Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με χρεωστικές κάρτες πλέον μπορείς να αγοράσεις από sd? Eχω πολύ καιρο να μπω παίδες και πολύ καιρο να αγορασω κατι.

να προχωρήσω με διαλογή προιόντων η παιδεύομαι τζάμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με χρεωστικές κάρτες πλέον μπορείς να αγοράσεις από sd? Eχω πολύ καιρο να μπω παίδες και πολύ καιρο να αγορασω κατι.

να προχωρήσω με διαλογή προιόντων η παιδεύομαι τζάμπα?

Τσάμπα παιδεύεσαι!

Μόνο με τα διάφορα κόλπα (paypal request ή revolut)!

Επεξ/σία από bill987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.ειδα οτι καπιοι ρωτουσατε πως επιστρεφεις αντικειμενα κλπ.εγω ειχα επιστρεψει δυο μπλουζακια τον ιουνιο περιπου λογω μεγεθους και επιλογης μου.(δεν εκανε κατι λαθος το sportsdirect απλα μου ηταν μεγαλα).δεν θυμαμαι αναλυτικα τον τροπο αλλα ηταν πολυ απλο.αμα ψαξετε σε αυτο το θεμα 100% θα βρειτε.το μονο θεμα ειναι πως θα το δηλωσετε ωστε να πληρωσετε λιγοτερα μεταφορικα. ΑΛΛΑ αμα κανατε αγορα μεσω paypal σας επιστρεφει τα εξοδα επιστροφης.σας μιλαω για περιπτωσεις που κανατε εσεις κατι λαθος γιατι αν εκανε κατι το μαγαζι υποθετω οφειλει να επιβαρυνθει τα εξοδα.εμενα απο οσο θυμαμαι μου ειχε βγει γυρω στα 11 μιση ευρω.θα σας πω και στο περιπου πως γινεται.οταν παιρνεις τα αντικειμενα εχει ενα χαρτι return form ,συμπληρωνεις τα στοιχεια των ρουχων που θες να επιστρεψεις(κωδικους,το ονομα,μεγεθος κλπ)πας σε οπιο καταστημα θελεις εγω πηγα ελτα γιατι διαβασα ειναι πιο φθηνα απο τα αλλα,τα στελνεις στην οδο που λεει πανω το εντυπο επιστροφης και εισαι ετοιμος.μετα για να παρεις τα μεταφορικα απο το paypal κανεις screenshot την συναλλαγη,φωτογραφια το δεμα ωστε να φαινεται η χωρα που το στελνεις και γενικα οτι το στελνεις(ο υπαλληλος στα ελτα μολις εβγαζα φωτο τον ειπα οτι πρεπει να το βγαλω για να παρω πισω τα μεταφορικα γελουσε και μου λεει δεν θα παρεις τιποτα πισω .γελαει ομως καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος) και την αποδειξη απο τα ελτα ωστε να δουν ποσο πληρωσες για να σου βαλουν τα λεφτα.ειναι πολυ απλη διαδικασια.το sportsdirect ηταν πολυ συνεργασιμο μου εβαλε τα λεφτα μολις εφτασαν τα ρουχα και το paypal 2-3 μερες αφου κατεθεσα τα στοιχεια.απλα δεν θυμαμαι πως το στελνεις συστημενο,γραμμα και τετοια αν ψαξετε σιγουρα θα το βρειτε.ελπιζω να σας βοηθησα παιδια και σορρυ που σας κουρασα και για το μεγαλο κειμενο.καλο σας βραδυ

To επιβεβαιώνω και εγώ,

Μόλις σήμερα έστειλα με ταχυδρομείο ένα μπουφάν πίσω στο sportsdirect ,έστειλα στο paypall φωτό του δέματος και την απόδειξη μαζί με την ειδική φόρμα που συμπληρώνεις,και το απόγευμα μήνυμα απο το paypall ότι θα μου τα πιστώσουν πίσω :)

Και ιδού για του λόγου το αληθές.

