Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ετοιμος και γω. Σημερα το εστησα επιτελους!

 

attachicon.gif12544304_10207964464406396_1395188222_o.jpgattachicon.gifpc1.jpgattachicon.gifpc2.jpg

Παιδια εχετε καμια ιδεα για το τι να κανω απο μπροστα στο κουτι με τα φανακια για να μην μπαινει τοσο σκονη? Κατι για καλσον ειχα δει πιο παλια,ισχυει? Κανει δουλεια?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχετε καμια ιδεα για το τι να κανω απο μπροστα στο κουτι με τα φανακια για να μην μπαινει τοσο σκονη? Κατι για καλσον ειχα δει πιο παλια,ισχυει? Κανει δουλεια?

Κανει δουλεια το καλσον μπροστα αλλα θελει καθε 2 βδομαδες καθαρισμα γιατι γεμιζει και δεν αφηνει αερα μετα.

Αλλα γενικα δεν μπορεις να κανεις πολλα,βαλε τα φανς να τρεχουν στις χαμηλοτερες δυνατες στροφες. Φροντισε επισης να εχεις περισσοτερα να βαζουν αερα παρα να βγαζουν. possitive pressure βοηθαει στο ναμην εχει σκονη.

 

 

Δυστοιχος καποιος ακατανομαστος απο δω μεσα με κρεμασε σε συναλλαγη που ειχαμε συμφωνησει με αποτελεσμα να ειμαι χωρις pc, αφου ειχα συμφωνησει να δωσω το δικο μου hardware Δευτερα. Με λυπη και βαρεμαρα μεχρι θανατου κοιταω πλεον το γραφειο.

post-305706-0-84583200-1454000589_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 2 απο μπροστα που βαζουν και ενα πανω που βγαζει. Απο μπροστα εξω απο το κουτι εχει μαζεψει παρα πολυ και σιγα σιγα αρχιζει να γινεται και μεσα λιγο χαος. Tα RPM απο BIOS τα ρυθμιζω ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 2 απο μπροστα που βαζουν και ενα πανω που βγαζει. Απο μπροστα εξω απο το κουτι εχει μαζεψει παρα πολυ και σιγα σιγα αρχιζει να γινεται και μεσα λιγο χαος. Tα RPM απο BIOS τα ρυθμιζω ε?

Αν δεν εχεις καποιο controller απο bios ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτιάξει ένα pc που έχει ρόλο router στο δίκτυο. Το πρόβλημα είναι ότι μάλλον έχει coil whine η μητρική ή το τροφοδοτικό. Υπάρχει κάτι σε ηχομονωτικό υλικό να βάλω στο case (matx);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο απο τα sata δεν εχει κουμπωσει καλα  :-)

 

Kάποιο :-D ? πες όλα καλύτερα ... Η φωτό είναι την ώρα της εγκατάστασεις λειτουργικού με μόνο 2 sata SSD/Blu-ray

 

Καλορίζικο το σετάκι με skylake. Φοράει i5 6600k ή i7 6700k ;

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. 6700k

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα κουραστικό αυτή την φορά, RMA (3 συνολικά) με την Corsair, επιτέλους ήρθε η H110i GT (η 1η ήρθε DOA και ως αντικατάσταση της 2ης H110) και ολοκληρώθηκε το μηχάνημα...

 

iyieqe.jpg

 

Τον φωτισμό της αντλίας, λέω να τον αφήσω λευκό, ώστε να ταιριάζει και με την GPU. Τι λέτε??

 

330csy0.jpg

 

Και ο χαμός που επικρατεί απο πίσω...

 

24n4eac.jpg

 

Τώρα μένει να μαζευτούν σιγά σιγά τα χρήματα για την ASUS ROG PG279Q και να κλείσει το κεφάλαιο PC για καμμιά 6ετία και πάλι...

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα κουραστικό αυτή την φορά, RMA (3 συνολικά) με την Corsair, επιτέλους ήρθε η H110i GT (η 1η ήρθε DOA και ως αντικατάσταση της 2ης H110) και ολοκληρώθηκε το μηχάνημα...

 

iyieqe.jpg

 

Τον φωτισμό της αντλίας, λέω να τον αφήσω λευκό, ώστε να ταιριάζει και με την GPU. Τι λέτε??

 

330csy0.jpg

 

Και ο χαμός που επικρατεί απο πίσω...

 

24n4eac.jpg

 

Τώρα μένει να μαζευτούν σιγά σιγά τα χρήματα για την ASUS ROG PG279Q και να κλείσει το κεφάλαιο PC για καμμιά 6ετία και πάλι...

 

Κανεναν δισκο να αγορασεις λιγους εχεις. :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...