Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις εκανα την παραγγελεια μεσω balance απο sportsdirect το ποσο που εβαλα ηταν 160 ευρω κρατησε προμηθεια 5,79 ! Στο balance μου εχει υπολοιπο 1,62 τι γινεται με αυτο το ποσο? αν αργοτερα σταματησουν τα capital controls πως θα το κανω να τραβαει κατευθειαν απο την καρτα που εχω συνδεδεμενη στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψώνισα φέτος το καλοκαίρι αλλά δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω σε χρήση λόγω ζέστης.

από τα comment φαίνεται καλής ποιότητας. 

Τι νούμερο πήρες και τι ύψος/κιλά είσαι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα την παραγγελεια μεσω balance απο sportsdirect το ποσο που εβαλα ηταν 160 ευρω κρατησε προμηθεια 5,79 ! Στο balance μου εχει υπολοιπο 1,62 τι γινεται με αυτο το ποσο? αν αργοτερα σταματησουν τα capital controls πως θα το κανω να τραβαει κατευθειαν απο την καρτα που εχω συνδεδεμενη στο paypal?

To paypal τραβάει πρώτα από το balance και μετά από κάρτα. Άρα στην επόμενη αγορά σου λογικά θα δει ότι το υπόλοιπο του balance δεν αρκεί και θα συνεχίσει κανονικά με την κάρτα όπως γινόταν πριν τα cc. (Με κάθε επιφύλαξη τα παραπάνω αλλά κατά ένα μεγάλο ποσοστό είμαι σίγουρος ότι έτσι γίνεται.) 

 

ΥΓ. Αργότερα το βραδάκι άντε αύριο το πρωί θα γράψω την κριτική μου για την παραγγελία που παρέλαβα πριν λίγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα,

παρέλαβα σήμερα μια παραγγελία που την έκανα με πιστωτική αλλά από εξωτερικό (μέσω φίλου).

το ζήτημα είναι ότι ένα ζευγάρι παπούτσια μου τα έστειλαν λάθος νούμερο.(ενώ το κουτί απ'έξω γράφει το σωστό 6.5, μέσα τα παπούτσια είναι 4.5). ξέρει κανείς τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση που ευθύνονται εκείνοι για το λάθος? γιατί όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα άκρη. θα πρέπει να τα στείλω πίσω με ελτα και να χρεωθώ τα έξοδα? επίσης, νομίζω ότι δεν υπάρχει και το νούμερό μου στο συγκεκριμένο παπούτσι τώρα που ξαναείδα στο σαιτ. τι γίνεται αν δεν υπάρχει, επιστρέφουν τα χρήματα? μήπως να τους στείλω ένα μην. στο fb? τι λέτε?

ευχαριστώωω

 

update : τελικά το έψαξα παραπάνω και έστειλα μην. στο φβ, μου είπαν να τα στείλω πίσω (με ελτα απ'ότι είδα και από άλλους ότι συμφέρει) και θα μου επιστρέψουν το κόστος. είδα όμως ότι σε κάποιους με αντίστοιχο λάθος τα παρέλαβε η dhl οπότε τους ξανάστειλα μην. και mail αυτή τη φορά, μπας και έρθουν να τα πάρουν και δε χρειαστεί να πληρώσω. αναμένω απάντηση μάλλον δευτέρα.

ήθελα να ρωτήσω όμως αν γνωρίζει κάποιος, αν όντως έρθει για την παραλαβή η dhl χωρίς να χρεωθώ το κόστος, μπορώ να επιστρέψω μαζί και ένα ζευγάρι crocs που πήρα και είναι λίγο μεγάλα (απ' ότι περίμενα) ή τελικά θα χρεωθώ τη μεταφορά? γιατί αν είναι έτσι προτιμώ να τα κρατήσω, δε συμφέρει προφανώς...

Επεξ/σία από elekale
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Προσπαθώ να γεμίσω το balance του paypal (απ'ότι είδα εδώ μόνο έτσι μπορείς να παραγγείλεις από direct) μέσω του request money.

Δοκίμασα με maestro εθνικής και master eurobank (και οι 2 έγκυρες και με όσα χρήματα χρειάζεται) δε δέχτηκε κάμια...γτ έτσι?

Έχω περισσότερες πιθανότητες μήπως με visa?Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα!! επειδη δε τα εχω καταλαβει ολα... μπορω να αγορασω απο το site μεσω χρεωστικης καρτας οπως αγοραζα παντα? η πρεπει να κανω κατι αλλο? οχι τπτ αλλο για να μη μπω στη διαδικασια να ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...