Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και καλη χρονια .
Παλιος πελατης του sportsdirect.com αλλα εκοψα οταν μαμησε τα μεταφορικα .
Μια και θελω μερικα πραγματα  μπυφαν κλπ , υπερ ευχαριστημενος με μουφαν Lee Cooper και Slazenger , θελω να ρωτησω τι γινετε με το θεμα του τελωνειου ?
Στελνουν Ελλαδα απο αγγλια ή απο αλλου ?
Υπαρχει θεμα με φορους / εκτελωνισμους κλπ ?
ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε επιστροφή προιοντος επιστρέφουν κ το κόστος μεταφορικών της αρχικής παραγγελίας;παρήγγειλα παπούτσια κ ένα σκουφάκι 3.5£ κ μου ακύρωσαν τα παπούτσια (το βασικό προϊόν που ήθελα δηλαδή) κ στέλνουν μόνο το σκουφάκι με τα κλασσικά 10£ μεταφορικά.ακυρωση ή τροποποίηση παραγγελίας δεν δέχονται φυσικά.....η σκέψη μου είναι να παρω την τράπεζα κ να ακυρώσω την χρέωση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις Mon Jan 03 2022 στις 1:00 ΜΜ, komatoza είπε

Λοιπόν έστειλα  πέντε πράγματα πίσω με ΕΛΤΑ και βάρος 2.9kg και με χρέωσαν 34€!!! 

Ψαχνωντας για refunds and returns αυτοί λένε ότι εσωκλείουν ή κατεβάζεις φόρμα κ ετικέτα για αποστολή.δεν ισχύει αυτό δηλαδή;πληρώνει ο πελάτης κ φεσωνεται την επιστροφή;

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2022 στις 10:14 ΜΜ, villasg είπε

Καλησπερα και καλη χρονια .
Παλιος πελατης του sportsdirect.com αλλα εκοψα οταν μαμησε τα μεταφορικα .
Μια και θελω μερικα πραγματα  μπυφαν κλπ , υπερ ευχαριστημενος με μουφαν Lee Cooper και Slazenger , θελω να ρωτησω τι γινετε με το θεμα του τελωνειου ?
Στελνουν Ελλαδα απο αγγλια ή απο αλλου ?
Υπαρχει θεμα με φορους / εκτελωνισμους κλπ ?
ευχαριστω

Πρόσφατα (20 Δεκεμβρίου) παρέλαβα μπουφάν Karrimor 3 in 1  και κάτι μπλούζες, σύνολο  135 €  ήρθαν μέσω Βουλγαρίας από ότι είδα, χωρίς τίποτα επιπλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, charlymp είπε

Πρόσφατα (20 Δεκεμβρίου) παρέλαβα μπουφάν Karrimor 3 in 1  και κάτι μπλούζες, σύνολο  135 €  ήρθαν μέσω Βουλγαρίας από ότι είδα, χωρίς τίποτα επιπλέον.

παραγγελια στο .com ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2022 στις 3:11 ΜΜ, chsam είπε

Παιδιά σε επιστροφή προιοντος επιστρέφουν κ το κόστος μεταφορικών της αρχικής παραγγελίας;παρήγγειλα παπούτσια κ ένα σκουφάκι 3.5£ κ μου ακύρωσαν τα παπούτσια (το βασικό προϊόν που ήθελα δηλαδή) κ στέλνουν μόνο το σκουφάκι με τα κλασσικά 10£ μεταφορικά.ακυρωση ή τροποποίηση παραγγελίας δεν δέχονται φυσικά.....η σκέψη μου είναι να παρω την τράπεζα κ να ακυρώσω την χρέωση.....

Άρνηση παραλαβής. Θα σου επιστραφεί το συνολικό ποσό. Η αμφισβήτηση συναλλαγής είναι κάτι διαφορετικό και στη δεδομένη περίπτωση θα σου ζητηθεί αν έχει προηγηθεί επικοινωνία με τον έμπορο.

