Προς το περιεχόμενο

ΜΝΗΜΗ KINGSTON DDR3 HYPER X BLU 8GB 1600MHZ-RED EDITION απο you.gr 26.99euro


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=E1FB4F195D101BF1ADECD8D3859717C0&pa=2E4C2FDB42B72747ADC5850EF747CE53

 

μια χαρά λειτουργεί, λέει για αγορά επικοινωνήστε μαζί μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

... λέει για αγορά επικοινωνήστε μαζί μας...

 

Δεν λεει μονο αυτο, λεει και sold out... Απο το πρωι τουλαχιστον ειναι ετσι.

"SOLD OUT!

H προσφορά ήταν πολύ καλή για να κρατήσει περισσότερο!!!

...Για αγορά επικοινωνήστε μαζί μας"

, οτι να 'ναι δηλαδη...

 

Ο καιρος θα ειναι αιθριος με βροχες σαν να λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παρέλαβα και εγώ.. Οι μνήμες είναι μια χαρά.. αλλά αυτό το να πρέπει να τις ανεβάσουμε εμείς 1600 κ να τις αναγνωρίζει αυτόματα 1333 με ξίνισε λίγο,ίσως γιατί δεν το καταλαβαίνω έχοντας μια 1600αρα ripjaws που δεν χρειάζεται καμιά τέτοια παρέμβαση..

Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο για "το φαινόμενο" ας το μοιραστεί.

Δεν είναι κανένα τρελό φαινόμενο ούτε επιστήμη, για λογούς συμβατότητας οι περισσότερες μνήμες λειτουργούν στη χαμηλότερη δυνατή συχνότητα που τους παρέχει το spd. Μέσα από το bios αν δε θες καν να ρυθμίσεις χειροκίνητα τις μνήμες υπάρχει μια επιλογή extreme memory profile (X.M.P). Αν την ενεργοποιήσεις διαβάζει από spd των μνημών και τις χρονίζει στα rated επίπεδα με το ανάλογο ρεύμα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει ακομα η προσφορά;;

Δεν λεει μονο αυτο, λεει και sold out... Απο το πρωι τουλαχιστον ειναι ετσι.

"SOLD OUT!

H προσφορά ήταν πολύ καλή για να κρατήσει περισσότερο!!!

...Για αγορά επικοινωνήστε μαζί μας"

, οτι να 'ναι δηλαδη...

 

Ο καιρος θα ειναι αιθριος με βροχες σαν να λεμε.

 

Καντε κληση στο 800 του you.gr μπορειτε να παραγγειλετε απο εκει.Δευτερα περιμενουν παραλαβη και αν θελετε το περνετε απο ACS courier χωρις επιπλεον χρεωση με αντικαταβολη.

 

Εγω ετσι εκανα παραγγελια το πρωι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βρε μπορει να δεχονται παραγγελιες, αλλα το πως γινεται να παραγγειλεις τηλεφωνικα ενα προιον μιας προφορας που εγινε sold out και εχει κλεισει, ειναι "Ελληνικο" φαινομενο!

(προσωπικα τις εχω βαλει ηδη στο συστημα, εκανα και ολες τις δοκιμες, μετρησεις, τεστς του Κυρου Γραναζη επι ενα γεματο διωρο και μαζεψα και τον χαμο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι εντυπωσεις ειναι αναλογα με το τι ειχες, το ποσο εχεις ψαχτει κ.α., χωρις σημειο αναφορας δεν λεει τιποτα μια εντυπωση. Οποτε δεν εχει νοημα να πω καλη η κακη.

Με λιγα λογια πηραν την θεση 4χ2GB απλων φτηνων value kingston 1333, δεν καταφεραν να μου δωσουν μεγαλυτερα νουμερα GB/s, αλλα δυστυχως μικροτερα κατα 20% περιπου. Πηγα απο τα 8GB στα 16, με πτωση των direct επιδοσεων ομως δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβε και ο αδερφος μου χθες. βεβαια δεν την εβαλε. του την προτεινα μιας και ηταν σε ξεφτιλα τιμη. ειχε ηδη 6gb, με ακομα 8, ουτε ξερω τι θα τα κανει.αλλα χαλαλι, για το μελλον ολο και καπου θα χρειαστουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εντυπωσεις ειναι αναλογα με το τι ειχες, το ποσο εχεις ψαχτει κ.α., χωρις σημειο αναφορας δεν λεει τιποτα μια εντυπωση. Οποτε δεν εχει νοημα να πω καλη η κακη.

