πληρώνεις για να στείλεις τα πράγματα πίσω αλλά όταν φτάσουν σου επιστρέφουν την αξία των πραγμάτων και τα μεταφορικά που πλήρωσες στον λογαριασμό σου στο Paypal,έτσι λογικά γίνεται

δεν παίζει το λινκ σου! Ισχύει τελικά η δωρεάν επιστροφή με αγορές μέσω paypal? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kathimerini.gr/790438/article/texnologia/diadiktyo/dwrean-epistrofh-proiontwn-gia-toys-ellhnes-xrhstes-toy-paypal 

δεν ξέρω αν και πόσο λειτουργεί αλλά αξίζει να το ψάξεις αφού είναι για δωρεάν μεταφορικά αν κάνεις την αγορά με Paypal.βασικά αν και είναι δωρεάν,πρώτα πληρώνεις για να στείλεις τα πράγματα πίσω αλλά όταν φτάσουν σου επιστρέφουν την αξία των πραγμάτων και τα μεταφορικά που πλήρωσες στον λογαριασμό σου στο Paypal,έτσι λογικά γίνεται

 

Η επιστροφή του κόστους επιστροφής με το paypal λειτουργεί μια χαρά. Το δοκίμασα με επιστροφή παραγγελίας στο sportsdirect και μου επιστράφηκαν τα λεφτά σαν paypal balance μέσα σε 2-3 μέρες (πριν καν φτάσει το δέμα στο sportsdirect δηλαδή).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέγιστο κόστος (βάρος 2kg) είναι 16.50 € για Αγγλία.

 

είσαι σίγουρος??? γιατί εμένα για ένα δέμα 300γρ ας πούμε μου βγάζει 22.76 ευρώ... ή κάνω κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι σίγουρος??? γιατί εμένα για ένα δέμα 300γρ ας πούμε μου βγάζει 22.76 ευρώ... ή κάνω κάτι λάθος?

 

Τι κάνεις λάθος;; Δεν διαβάζεις προσεκτικά τι σου γράφει ο συμφορουμίτης.

Ο άνθρωπος σου έγραψε πιο πάνω:

"Το δέμα σου θα πρέπει να ζυγίζει λιγότερο από 2kg ώστε να το στείλεις ως επιστολικό ακανόνιστο συστημένο "

Υστερα αν δεν απαντάμε σας ενοχλεί. Εδω δεν διαβάζετε τι γράφουμε σε 5 σειρές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ζητήσω τότε μία μεγάλη συγχώρεση... έμεινα στο ''δέμα'' και δεν πρόσεξα το επιστολικό ακανόνιστο συστημένο γιατί  δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο... γι'αυτό και το υπολόγισα ώς δέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση.

Σε φουτερ hoodies φοράω κανονικά medium και λέω να πάρω αυτό http://www.sportsdirect.com/everlast-polar-hoody-mens-550854?colcode=55085401 σε small μιας και στα everlast ισχύει ότι πάμε σε ένα νούμερο μικρότερο αν δεν τα θέλουμε φαρδιά.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι το 1ο review από κάτω που έχει περίπου ίδιο σωματότυπο με εμένα και αναφέρει πως το medium είναι μια χαρά.

 

Τι λέτε να κάνω?

Στο παρελθόν που πήρα small t-shirt της everlast μου ήταν ok και ίσως λιγάααακι φαρδύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Source.png Πηγή: αυτή τη σελίδα βάζετε το email του paypal account σας και ενεργοποιείτε την επιστροφή των μεταφορικών.

 

Και Link.png Site: εδώ είναι η ειδική φόρμα που συμπληρώνετε τα στοιχεία σας.
Προσθέτετε τις αποδείξεις της αγοράς και της ταχυδρομικής αποστολής.

Στέλνετε με email στην PayPal το πακέτο της φόρμας και των αποδεικτικών. που πρέπει να συμπληρωθεί για να σας επιστραφούν τα μεταφορικά.

 

Στην Χώρα μας το ανώτερο ύψος μεταφορικών που καλύπτει είναι 30 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδιά ,έχω ένα πρόβλημα, φτάνω στο  τελευταίο στάδιο της παραγγελίας μου και μου λέει δεν ήταν επιτυχής,πρώτη φορα παραγγέλνω, πρέπει να κάνω κάποια επιβεβαίωση τις κάρτα μου στο sportsdirect? η κάτι κάνω λάθος,ας πει κάποιος που ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...