Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα απο το πουθενα με πηρανε απο speedex να παραλλαβω το δεμα.Το πηρα, ουτε στοιχεια δεν μου ζητησανε.Αφου εβγαλα ολα τα ρουχα και τα δοκιμασα και ετοιμασα την φορμα επιστροφων,αποφασισε η dhl να επικοινωνησει και να μου πει οτι το δεμα ερχεται με speedex.αχ Ελλαδαρα μου...

 

P. S. Εχει κανει κανεις επιστροφη σε sportdirect και τι διαδικασιες ακολουθησε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω στις προηγουμενες σελιδες.Στελνω εγω το δεμα με Ελτα συστημενο λεει ενας και μετα τι διαδικασια ακολουθει και τα παιρνεις απο paypal;Το δεμα ειναι ογκομετρικα 4,8 κιλα.

Τι υπηρεσια να διαλεξω και τι ακριβως ενεργειες πρεπει να ακολουθησω στο paypal για να πιστωθουν τα μεταφορικα;Μεγαλο μπερδεμα να μην υποστηριζει μεταφορικα επιστροφων το sportsdirect.Απο αλλα eshop τα στελνεις,τα πιστωνονται αυτοι και μετα στα κρατανε απο το refund.

Επεξ/σία από lupo2109
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι φάση είναι τα Lee Cooper; Βλέπω τα έχει σχεδόν όλα 80% και στις προηγούμενες σελίδες τα συγκρίνετε με Admiral που δεν τα έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας πάρει μια φόρμα και μια ζακέτα lee cooper όντως η ποιότητα δεν είναι κάτι τρομερό...έχω καιρό να δω admiral για να συγκρίνω αλλά σίγουρα με τα ίδια λεφτά πάνω κάτω,πάρε κάτι άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γεια σας,νμζ έκανα χοντρή μλ@κια είχα 2 παντρλονια που λερυθηκαν και τα δυο με οδοντόκρεμα τα έβαλα στο πληντυριο και όταν τα έβγαλα και στεγνωσαν είχε μείνει στάμπα από την οδοντόκρεμα ειλικρινα δεν ξέρω τι να κάνω γιατι αυτά τα παντελονια δεν ήταν και φτηνά 25 έως το ενα

*ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εκπτωτικά vouchers για μελλοντικές αγορές τα στέλνουν με email ή με το πακέτο ; 

Η παραγγελία μου συγκεντρώθηκε και ήδη αναχώρησε για Ελλάδα μέσα σε 24 ώρες ! 

Αλλά για vouchers .... σιγή ιχθύος !  :huh:


Παιδιά γεια σας,νμζ έκανα χοντρή μλ@κια είχα 2 παντρλονια που λερυθηκαν και τα δυο με οδοντόκρεμα τα έβαλα στο πληντυριο και όταν τα έβγαλα και στεγνωσαν είχε μείνει στάμπα από την οδοντόκρεμα ειλικρινα δεν ξέρω τι να κάνω γιατι αυτά τα παντελονια δεν ήταν και φτηνά 25 έως το ενα
*ευρώ

Pardon ?  -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μπουφαν ειχα παραγγειλει και αυτο το εκαναν λαθος..Μου εστειλαν τελειως αλλο μοντελο,ενα μπουφαν εργασιας που δεν υπαρχει καν στο σαιτ..Ανοιξα κατευθειαν dispute στο paypal και το ανεφερα.Περιμενω απαντηση


Ποσες μερες να περιμενω εαν δεν απαντησει το sport direct να το κανω claim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...μου ήρθε μια μεγάλη παραγγελία που είχα κάνει και θα ήθελα να επιστρέχω κάποια από αυτά όχι όλα...επικοινωνώ μαζί τους πρώτα και μετα τα στέλνω πίσω με ελτά ή ανοίγω dispute στο paypal , μετα τα στέλνω με ελτα και παταω request return shipping refund..Επίσης όντως η φόρμα του paypal για τα shipping refund ειναι κενή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μπουφαν ειχα παραγγειλει και αυτο το εκαναν λαθος..Μου εστειλαν τελειως αλλο μοντελο,ενα μπουφαν εργασιας που δεν υπαρχει καν στο σαιτ..Ανοιξα κατευθειαν dispute στο paypal και το ανεφερα.Περιμενω απαντηση

Ποσες μερες να περιμενω εαν δεν απαντησει το sport direct να το κανω claim?

 

μίλα με sportsdirect(αργούν να απαντήσουν(εγώ προτιμώ μέσω fb)) στειλτους φώτο και θα σου στείλουν τον κουριερ να το πάρει πίσω δωρεάν.

 

Καλησπέρα...μου ήρθε μια μεγάλη παραγγελία που είχα κάνει και θα ήθελα να επιστρέχω κάποια από αυτά όχι όλα...επικοινωνώ μαζί τους πρώτα και μετα τα στέλνω πίσω με ελτά ή ανοίγω dispute στο paypal , μετα τα στέλνω με ελτα και παταω request return shipping refund..Επίσης όντως η φόρμα του paypal για τα shipping refund ειναι κενή

 

τα στέλνεις, καλού κακού βγάζεις μια φώτο το δέμα με τα γραμματόσημα πάνω πριν φύγει, κρατάς την απόδειξη και μιλάς τηλεφωνικά με Paypal για να σου βάλουν τα λεφτά απ τα μεταφορικά(μέχρι 30€ σου βάζουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα περιμένω το sportsdirect να μου κανει refund μόλις παραλάβουν ή κανω dispute στο paypal από πριν?

Το dispute στο paypal δεν είναι ψωμοτύρι... :mad:   Επικοινώνησε πρώτα με το sportsdirect .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω...απλά είδα τα πιο παλια ποστς που λέγανε δεν επικοινωνείς καθόλου με την SD και τα κανεις όλα από το paypal. Άρα τα στέλνω με ελτα, παιρνω μόνο refund τα shipping από το paypal...και περιμένω την SD όταν τα παραλάβουν μου κανουν refund αν υπαρξει κάποιο πρόβλημα  τότε απευθύνομαι στην paypal. Ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...