Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...μου ήρθε μια μεγάλη παραγγελία που είχα κάνει και θα ήθελα να επιστρέχω κάποια από αυτά όχι όλα...επικοινωνώ μαζί τους πρώτα και μετα τα στέλνω πίσω με ελτά ή ανοίγω dispute στο paypal , μετα τα στέλνω με ελτα και παταω request return shipping refund..Επίσης όντως η φόρμα του paypal για τα shipping refund ειναι κενή

είναι χαλασμένο

παρε τηλ στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sport direct στο φβ δεν εχει δει καν μηνυμα που ειχα στειλει πριν 20 μερες.Δεν θα καταω και να τους περιμενω.
Dispute και και ολα καλα!
Θα περιμενω 10 μερες να απαντησουν εκει αλλιως claim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανω λαθος διορθωστε με:

 

Εφοσον το SD σου εχει στειλει λαθος προϊον (νουμερο ή ειδος), η επιστροφη γινεται δωρεαν. Και δωρεαν σου στελνουν το σωστο προϊον. Τσεκαρε τη χαρτουρα που ηρθε μαζι με την παραγγελια σου. Τα γραφει ολα εκει. Δεν υπαρχει λογος να κανεις μανουρα χωρις λογο, καλεις την εταιρεια κουριερ να ερθει να παρει το προϊον απο τον χωρο σου.

 

Μπορει να ακολουθησεις την επιθετικη τακτικη του dispute στο ΡΡ, αλλα ετσι ή αλλιως θα πρεπει να το στειλεις πισω. Κι αυτο θα γινει με δικα σου εξοδα (παλι αν δεν κανω λαθος). Φυσικα, εσυ αποφασιζεις πώς θα κινηθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου, δεν υπαρχει καλυτερο αλλα "προβλεπομενο". Αλλα εσυ θα αποφασισεις οπως ηδη εγραψα.

 

Κι αν δεν κανω λαθος (ακομα δεν με εχει διορθωσει καποιος, ισως δεν τα λεω καλα):

Αν ζητησεις πισω τα χρηματα σου, θα πρεπει να στειλεις αποδεικτικο αποστολης στο ΡΡ.

Αν το κανεις, θα πρεπει να πληρωσεις τα ΕΛΤΑ.

Αν το κανεις, θα μπεις μεσα με τα ταχυδρομικα της επιστροφης.

 

Εφοσον σου αρεσει αυτη η διαδικασια -στην οποια χανονται χρηματα απο την τσεπη σου- αντι της "προβλεπομενης", δικαιωμα σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω γυρισει ολες τις εταιριες εκτος απο ελτα.Δεμα για επιστροφη στο sd με ογκομετρικο 4,8 και πραγματικο βαρος 4 το λιγοτερο που ειδα ειναι 55 ευρω στα ελτα courier.Μου λετε δηλαδη οτι το μεγιστο που θα γυρισει το paypal ειναι 30;Αν ειναι να αρχισω να ψαχνω πιθανους αγοραστες απο τον περιγυρο μου...

Μια ερωτηση συγκρισης,underarmour vs reebok ρουχα και παπουτσια, ποιοα εχουν καλυτερη ποιοτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω γυρισει ολες τις εταιριες εκτος απο ελτα.Δεμα για επιστροφη στο sd με ογκομετρικο 4,8 και πραγματικο βαρος 4 το λιγοτερο που ειδα ειναι 55 ευρω στα ελτα courier.Μου λετε δηλαδη οτι το μεγιστο που θα γυρισει το paypal ειναι 30;Αν ειναι να αρχισω να ψαχνω πιθανους αγοραστες απο τον περιγυρο μου...

Μια ερωτηση συγκρισης,underarmour vs reebok ρουχα και παπουτσια, ποιοα εχουν καλυτερη ποιοτητα;

 

για ποιο λογο να το στειλεις με κουριερ και οχι με απλο ελτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ενταξει μεσα σε 30 λεπτα βρηκα και εσπρωξα 2 φορμες lonsdale,2 φουτερ της ιδιας και ενα αντιανεμικο karrimor.Μηπως να το γυρισω να σπρωξω τιποτα πιο επικερδες;χαχαχαχα

Τωρα αντε παλι να παραγγειλω,να περασει καμμια βδομαδα να το επεξεργαστουν και 10 μερες να τα στειλουν...

Θα προτιμησω reebok μιας και η αλλη ακομη ανεβαινει.Α παρηγγειλα και 2 λαστιχα εκγυμνασης της everlast και εχουν πολλη καλη ποιοτητα οποτε εγκρινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου, δεν υπαρχει καλυτερο αλλα "προβλεπομενο". Αλλα εσυ θα αποφασισεις οπως ηδη εγραψα.
 