Στις 3/1/2022 στις 1:00 ΜΜ, komatoza είπε

Λοιπόν έστειλα  πέντε πράγματα πίσω με ΕΛΤΑ και βάρος 2.9kg και με χρέωσαν 34€!!! 

Γι' αυτό οι πληρωμές γίνονται με Paypal, ώστε το Paypal Returns να σου καλύψει μεταφορικά μέχρι 30€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, johnkok1 είπε

Άρνηση παραλαβής. Θα σου επιστραφεί το συνολικό ποσό. Η αμφισβήτηση συναλλαγής είναι κάτι διαφορετικό και στη δεδομένη περίπτωση θα σου ζητηθεί αν έχει προηγηθεί επικοινωνία με τον έμπορο.

Όντως κ γω σκεφτηκα να κάνω αρνηση παραλαβης, αλλά και στην αμφισβητηση, έχω όλα τα email με το sportsdirect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chsam είπε

Όντως κ γω σκεφτηκα να κάνω αρνηση παραλαβης, αλλά και στην αμφισβητηση, έχω όλα τα email με το sportsdirect.

ναι, δεν με κατάλαβες, είναι εξ αποστάσεως αγορά και το sportdirect δεν αρνήθηκε την επιστροφή των προϊόντων, απλά απ' όσο καταλαβαίνω, δεν πρόλαβε να ακυρώσει την παραγγελία (με τα εναπομείναντα προϊόντα που πλέον δεν σε ενδιέφεραν και δικαίωμά σου) γιατί είχε ήδη δρομολογηθεί. Η αμφισβήτηση είναι επόμενο βήμα, όταν δεν υπάρξει συνεννόηση με τον έμπορο (σε αυτή τη φάση μπορεί απλά να μην δικαιωθείς, απόδειξη/τιμολόγιο της αγοράς υπάρχει, πραγματικός αριθμός αποστολής υπάρχει και δεν προκύπτει από μέρους τους άρνηση επιστροφής και αντιλογισμού της αγοράς). Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να αμφισβητήσεις εκ νέου την ίδια συναλλαγή, στη θέση σου θα περίμενα λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, johnkok1 είπε

ναι, δεν με κατάλαβες, είναι εξ αποστάσεως αγορά και το sportdirect δεν αρνήθηκε την επιστροφή των προϊόντων, απλά απ' όσο καταλαβαίνω, δεν πρόλαβε να ακυρώσει την παραγγελία (με τα εναπομείναντα προϊόντα που πλέον δεν σε ενδιέφεραν και δικαίωμά σου) γιατί είχε ήδη δρομολογηθεί. Η αμφισβήτηση είναι επόμενο βήμα, όταν δεν υπάρξει συνεννόηση με τον έμπορο (σε αυτή τη φάση μπορεί απλά να μην δικαιωθείς, απόδειξη/τιμολόγιο της αγοράς υπάρχει, πραγματικός αριθμός αποστολής υπάρχει και δεν προκύπτει από μέρους τους άρνηση επιστροφής και αντιλογισμού της αγοράς). Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να αμφισβητήσεις εκ νέου την ίδια συναλλαγή, στη θέση σου θα περίμενα λίγο.

Καταλαβα , δεν είμαι νέος,από το 1997 αγοράζω μέσω διαδικτύου. Ούτε αρνήθηκαν την επιστροφή, απλά χρεωνομαι εγώ τα έξοδα αποστολής, που για εξωτερικό μπορείς να φανταστείς πόσα θα είναι.Η τακτική τους είναι για πέταμα, αφού στέλνουν ότι έχουν εκείνη την στιγμή, χωρίς να ρωτήσουν τον πελάτη. Φαντάσου ότι παρήγγειλα τα παπούτσια προχθές κ ήδη φύγανε για Ελλάδα....στην τελική λέω να μην ασχοληθώ άλλο κ ας μου κόστισε ένα σκουφάκι 17€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...