Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από ένα κουραστικό αυτή την φορά, RMA (3 συνολικά) με την Corsair, επιτέλους ήρθε η H110i GT (η 1η ήρθε DOA και ως αντικατάσταση της 2ης H110) και ολοκληρώθηκε το μηχάνημα...

 

iyieqe.jpg

 

 

AF Corsair 140mm έχεις βάλει στην Η110iGT ? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AF Corsair 140mm έχεις βάλει στην Η110iGT ? :huh:

Ναι. Το ξέρω ότι χρειάζεται SP ανεμιστήρες αλλά λόγω "θέματος" έβαλα αυτούς (τους φορουσα και στην Η110). Επ' ευκαιρία, μήπως πρόσεξες τπτ σαν σταγονίτσες κατά την πρώτη λειτουργία?? Βρήκα κάτι σαν σταγόνες πάνω στην GPU και στο παράθυρο. Έχουν υφή σαν λαδιού. Απο την Corsair που μίλησα στο chat στις 01:40 τα ξημερωματα μου ειπαν να την ελεγξω και αν δω κατι να ξαναζητησω RMA. Το υγρο οπως μου ειπαν ειναι πλεον αχρωμο. Μου ειπαν επισης οτι μπορει να ειναι λαδι απο τα ρουλεμαν των ανεμιστηρων. Αρχιζω να απογοητευομαι με την ποιοτητα τους τελευταια. Εχουν φαει και βρισιδι για τα εξοδα αποστολης. 3 RMA x 25€ αγοραζα μια Η55. Μου ειπαν οτι σε ενδεχομενο νεο RMA θα βρουν τροπο να καλυψουν τα εξοδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω φοβερό support, αλλά οι αστοχίες υλικού της εταιρείας είναι αρκετά συχνό φαινόμενο, από τροφοδοτικά και ψύκτρες άλλο τίποτα από αστοχίες :o

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Το ξέρω ότι χρειάζεται SP ανεμιστήρες αλλά λόγω "θέματος" έβαλα αυτούς (τους φορουσα και στην Η110). Επ' ευκαιρία, μήπως πρόσεξες τπτ σαν σταγονίτσες κατά την πρώτη λειτουργία?? Βρήκα κάτι σαν σταγόνες πάνω στην GPU και στο παράθυρο. Έχουν υφή σαν λαδιού. Απο την Corsair που μίλησα στο chat στις 01:40 τα ξημερωματα μου ειπαν να την ελεγξω και αν δω κατι να ξαναζητησω RMA. Το υγρο οπως μου ειπαν ειναι πλεον αχρωμο. Μου ειπαν επισης οτι μπορει να ειναι λαδι απο τα ρουλεμαν των ανεμιστηρων. Αρχιζω να απογοητευομαι με την ποιοτητα τους τελευταια. Εχουν φαει και βρισιδι για τα εξοδα αποστολης. 3 RMA x 25€ αγοραζα μια Η55. Μου ειπαν οτι σε ενδεχομενο νεο RMA θα βρουν τροπο να καλυψουν τα εξοδα...

