Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πως πρέπει να στείλεις πίσω όλο το πακέτο μαζί με την συσκευασία τους ώστε να μπορέσουν να σου το αλλάξουν. Το καλό στην περίπτωση σου είναι ο,τι το λάθος είναι δικό τους και με λίγη υπομονή και επιμονή ίσως πάρεις πίσω τα μεταφορικά σου. Υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δυνατόν να σου στέλνουν διαφορετικά νουμερα σε 1 ζευγάρι παπούτσια!

Παιδαριώδες λάθος!

Πάντως πίεσε τους και από τη σελίδα τους στο facebook ίσως να πάρεις πιο άμεση απάντηση από κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως και εγώ το θεωρώ παιδαριώδες λάθος τους, και έχω ήδη επικοινωνήσει μαζί τους και με mail και μέσω facebook (αν και από τι γνωρίζω αργούν να απαντήσουν), και μάλλον θα τα στείλω πίσω με ελτα συστημένο(μιας και προτείνουν royal mail registered οι ίδιοι στο returns advice). Περίπου κάνα 10 euro υπολογίζω. Θέλω να ελπίζω ότι θα αναγνωρίσουν το λάθος τους και αφού μου στείλουν πίσω το σωστό ζευγάρι να με αποζημιώσουν και για τα μεταφορικά εφόσον δεν πρόκειται για μια απλή επιστροφή επειδή δε μου έκανε το νούμερο... ίδωμεν παιδιά θα ενημερώνω όσο έχω νέα για την διαδικασία καθώς επίσης και όποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο μπορεί να συμπληρώνει με τις εμπειρίες του επί του θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

μετα απο απειρες αγορες προχθες καναν το πρωτο λαθος. Αγορασα ρολερς και μου στειλαν 2 δεξια παπουτσια (και τα 2 εχουν φρενο). Βασικα κλαιω αυτον που εχει τα 2 αριστερα και θα γκρεμοτσακιστει. Τους Εστειλα μαιλ το σαββατο και μου απαντησαν κατευθειαν να τουσ τα στειλω πισω με freepost. Aυτο τι ειναι??? μεσω ελτα?? Πηγα στην dhl και δεν ηξερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

μετα απο απειρες αγορες προχθες καναν το πρωτο λαθος. Αγορασα ρολερς και μου στειλαν 2 δεξια παπουτσια (και τα 2 εχουν φρενο). Βασικα κλαιω αυτον που εχει τα 2 αριστερα και θα γκρεμοτσακιστει. Τους Εστειλα μαιλ το σαββατο και μου απαντησαν κατευθειαν να τουσ τα στειλω πισω με freepost. Aυτο τι ειναι??? μεσω ελτα?? Πηγα στην dhl και δεν ηξερε.

 

Σημαίνει να τους στείλεις το δέμα χωρίς να προπληρώσεις μεταφορικά τα οποία και θα πληρώσουν αυτοί κατά την παραλαβή. Κάτι σαν την αντικαταβολή δηλαδή. Πρέπει να ρωτήσεις στα ΕΛΤΑ.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Freepost

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου απάντησαν πριν από λίγο μέσω του μηνύματος που έστειλα στο facebook. Μου είπαν να στείλω πίσω το προϊόν ( αναφέροντας τις οδηγίες που γραφει και το χαρτί μέσα στην παραγγελια) και επίσης μου είπαν αφού το στείλω να στείλω ένα αντίτυπο τις απόδειξης αποστολής για να καλύψουν τα έξοδα μου ( αν κατάλαβα καλά )

 

Once sent, please provide a copy of the postage receipt and we will have the return cost covered.

 

Θέλω να πιστεύω πως δεν εννοούν ότι θα έχουν καλυμμένο το κόστος του να μου ξαναστείλουν πίσω το αλλαγμένο προϊόν γιατί το θεωρούσα δεδομένο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό σου είπαν. Θα σου το καλύψουν χωρίς πολλά πολλά.

