Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εφτασε και η δικια μου παραγγελια με γενικη ταχυδρομικη δυστυχως δεν μπορεσα να παραλαβω σημερα και θα το κανω τις επομενες μερες. παντως δεν μου ειπαν κατι για χρεωση τελωνειου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Το πρωί έκανα παραγγελία από SD ύψους 120€... προσπαθώ από τότε να βγάλω μια άκρη με τα κόστη εκτελωνισμού, που πουθενά δεν αναλύει ξεκάθαρα ποιός τα επωμίζεται. Έχει κανένας πρόσφατη εμπειρία να με καθοδηγήσει;; Τους έχω στείλει mail αλλά νομίζω αδίκως θα περιμένω και όπως λένε και στο site τους ακυρώσεις δεν είναι δεκτές-.-

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThaniaKaranas είπε

Καλησπέρα,

Το πρωί έκανα παραγγελία από SD ύψους 120€... προσπαθώ από τότε να βγάλω μια άκρη με τα κόστη εκτελωνισμού, που πουθενά δεν αναλύει ξεκάθαρα ποιός τα επωμίζεται. Έχει κανένας πρόσφατη εμπειρία να με καθοδηγήσει;; Τους έχω στείλει mail αλλά νομίζω αδίκως θα περιμένω και όπως λένε και στο site τους ακυρώσεις δεν είναι δεκτές-.-

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Μήπως θα έπρεπε, αρχικά, ασχέτως του τι έχει ειπωθεί ΗΔΗ στο θέμα, να έχεις ψαχτεί ΠΡΙΝ παραγγείλεις για να μην έχεις την όποια ταλαιπωρία έχεις τώρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ThaniaKaranas μην ανησυχεις, δεν παιζουν εξοδα εκτελωνισμου. Τα πακετα εκτελωνιζονται Ολλανδια και επειτα ερχονται Ελλαδα, οποτε εντος Ε.Ε. δεν υπαρχει τελωνειο.

Προσφατα, παρελαβα παραγγελια αξιας 574€ χωρις να χρεωθω οτιδηποτε εξτρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, petrost8 είπε

ThaniaKaranas μην ανησυχεις, δεν παιζουν εξοδα εκτελωνισμου. Τα πακετα εκτελωνιζονται Ολλανδια και επειτα ερχονται Ελλαδα, οποτε εντος Ε.Ε. δεν υπαρχει τελωνειο.

Προσφατα, παρελαβα παραγγελια αξιας 574€ χωρις να χρεωθω οτιδηποτε εξτρα.

Ευχαριστώ πάρα πολύ αλήθεια! Και για την άμεση απάντηση και για τα καλά νέα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2021 στις 11:52 ΠΜ, lordnigra είπε

καλησπερα,εκανα μια παραγγελια 147 ευρω 12/2/2021,με ενημερωση για την εξελιξη απο SD εως οτου το εστειλαν για αποστολη στην εταιρεια Skynet (ελπιζω να μην μου το παραδωσει ο Σβαγγος),μπαινω στο site της εταιρειας να δω που ειναι το δεμα μου αλλα δεν αναγνωριζει οθτε το κωδικο αποστολης ουτε το reference number απο SD,λογικα δεν εχει περασει ακομα στο σηστημα η Skynet το πακετο ή απο την SD με δουλευουν κανονικα οτι το εστειλαν στο courier.

Καλησπέρα, η παραγγελία σου έφτασε κανονικά χωρίς τελωνείο; Ρωτάω γιατί έκανα και εγώ μια παραγγελία κάτω από 150€ και δεν την έστειλαν με FedEx ή DHL που γράφουν τα παιδιά, αλλά με τη Skynet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vpanagopou είπε

Καλησπέρα, η παραγγελία σου έφτασε κανονικά χωρίς τελωνείο; Ρωτάω γιατί έκανα και εγώ μια παραγγελία κάτω από 150€ και δεν την έστειλαν με FedEx ή DHL που γράφουν τα παιδιά, αλλά με τη Skynet.

