Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρόλο που το ποσό ήταν άνω των 50 ευρώ πάντως, τα μεταφορικά ήταν 8 ευρώ κι όχι 4-5 όπως την τελευταία φορά. Μάλλον τα ξανα άλλαξαν!

50 λίρες είναι.Μάνι μάνι γύρω στα 60 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες που έκανα μια παραγγελία στο τέλος μου έβγαλε λινκ για το https://greatbritishdiscounts.co.ukκαι έγραφε για επιστροφή 10 λιρών με την εγγραφή μου.

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Θέλει βέβαια λίγο προσοχή γιατι στα ψιλά γράμματα γράφει ότι ΔΕΝ είναι δωρεάν η ιστορία και ότι κάθε μήνα θα κρατάνε ~15 λίρες αλλά μπορείς να το ακυρώσεις.

 

\edit

 

his website and its contents are targeted at UK residents only, as the services offered are available to UK residents only. Cashback will be issued in the form of a prepaid MasterCard which can be redeemed at any ATM or in any store which accepts MasterCard.

 

άρα πάπαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελία μου είναι ακόμα "pending" και σίγουρα ευθύνεται στο ότι πλήρωσα με ευρώ ενώ τα χρήματα που είχα στο paypal είναι δολλάρια. Το paypal δεν κάνει αυτόματα την αλλαγή στο νόμισμα? Από το ebay κι άλλα sites ψωνίζω και σε ευρώ και σε δολλάριο Αμερικής, δολλάριο Καναδά, λίρα Αγγλίας κι η μετατροπή γίνεται αυτόματα.. Μόνο με το SD αντιμετωπίζω πρόβλημα...

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα κατά την πρώτη μου αγορά στο SD πρόπερσι. Έμεινε pending κανά 2 μέρες, ώσπου την ακύρωσα, άλλαξα το νόμισμά μου στο SD σε δολλάρια και ξαναέκανα την αγορά. Πλέον όμως δε δέχονται δολλάρια για να κάνω το ίδιο.

 

Σκέφτομαι να στείλω μήνυμα στο paypal ρωτώντας εάν μπορούν να κάνουν συνάλλαγμα...(κόκκαλα έχει αυτή η παραγγελία...)

 

Υ.Γ: Μέσα σε μισή ώρα μου είχαν απαντήσει και στο μήνυμα στο FB και στο mail μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους, η παραγγελία έγινε!

 

Φόρμα ανδρική Lonsdale και Everlast,  φόρμα γυναικεία Lonsdale και 1 παρόμοια για 13 ετών (θέλοντας να δοκιμάσω αν μου πάει αφού κατά καιρούς έχω πάρει κι άλλα ρούχα για 13 ετών κι επειδή έχουν μεγάλη φόρμα, μου πήγαιναν κι έτσι θα το ρισκάρω πάλι!!!) , ισοθερμικές κάλτσες, κοντομάνικες φανέλες για μαμά και θεία. Θα γράψω review όταν με το καλό φτάσουν. Παρόλο που το ποσό ήταν άνω των 50 ευρώ πάντως, τα μεταφορικά ήταν 8 ευρώ κι όχι 4-5 όπως την τελευταία φορά. Μάλλον τα ξανα άλλαξαν!

 

Με αυτό γλυτώνεις και το ΦΠΑ 23% γιατί στην Αγγλία τα παιδικά έχουν ΜΗΔΕΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου έχουν απαντήσει ακόμα από το Paypal....

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν τη μετατροπή από USD $ που έχω στο λογαριασμό μου προς ευρώ με τα οποία θέλω να πληρώσω το SD, την κάνει αυτόματα το Paypal ή πρέπει να κάνω εγώ κάποια ενέργεια?

 

Το SD μου έστειλε χτες mail ότι "σας ευχαριστούμε κι ο αριθμός παραγγελίας σας είναι ο τάδε" αλλά ακόμα το status της παραγγελίας στο Paypal είναι pending πράγμα που σημαίνει λογικά ότι δεν έχει δεσμεύσει ακόμα τα χρήματα (κι ούτε το βλέπω αν τίθεται πρόβλημα συναλλάγματος...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου έχουν απαντήσει ακόμα από το Paypal....

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν τη μετατροπή από USD $ που έχω στο λογαριασμό μου προς ευρώ με τα οποία θέλω να πληρώσω το SD, την κάνει αυτόματα το Paypal ή πρέπει να κάνω εγώ κάποια ενέργεια?

 

Το SD μου έστειλε χτες mail ότι "σας ευχαριστούμε κι ο αριθμός παραγγελίας σας είναι ο τάδε" αλλά ακόμα το status της παραγγελίας στο Paypal είναι pending πράγμα που σημαίνει λογικά ότι δεν έχει δεσμεύσει ακόμα τα χρήματα (κι ούτε το βλέπω αν τίθεται πρόβλημα συναλλάγματος...)