Όχι απλά να καλύψουν τα έξοδα πρέπει αλλά να σου δώσουν και κάποιο δωράκι για παράδειγμα κανά δυο φανάκια. Δεν τους την στέλνεις rma επειδή έτσι σου κάπνισε αλλά επειδή έχει πρόβλημα και είναι εντός εγγύησης. Το να έχεις επιβαρυνθεί με 75 ευρώ για ελλατωματικά προιόντα.....ε είναι κάπως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα θέμα με τον ανεμιστήρα του cx που έκανε θόρυβο και λέω από το να σκάσω το 50αρι κοντά σε μεταφορικά ας το ανοίξω να καθαρίσω / ξαναλιπάνω τον ανεμιστήρα. Το τροφοδοτικό σταμάτησε να κάνει θόρυβο και ας έχασα την εγγύηση, λέω όσο κρατήσει, με το 50αρι που γλύτωσα τώρα πια έχω πολύ καλύτερες επιλογές από corsair αν πάθει κάτι το cx. Και ευτυχώς που τότε που το πήρα το cx 430 δεν είχε βγει το v2, το οποίο v2 είναι απλά αισχρό, έχει πολύ κατώτερη ποιότητα από το v1 και βγάζει και λιγότερα watt στην 12αρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Το ξέρω ότι χρειάζεται SP ανεμιστήρες αλλά λόγω "θέματος" έβαλα αυτούς (τους φορουσα και στην Η110). Επ' ευκαιρία, μήπως πρόσεξες τπτ σαν σταγονίτσες κατά την πρώτη λειτουργία?? Βρήκα κάτι σαν σταγόνες πάνω στην GPU και στο παράθυρο. Έχουν υφή σαν λαδιού. Απο την Corsair που μίλησα στο chat στις 01:40 τα ξημερωματα μου ειπαν να την ελεγξω και αν δω κατι να ξαναζητησω RMA. Το υγρο οπως μου ειπαν ειναι πλεον αχρωμο. Μου ειπαν επισης οτι μπορει να ειναι λαδι απο τα ρουλεμαν των ανεμιστηρων. Αρχιζω να απογοητευομαι με την ποιοτητα τους τελευταια. Εχουν φαει και βρισιδι για τα εξοδα αποστολης. 3 RMA x 25€ αγοραζα μια Η55. Μου ειπαν οτι σε ενδεχομενο νεο RMA θα βρουν τροπο να καλυψουν τα εξοδα...

 

Εμένα κλείνει εβδομάδα από τότε που την έβαλα. Είχα δει κάποια σχετικά video με διαρροές στο block και ήταν το πρώτο που κοίταξα. Ευτυχώς όλα καλά. Tο μόνο που με χαλάει είναι ότι σε σχέση με την παλιά 110 κάνει αρκετό θόρυβο ακόμα και στην quiet ρύθμιση. Ελπίζω να είναι από τα ανεμιστήρια γιατί δεν θα το αντέξω ένα ακόμα RMA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την νέα κάρτα...
Αυτές τις μέρες θα αλλάξω τους ανεμιστήρες.
Μπροστά θα βάλω έναν Coolermaster Megaflow και στο ψυγείο και πίσω θα μπουν Xilence Red Wings.

 

post-115429-0-60082700-1454516826_thumb.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε.
Δεν το έχω ξεχάσει. Απλά θέλω λίγες ημέρες να παίξω με την κάρτα για να πω εντυπώσεις όχι τόσο με νούμερα, αλλά περισσότερο εντυπώσεις για την εμπειρία χρήσης.

 

Πάντως η κάρτα είναι τόσο μεγάλη που δεν λέω έβαλα κάρτα γραφικών στο PC. Έβαλα ένα PC στην κάρτα γραφικών. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε.

Δεν το έχω ξεχάσει. Απλά θέλω λίγες ημέρες να παίξω με την κάρτα για να πω εντυπώσεις όχι τόσο με νούμερα, αλλά περισσότερο εντυπώσεις για την εμπειρία χρήσης.

 

Πάντως η κάρτα είναι τόσο μεγάλη που δεν λέω έβαλα κάρτα γραφικών στο PC. Έβαλα ένα PC στην κάρτα γραφικών. :P

 

Τι να πω και εγω που την εβαλα στο CM 690 plus window στην πρωτη φωτο εχει σφηνωσει στην δευτερη εβγαλα τις βασεις για τους δισκους και στην τριτη αλλαξα μητρικη.

 

DSC00313.jpg

 

DSC00312.jpg

 

DSC00018.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Περιποιημένο το κουτί.

Στην τελευταία φωτογραφία, έχεις δοκιμάσει τα καλώδια για την κάρτα γραφικών να μπαίνουν από πίσω κανονικά, αλλά να τα περάσεις από κάτω. Δηλαδή από την κάτω τρύπα που θα τα βάλεις, από την κάτω τρύπα θα τα βγάλεις.

 

Σε Furmark τι θερμοκρασία είχες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια οι Sp 120 της corsair ανεμιστηρες βγαζουν αερα απο εκει που ειναι το ring η απο την αναποδη μερια;

Οταν βλέπεις το ring σημαίνει οτι ο ανεμιστήρας βγάζει Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...