Με λιγα λογια πηραν την θεση 4χ2GB απλων φτηνων value kingston 1333, δεν καταφεραν να μου δωσουν μεγαλυτερα νουμερα GB/s, αλλα δυστυχως μικροτερα κατα 20% περιπου. Πηγα απο τα 8GB στα 16, με πτωση των direct επιδοσεων ομως δυστυχως.

ακουγεται ασχημο, τα σεταρες ολα κανονικα; dual channel μπηκαν; μπορει καποιος να επιβεβαιωσει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εντυπωσεις ειναι αναλογα με το τι ειχες, το ποσο εχεις ψαχτει κ.α., χωρις σημειο αναφορας δεν λεει τιποτα μια εντυπωση. Οποτε δεν εχει νοημα να πω καλη η κακη.

Με λιγα λογια πηραν την θεση 4χ2GB απλων φτηνων value kingston 1333, δεν καταφεραν να μου δωσουν μεγαλυτερα νουμερα GB/s, αλλα δυστυχως μικροτερα κατα 20% περιπου. Πηγα απο τα 8GB στα 16, με πτωση των direct επιδοσεων ομως δυστυχως.

 

ΔΗλαδη δεν αξιζει;;;

 

Για πες μας τι ειδες.......με ταραξες τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dual, ακριβως οπως και οι προηγουμενες.

 

(4χ2GB value kingston 1333)

 

xyumq.png

 

Οι νεες με ιδια manual timings, ιδια ταση, ιδια συχνοτητα.

 

5v7w5h.png

 

(στα 1066 στις εικονες και οι δυο, στα 1.275 volts, γιατι το pc ειναι σεταρισμενο για χαμηλη καταναλωση, στα 1600 φανταστειτε οτι ηταν λιγο καλυτερες οι red απο οτι ηταν οι απλες στα 1066 (!!!!). Και οι απλες ανεβαινουν χαλαρα στα 1600 με αρκετα καλυτερες επιδοσεις απο τις red απλα δεν κρατησα screenshoot και για να τις ξαναβαλω ειναι μπελας καθοτι απο πανω τους υπαρχει μια ψυκτρα Product Dimensions: 15 x 16 x 20 cm ; 1.2 Kg για passive cooling και μπηκαν με πολυ ζορι οι red ;) )

 

Στην πραξη τωρα στο surfing ας πουμε και σε εκκινηση προγραμματων και boot time, δεν νιωθεις διαφορα, αλλα επειδη στο pc παιζουν πολλες ζορικες δουλειες με βαρια αρχεια, το να βλεπεις χαμηλοτερα νουμερα σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο. Τουλαχιστον κερδισα 8GB παραπανω ραμ, και -2w στην καταναλωση του συστηματος αφου αντι για 4 dimms τωρα εχω 2.

 

ΥΓ. Στα 1333 και 7-7-7-20 δεν μπορεσαν να παιξουν τουλαχιστον οχι με ταση μεχρι 1.45 που ανεβασα, οπως ουτε και στα 1600 με 8-8-8-20 με την ιδια ταση. Φορτωναν τα windows7 μεχρι που φευγει το λογοτυπο και BSOD! Ελεγα μπας και "παρω τα μποσικα", την διαφορα δλδ που εχασα, ριχνοντας τα timings αλλα κρατωντας την ταση εκει που ηταν και με τις αλλες δεν γινοταν, ουτε καν με 0.2V παρα πανω, ε δεν ανεβασα αλλο...

 

ΥΓ2. To τελικο setting μετα απο τουλαχιστον 100 bios(ram)tweaking/reboots ωστε να μην νιωθω πολυ ασχημα ειναι αυτο, στα 1600 9-9-9-24 στα 1.275V, εχω λιγο καλυτερο read απο οτι παλια και latency, αλλα πιο κατω write και copy παροτι απο τα 1066 πηγα στα 1600!! Εφτασα σχεδον στην ιδια καταναλωση που ειχα με τα 4dimms αλλα τι να κανουμε...

 

2usv31c.png

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...