 

Οσο η παραγγελία σου, είναι στο στάδιο της επεξεργασίας το status στο paypal θα είναι pending. Οταν αλλάξει το status σε awaiting courier pickup τότε και στο paypal θα γίνει completed.

Πάντα με έχει pending κανα δυο μέρες και πληρώνω σε ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο η παραγγελία σου, είναι στο στάδιο της επεξεργασίας το status στο paypal θα είναι pending. Οταν αλλάξει το status σε awaiting courier pickup τότε και στο paypal θα γίνει completed.

Πάντα με έχει pending κανα δυο μέρες και πληρώνω σε ευρώ.

 

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν το είχα παρατηρήσει αυτό που λες! Απλά ανησυχώ επειδή πλήρωσα μεν σε ευρώ αλλά τα χρήματα που έχω στο Paypal είναι σε δολλάρια κι όχι σε ευρώ. Φοβάμαι μήπως αυτό δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στη συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια, δεν το είχα παρατηρήσει αυτό που λες! Απλά ανησυχώ επειδή πλήρωσα μεν σε ευρώ αλλά τα χρήματα που έχω στο Paypal είναι σε δολλάρια κι όχι σε ευρώ. Φοβάμαι μήπως αυτό δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στη συναλλαγή.

 

Λογικά θα πρεπει να έγινε μετατροπή του νομίσματος αυτόματα απο το paypal. Δεν μου έχει τύχει όμως αντίστοιχη περίπτωση και δεν στο λέω με απόλυτη βεβαιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα πρεπει να έγινε μετατροπή του νομίσματος αυτόματα απο το paypal. Δεν μου έχει τύχει όμως αντίστοιχη περίπτωση και δεν στο λέω με απόλυτη βεβαιότητα.

 

Κι εγώ έχω την αμφιβολία επειδή είχα ακούσει ότι - παλιότερα τουλάχιστον- η κάθε τράπεζα σε χρέωνε για να σου αλλάξει το νόμισμα. Θα μάθουμε σε κανά δυο μέρες που θα δω αν άλλαξε το status...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη θελω να επιστρεψω ενα μπουφαν και να αλλαξω νουμερο μηπως θα ηταν καλυτερα στο return form να βαλω refund και οχι exchange ετσι ωστε να παραγγειλω το σωστο νουμερο σημερα και να ερθει πιο γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα το μεσημέρι.

 

Παραγγελία μεσάνυχτα Σαββάτου 15/11 προς ξημερώματα Κυριακής 16/11 και σήμερα 21/11 παραλαβή (Νομίζω ότι από άποψη χρονικής διάρκειας είναι καλά) :-D , 0,80 πέννες μεταφορικά έξοδα.

 

Όλα ωραία αλλά μου έστειλαν και μια ξηλωμένη μπλούζα (μπορεί να έγινε και από την μεταφορά όμως....)

 

Everlast T-shirt http://www.sportsdirect.com/everlast-fashion-t-shirt-mens-596136?colcode=59613626 size M & S (To s από το Μ έχει πολύ μικρή διαφορά) 1,80 78 - πολύ καλή ποιότητα και ωραία μπλουζάκια, πήρα 5-6!!.

 

Lonsdale ζακέτα http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-large-logo-zip-hoody-mens-535015?colcode=53501551 καλή, σχετικά "χοντρή" ύφανση (έχω έναν ενδοιασμό για τη ραφή....θα τη φορέσω και θα επανέλθω....).

 

 

Piere Garden μπλούζα http://www.sportsdirect.com/pierre-cardin-yd-polo-shirt-mens-549029?colcode=54902990 ήρθε (!) σκισμένη - ξηλωμένη σε ένα σημείο, πάει για επιστροφή και refund. Πολύ καλή ποιότητα και ωραία χρώματα. Το L τεράστιο......... 

 

Lonsdale εσώρουχα αντρικά (έχω ξανά πάρει / για τα λεφτά τους μια χαρά - Άσχετο: η χάρτινη συσκευασία που έχουν πρέπει να στοιχίζει περισσότερο από τα εσώρουχα!)


Παιδια επειδη θελω να επιστρεψω ενα μπουφαν και να αλλαξω νουμερο μηπως θα ηταν καλυτερα στο return form να βαλω refund και οχι exchange ετσι ωστε να παραγγειλω το σωστο νουμερο σημερα και να ερθει πιο γρηγορα.

 

 

Κατά την άποψη μου καλύτερα refund γιατί μέχρι να επιστραφεί πίσω μπορεί να μην έχουν απόθεμα και να περιμένουν μέχρι να παραλάβουν νέο και να περιμένεις λίγο διάστημα.

 

 

Ποιος θα πληρώσει τα έξοδα αποστολής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εξοδα αποστολης εγω θα τα πληρωσω δεν πιστευω να τα καλυπτει η εταιρια απλα το αστειο ειναι οτι επεσε και αλλο η τιμη του μπουφαν οποτε με refund με συμφερει  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...