Κι αν δεν κανω λαθος (ακομα δεν με εχει διορθωσει καποιος, ισως δεν τα λεω καλα):
Αν ζητησεις πισω τα χρηματα σου, θα πρεπει να στειλεις αποδεικτικο αποστολης στο ΡΡ.
Αν το κανεις, θα πρεπει να πληρωσεις τα ΕΛΤΑ.
Αν το κανεις, θα μπεις μεσα με τα ταχυδρομικα της επιστροφης.
 
Εφοσον σου αρεσει αυτη η διαδικασια -στην οποια χανονται χρηματα απο την τσεπη σου- αντι της "προβλεπομενης", δικαιωμα σου 

 

Κατι δεν καταλαβες σωστα.Να καλεσω εγω κουριερ να παρει το δεμα για αγγλια παλι θα πληρωσω τα μεταφορικα.Γιατι χρεωση παραληπτη και αγγλια δεν πανε μαζι.
Επισης το dispute του paypal μια χαρα προβλεπομενο ειναι για τετοιες περιπτωσεις ακριβως.Ωστε εαν το στειλω πισω να στειλω εκει και τις αποδειξεις απο τα μεταφορικα να συνοπολογηστουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά με την επιστροφή όλα καλά, επικοινώνησα με μειλ μαζί τους και ήρθε σήμερα η DHL και παρέλαβε τα παπούτσια. αναμένω τώρα την επιστροφή των χρημάτων. μπορώ να πω πως ήταν πολύ εξυπηρετικοί. με ευγένεια και δείχνοντας ότι γνωρίζεις για τον τρόπο επιστροφής συνεννοείσαι μια χαρά. ( τα crocs πάντως τα κράτησα).

ναι όντως και γι' αυτό τελικά τα κράτησα..

 

 

Αν κανω λαθος διορθωστε με:

 

Εφοσον το SD σου εχει στειλει λαθος προϊον (νουμερο ή ειδος), η επιστροφη γινεται δωρεαν. Και δωρεαν σου στελνουν το σωστο προϊον. Τσεκαρε τη χαρτουρα που ηρθε μαζι με την παραγγελια σου. Τα γραφει ολα εκει. Δεν υπαρχει λογος να κανεις μανουρα χωρις λογο, καλεις την εταιρεια κουριερ να ερθει να παρει το προϊον απο τον χωρο σου.

 

Μπορει να ακολουθησεις την επιθετικη τακτικη του dispute στο ΡΡ, αλλα ετσι ή αλλιως θα πρεπει να το στειλεις πισω. Κι αυτο θα γινει με δικα σου εξοδα (παλι αν δεν κανω λαθος). Φυσικα, εσυ αποφασιζεις πώς θα κινηθεις.

 

 

 

Κατι δεν καταλαβες σωστα.Να καλεσω εγω κουριερ να παρει το δεμα για αγγλια παλι θα πληρωσω τα μεταφορικα.Γιατι χρεωση παραληπτη και αγγλια δεν πανε μαζι.

Επισης το dispute του paypal μια χαρα προβλεπομενο ειναι για τετοιες περιπτωσεις ακριβως.Ωστε εαν το στειλω πισω να στειλω εκει και τις αποδειξεις απο τα μεταφορικα να συνοπολογηστουν.

 

Το πρωτο μνμ που παρεθεσα ειναι λιγουλακι παλιο, το ξερω. Αλλα αν λεει ψεμματα ο/η συμφορουμιτης/τισσα, με πηρε στο λαιμο του/της. Αν ψαξεις στο νημα, θα δεις αρκετες αναφορες επιστροφης μεταφορικων εξαιτιας ΔΙΚΟΥ τους λαθους.

 

Για τριτη φορα λεω: κανεις ο,τι νομιζεις, δεν με απασχολει. Ωστοσο, καλο ειναι να μην εισαι απολυτος. Καληνυχτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα,πηρα αυτο το μπουφαν χθες με 84 ευρο, κ δεν μ αρεσε, κ λεω να το στειλω πισω αυριο η μεθαυριο να προλαβω, αν το θελει κανεισ , ειναι medium  75 ευρο

https://gr.sportsdirect.com/karrimor-hot-rock-jacket-mens-442007?colcode=44200703

 

ευχαριστω

Επεξ/σία από mooxa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης elekale είπε:
τελικά με την επιστροφή όλα καλά, επικοινώνησα με μειλ μαζί τους και ήρθε σήμερα η DHL και παρέλαβε τα παπούτσια. αναμένω τώρα την επιστροφή των χρημάτων. μπορώ να πω πως ήταν πολύ εξυπηρετικοί. με ευγένεια και δείχνοντας ότι γνωρίζεις για τον τρόπο επιστροφής συνεννοείσαι μια χαρά. ( τα crocs πάντως τα κράτησα).
ναι όντως και γι' αυτό τελικά τα κράτησα..
 
