Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα update στο τελευταίο.Πάω για τέστ και θεός βοηθός παιδιά....Ευχαριστώ για το χρόνο σας επι της ευκαιρίας.Αν δεν δουλέψει στο καλό να πάει και με 8 γίγα καλά είμαι.Τα πουλάω και πάω σε 2Χ8 απλά ήθελα να έχω όλα τα ραμ σλοτ γεμάτα.

 

EDIT*

no luck :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα update στο τελευταίο.Πάω για τέστ και θεός βοηθός παιδιά....Ευχαριστώ για το χρόνο σας επι της ευκαιρίας.Αν δεν δουλέψει στο καλό να πάει και με 8 γίγα καλά είμαι.Τα πουλάω και πάω σε 2Χ8 απλά ήθελα να έχω όλα τα ραμ σλοτ γεμάτα.

 

EDIT*

no luck :S

 

Πριν το βάψιμο λειτουργούσαν κανονικά? Μήπως έγινε καμμιά στραβή με το σπρέυ? Δοκίμαζέ τες ανά ζεύγη και ανά ζευγάρι slots να δεις αν λειτουργούν πάντα σε Dual Channel. Αν όχι, κοίτα για χτυπημένα pins στο socket...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το βάψιμο λειτουργούσαν κανονικά? Μήπως έγινε καμμιά στραβή με το σπρέυ? Δοκίμαζέ τες ανά ζεύγη και ανά ζευγάρι slots να δεις αν λειτουργούν πάντα σε Dual Channel. Αν όχι, κοίτα για χτυπημένα pins στο socket...

όλα τα έκανα έλεγχο με memtest86 σε όλα τα slots.Ένα ένα και σε συνδιασμό.Απο ένα κύκλο βέβαια αλλά όταν είχε θέμα το έβγαζε στα πρώτα δεύτερα.Οι μνήμες λειτουργούν άψογα.Κανένα πιν στραβομένο ούτε στα slots ούτε επεξεργαστή που τσέκαρα just in case.

Εγώ δυστοιχός έκανα λάθος.Οι εν λόγω μνήμες δεν είναι στη λίστα συμβατών μνημών της Κραιτ.Ούτε στις default ούτε τις overclocked.

Απλά τις αγόρασα σκεπτόμενος πως δεν υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα,όπως και δεν θα έπρεπε αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τελευταία διευκρίνιση, αφού μάλλον την έβγαλες την άκρη.

 

Έχεις παίξει με κάθε δυνατό τρόπο με τη σειρά των dimms?

 

Όχι μόνο σαν ζευγάρια (1-3, 2-4 κλπ), αλλά και με κάθε άλλο συνυασμ/ό, για το πως θα τις βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τελευταία διευκρίνιση, αφού μάλλον την έβγαλες την άκρη.

 

Έχεις παίξει με κάθε δυνατό τρόπο με τη σειρά των dimms?

 

Όχι μόνο σαν ζευγάρια (1-3, 2-4 κλπ), αλλά και με κάθε άλλο συνυασμ/ό, για το πως θα τις βάλεις.

ναι τα δοκίμασα όλα :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο bios και βάλε χειροκίνητα όλους τους χρονισμούς ρεύματα κτλ , όπως στα λέει ο κατασκευαστής

Έχεο τόσα πολλά settings να αλλάξω bios που δεν παίζει.Έπαιξα με τα βασικά timings,mhz,voltage.Δουλειά δεν γίνεται οπότε κρατάω τα άσπρα κιτ που ήθελα και πουλάω τα μαύρα και μένω με 8 γίγα και να πάει να..... :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.jpgΈκατσα και εβαψα τα δύο στίκ για να έιναι σπρο-μαύρο να ταιριάζει με το υπόλοιπο σύνολο.Κρίμα που δεν βρήκα έτοιμ.

unspecifieds.jpgunspecified.jpg

Πλύ όμορφο το αποτέλεσμα, και λυπάμε για το οτι δεν λειτουργούν. Μπορείς να μου πείς τι σπρει χρησιμοποίησες?

 

Επίσης επειδή εχω overclocked τις ραμ μου λές να μήν είναι καλή ιδέα να τις βάψω, αφου προφανώς θα χάσω την ψύξη με το βαψιμο. (γιατι σκεύτομαι να βγάλω τα heatshinks και να τα βαψω μπρός πισω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλύ όμορφο το αποτέλεσμα, και λυπάμε για το οτι δεν λειτουργούν. Μπορείς να μου πείς τι σπρει χρησιμοποίησες?

 

Επίσης επειδή εχω overclocked τις ραμ μου λές να μήν είναι καλή ιδέα να τις βάψω, αφου προφανώς θα χάσω την ψύξη με το βαψιμο. (γιατι σκεύτομαι να βγάλω τα heatshinks και να τα βαψω μπρός πισω)

Αφού είναι OC και θα βγάλεις και τις ψύκτρες πήγενε σε κάνα μαγαζί να τις κάνεις.Να βγάλουν το υπάρχον και να βάλουν κατάλληλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι OC και θα βγάλεις και τις ψύκτρες πήγενε σε κάνα μαγαζί να τις κάνεις.Να βγάλουν το υπάρχον και να βάλουν κατάλληλο.

Ε απλα αν είναι να μου πάρουν κανα 30αρι, να πάρω καινούριες δεν αξίζει...χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...