 

Το κόστος της νέας αποστολής υποθέτω πως εννοείται ο,τι θα σ' το καλύψουν αυτοί μιας και η υπαιτιότητα είναι δική τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω πηγα σημερα στα ΕΛΤΑ. μου ειπαν οτι δεν αναγνωριζουν το free post  και οτι πρεπει να πληρωσω. Μου το εβγαλε γυρω στο 40 ευρω. δεν το εστειλα γιατι δεν ημουν σιγουρη αν θα το καλυψουν. Να παω αυριο και να το στειλω??? θα το πληρωσουν???Δικο τουσ το λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω πηγα σημερα στα ΕΛΤΑ. μου ειπαν οτι δεν αναγνωριζουν το free post  και οτι πρεπει να πληρωσω. Μου το εβγαλε γυρω στο 40 ευρω. δεν το εστειλα γιατι δεν ημουν σιγουρη αν θα το καλυψουν. Να παω αυριο και να το στειλω??? θα το πληρωσουν???Δικο τουσ το λαθος.

 

Ναι ο όγκος και το βάρος δεν επιτρέπει να το στείλεις με επιστολικό. Καλό πάντως θα ήταν αν επικοινωνήσεις μαζί τους ώστε να τους γνωστοποιήσεις τα έξοδα αποστολής. Ρώτα τους αν μπορείς να τα στείλεις μέσω κάποιου courier που να προσφέρει επιλογή πληρωμής μεταφορικών κατά την παράδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναποστάρω μήπως ενδιαφέρεται κανείς. 

Έχει σκοπό κανείς να αγοράσει αυτή τη ζακέτα σε αυτό το χρώμα και σε νούμερο Small?http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-track-top-mens-554031?colcode=55403126 Την έχω από την προηγούμενη εβδομάδα είναι μια φόρα πλυμμένη και φορεμένη.Αν θέλει κάποιος να την αγοράσει να την παραγγείλει σε Extra Small και να συναντηθούμε να τις κάνουμε ανταλλαγή.Δεν έχει κάποιο ελλάτωμα απλά οταν την παρήγγειλα δεν είχε Extra Small και αυτή μου κάθεται κάπως μακρυά ενώ δεν μου αρέσουν τα ρούχα έτσι.Αν ενδιαφέρεται κάποιος PM.

Η ζακέτα συνεχίζει να παραμένει στην ντουλάπα μετρώντας 1 φορά φορεμένη όπως εχω ξαναπεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ξαναποστάρω μήπως ενδιαφέρεται κανείς. </p> <p>Έχει σκοπό κανείς να αγοράσει αυτή τη ζακέτα σε αυτό το χρώμα και σε νούμερο Small?<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-track-top-mens-554031?colcode=55403126'>http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-track-top-mens-554031?colcode=55403126</a> Την έχω από την προηγούμενη εβδομάδα είναι μια φόρα πλυμμένη και φορεμένη.Αν θέλει κάποιος να την αγοράσει να την παραγγείλει σε Extra Small και να συναντηθούμε να τις κάνουμε ανταλλαγή.Δεν έχει κάποιο ελλάτωμα απλά οταν την παρήγγειλα δεν είχε Extra Small και αυτή μου κάθεται κάπως μακρυά ενώ δεν μου αρέσουν τα ρούχα έτσι.Αν ενδιαφέρεται κάποιος PM.</p> <p>Η ζακέτα συνεχίζει να παραμένει στην ντουλάπα μετρώντας 1 φορά φορεμένη όπως εχω ξαναπεί.</p>

 

 

Tι ύψος και Kg έχεις και σου είναι μακρύ ? θα την έπαιρνα από εσένα ευχαρίστως αλλά είμαστε μακριά ... Πάντως θα με βοηθούσες να μ πεις τι νούμερο να την έπαιρνα 1.80 ... 75Kg

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...