 
Ο χρήστης jonkyr είπε:
Αν κανω λαθος διορθωστε με:
 
Εφοσον το SD σου εχει στειλει λαθος προϊον (νουμερο ή ειδος), η επιστροφη γινεται δωρεαν. Και δωρεαν σου στελνουν το σωστο προϊον. Τσεκαρε τη χαρτουρα που ηρθε μαζι με την παραγγελια σου. Τα γραφει ολα εκει. Δεν υπαρχει λογος να κανεις μανουρα χωρις λογο, καλεις την εταιρεια κουριερ να ερθει να παρει το προϊον απο τον χωρο σου.
 
Μπορει να ακολουθησεις την επιθετικη τακτικη του dispute στο ΡΡ, αλλα ετσι ή αλλιως θα πρεπει να το στειλεις πισω. Κι αυτο θα γινει με δικα σου εξοδα (παλι αν δεν κανω λαθος). Φυσικα, εσυ αποφασιζεις πώς θα κινηθεις.
 
 
Ο χρήστης Expertr είπε:
 
Κατι δεν καταλαβες σωστα.Να καλεσω εγω κουριερ να παρει το δεμα για αγγλια παλι θα πληρωσω τα μεταφορικα.Γιατι χρεωση παραληπτη και αγγλια δεν πανε μαζι.

Επισης το dispute του paypal μια χαρα προβλεπομενο ειναι για τετοιες περιπτωσεις ακριβως.Ωστε εαν το στειλω πισω να στειλω εκει και τις αποδειξεις απο τα μεταφορικα να συνοπολογηστουν.
 
Το πρωτο μνμ που παρεθεσα ειναι λιγουλακι παλιο, το ξερω. Αλλα αν λεει ψεμματα ο/η συμφορουμιτης/τισσα, με πηρε στο λαιμο του/της. Αν ψαξεις στο νημα, θα δεις αρκετες αναφορες επιστροφης μεταφορικων εξαιτιας ΔΙΚΟΥ τους λαθους.
 
Για τριτη φορα λεω: κανεις ο,τι νομιζεις, δεν με απασχολει. Ωστοσο, καλο ειναι να μην εισαι απολυτος. Καληνυχτα.

 

Φιλε λες να μην θελω να το παρουν πισω;
Το sport direct δεν μου εχει απαντησει σε 2 μηνυμα και 3 mail που εστειλα πριν 2-3 εβδομαδες για μια αλλη παραγγελια και θα μου απαντησει τωρα; Ξαναεστειλα και ακομα τιποτα.
Για αυτο και διαλεξα αυτον τον τροπο.Εαν εχεις κατι καλυτερο ευχαριστως να το δεχτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μπουφαν ειχα παραγγειλει και αυτο το εκαναν λαθος..Μου εστειλαν τελειως αλλο μοντελο,ενα μπουφαν εργασιας που δεν υπαρχει καν στο σαιτ..Ανοιξα κατευθειαν dispute στο paypal και το ανεφερα.Περιμενω απαντηση

Ποσες μερες να περιμενω εαν δεν απαντησει το sport direct να το κανω claim?

 

 

 

Φιλε λες να μην θελω να το παρουν πισω;

Το sport direct δεν μου εχει απαντησει σε 2 μηνυμα και 3 mail που εστειλα πριν 2-3 εβδομαδες για μια αλλη παραγγελια και θα μου απαντησει τωρα; Ξαναεστειλα και ακομα τιποτα.

Για αυτο και διαλεξα αυτον τον τροπο.Εαν εχεις κατι καλυτερο ευχαριστως να το δεχτω

 

Ενταξει, εχεις απολυτο δικιο. Κακως ασχοληθηκα. Αλλη μια κλασικη περιπτωση "... εσυ κι ο γρυλλος σου".

- Γραφεις οτι ανοιξες απευθειας dispute.

- Τουλαχιστον δυο ανθρωποι σου λενε οτι το dispute δεν ειναι η πρωτη επιλογη (για πολλους και διαφορους λογους που δεν ειναι της παρουσης, αλλα νομιζω οτι ειναι ευκολο να σκεφτεις μονος σου).

- Ανταλασσουμε 3-4 μνμ εκαστος.

- Μερες μετα γραφεις οτι εχεις προηγουμενα με το SD.

 

Πώς να ξερω τι ακριβως εχει συμβει στο παρελθον; Μαζι μενουμε; Αν εθετες ολα τα δεδομενα εξαρχης, θα ηταν διαφορετικη η προσεγγιση.

 

Προφανως καλα εκανες με το dispute αφου εχεις ηδη εκκρεμοτητες μαζι τους. Προφανως κακως εγραψες εδω μονο το κομματι που "συμφερει" (περιμενες "επιβεβαιωση"; ποιος ξερει...).

 

Τεσπα. Αλλη μια φορα: κανε ο,τι νομιζεις. Δεν εχω κατι καλυτερο να προτεινω, συγγνωμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...