Stefani Stoycheva (TELUS International Europe)

Oct 29, 14:08

Dear,

We are pleased to inform you that you will receive a refund directly to your PayPal account within 5 business days. Your request reference number is ......

Thank you for using our service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^βάζετε παραγράφους ,αυτό το πράμα δε διαβάζεται.

Και κάτι σημαντικό να λέει δεν πρόκειται ποτέ να το διάβαζα

(μιλάω για το κείμενο του αποστόλη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εχω να παραγγειλω απο το sportdirect καιρο και δεν ειμαι ενημερωμενος με τα capital controls μπαινω κανονικα στην σελιδα κανω το καλαθι μου και μου βγαζει αυτο:

Your card issuer has declined the payment. Please ensure that you enter all card details correctly and you have sufficient funds available to make the payment. If this problem persists, please contact your card issuer.
Εχω κανει κατι εγω λαθος;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια καθώς βλέπω πως έχει τρομερές τιμές σε κάτι πράγματα που θέλω να πάρω. Γνωρίζω πως έχει 10 ευρώ μεταφορικά αλλά εάν πάρεις πολλά πράγματα συμφέρει νομίζω

1.Στις  ανδρικές κάλτσες σε νούμερο 44-45 ποιο νούμερο uk αντιστοιχεί? Πήγα στο size guide και δεν πολύ κατάλαβα.

2. στην παρακάτω φόρμα

 

http://www.sportsdirect.com/everlast-open-hem-track-pants-mens-506028?colcode=50602822

 

έχει τσέπη η όχι?

έχετε πάρει φόρμες με 12 ευρώ? Αν ναι πώς σας φάνηκαν από ποιότητα κτλ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^

1) 9-11

2) Έχει πλαϊνές τσέπες, το λέει και στην περιγραφή: "Two zipped side pockets". Εκτός αν εννοείς πίσω.

Ευχαριστώ πολύ . Δεν εννοούσα πίσω.Ναι συγνώμη δεν το πρόσεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επικοινώνησα με sd  για να διαμαρτυρηθώ για τη μη αποδοχή ελληνικών καρτών και μου είπαν ότι δεχονται παραγγελίες από Ελλάδα (γνωρίζω για το request money κτλ) και ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την τράπεζά μου για να μου υποδείξουν τον κατάλληλο τρόπο πληρωμής.

Γνωρίζετε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επικοινώνησα με sd  για να διαμαρτυρηθώ για τη μη αποδοχή ελληνικών καρτών και μου είπαν ότι δεχονται παραγγελίες από Ελλάδα (γνωρίζω για το request money κτλ) και ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την τράπεζά μου για να μου υποδείξουν τον κατάλληλο τρόπο πληρωμής.

Γνωρίζετε κάτι;

έκανες checkout μέσω paypal και τράβηξε μέσω κάρτας και σου έβγαλε σφάλμα ολοκλήρωσης? Εάν είναι έτσι τότε δεν φταίει σε τίποτα το sp και φταίει μονάχα η κάρτα και η τράπεζα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανες checkout μέσω paypal και τράβηξε μέσω κάρτας και σου έβγαλε σφάλμα ολοκλήρωσης? Εάν είναι έτσι τότε δεν φταίει σε τίποτα το sp και φταίει μονάχα η κάρτα και η τράπεζα σου.

Δέν έκανα παραγγελία.

Απλά διαβάζω από εδώ ότι κάνετε μόνο με request money.

Δηλαδή το sd δέχεται ελληνικές κάρτες;

 

edit: Μήπως ισχύει από τις τράπεζες ο περιορισμός για αγορά ρουχισμού από το εξωτερικό μέσω ίντερνετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πράγμα ήταν αυτό εχθές με το sportsdirect, βρίσκω τα πράγματα που θέλω, μέχρι να βάλω λεφτά με request, μπουφάν και παπούτσια puma out of stock, μέχρι να βρω άλλα παπούτσια, κάτι παπούτσια της μικρής μου out of stock και ξανά και πάλι!

Ανέβασα πίεση!

Τα μισά πήρα από αυτά που είχα δει!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...