εμενα ηταν 120 ευρω η παραγγελια και την εστειλα με fedex και ελλαδα ανελαβε η γενικη ταχυδρομικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geoliol είπε

εμενα ηταν 120 ευρω η παραγγελια και την εστειλα με fedex και ελλαδα ανελαβε η γενικη ταχυδρομικη

Εγώ τα πήρα από το αγγλικό. Μήπως τα είχες πάρει από το ελληνικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stathisgs800 είπε

Ποιο ελληνικό;

Εννοώ αν τον πήγε στο gr.sportsdirect.com ή ψώνισε απευθείας από το sportsdirect.com (σου πετάει ένα μήνυμα στην αρχή αν θες να ψωνίσεις από το ελληνικό site ή από το αγγλικό). Το ίδιο είναι με τα ίδια αντικείμενα σε ευρώ απλά σκέφτομαι μήπως αλλάζουν τον τρόπο αποστολής αν έχεις μπει από το gr.sportsdirect.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, vpanagopou είπε

Εννοώ αν τον πήγε στο gr.sportsdirect.com ή ψώνισε απευθείας από το sportsdirect.com (σου πετάει ένα μήνυμα στην αρχή αν θες να ψωνίσεις από το ελληνικό site ή από το αγγλικό). Το ίδιο είναι με τα ίδια αντικείμενα σε ευρώ απλά σκέφτομαι μήπως αλλάζουν τον τρόπο αποστολής αν έχεις μπει από το gr.sportsdirect.com

Δεν ειναι θεμα Ελληνικο ή Αγγλικό.

Οταν επιλέγεις Ελλάδα έχει ως προορισμό + αντικείμενο τα οποία μπορούν να σταλούν Ελλάδα.

Οταν βάζεις Αγγλία μπορείς να δείς και άλλα προιόντα τα οποία δεν θα τα έβλεπες αν είχες επιλέξει Ελλάδα. Βεβαια στη περίπτωση αυτη το προιόν το οποίο ειναι επιλέγμένο για Αγγλία δεν μπορεί να σταλεί Ελλάδα , πράγμα το οποίο θα δείς οταν πας να κάνεις τη πληρωμή.

Αυτο το κατάλαβα οταν ημουν εξωτερικό για δουλειά και είδε ip αγγλίας και με πέταξε απευθείας στο Αγγλικό. Εκει , ειχα δει ενα ωραίο ηλεκτρικό αυτ/το για το μικρό. Σουπερ τιμή κλπ... οταν ομως πηγε στο καλάθι ειδα οτι δεν το στέλνει finally.

Οποτε καλύτερα επιλέξτε Ελλάδα. 

Γρήγορο παράδειγμα ειναι τα αρώματα. Μπείτε απο το Ελληνικό και δεν θα δείτε κανένα.

Μπείτε απο το Εγγλίζικο και θα τα δείτε εκει όλα.

Επεξ/σία από nebtios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nebtios είπε

Δεν ειναι θεμα Ελληνικο ή Αγγλικό.

Οταν επιλέγεις Ελλάδα έχει ως προορισμό + αντικείμενο τα οποία μπορούν να σταλούν Ελλάδα.

Οταν βάζεις Αγγλία μπορείς να δείς και άλλα προιόντα τα οποία δεν θα τα έβλεπες αν είχες επιλέξει Ελλάδα. Βεβαια στη περίπτωση αυτη το προιόν το οποίο ειναι επιλέγμένο για Αγγλία δεν μπορεί να σταλεί Ελλάδα , πράγμα το οποίο θα δείς οταν πας να κάνεις τη πληρωμή.

Αυτο το κατάλαβα οταν ημουν εξωτερικό για δουλειά και είδε ip αγγλίας και με πέταξε απευθείας στο Αγγλικό. Εκει , ειχα δει ενα ωραίο ηλεκτρικό αυτ/το για το μικρό. Σουπερ τιμή κλπ... οταν ομως πηγε στο καλάθι ειδα οτι δεν το στέλνει finally.

Οποτε καλύτερα επιλέξτε Ελλάδα. 

Μου τα έχουν στείλει ήδη άρα μπορούν να έρθουν Ελλάδα, το θέμα είναι να βρούμε γιατί σε εμάς τα έστειλαν με άλλη εταιρεία. Μπορεί να κάνουν και δοκιμές ακόμα να δουν με ποιες δουλεύει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

515602612_.png.6eafbabe4c4a050bb584e16073a2a760.png

 

Πρώτη παραγγελία από SD στη νέα brexit εποχη. Αξία 180 ευρω.

Δείχνει αποστολή με SKYNET.

Παρρήγγειλα στις 06.04 με την προοπτική να έρθουν εως 28.04 (δηλαδή πριν το Πάσχα).

Με βλέπω πάω για άκυρο...Με βλέπω να τα παίρνω μετα το Πάσχα.

Το δέμα είναι κολλημένο Αγγλία εδώ και μέρες. Χωρίς κανένα λόγο.

Βρε ας έρθει κι ας μη φάω τελωνείο, κι ας έρθει και το καλοκαίρι, είπε ένας φίλος..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...