Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς στα ίδια είμαστε. 73-74 τερματίζει η κάρτα.
Μια χαρά θερμοκρασίες.
Γι' αυτό ήθελα να δω το γράφημα, για να δω που σταθεροποιείται η γραμμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς στα ίδια είμαστε. 73-74 τερματίζει η κάρτα.

Μια χαρά θερμοκρασίες.

Γι' αυτό ήθελα να δω το γράφημα, για να δω που σταθεροποιείται η γραμμή.

 

Εγω εχω τα fan στο auto αν τα πειραξω ισως να εχω καλυτερες θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια τζίφος η ιστορία.'Εβαλα τις μνήμες και βγάζει bsod.Άρχησα να ψάχνομαι και πέρασα ένα memetest και βγάζει ερρορσ.

Εδώ ξεκινάει το θέμα.Τσέκαρα τις μνήμες μία μία σε όλα τα slots και δεν είχαν κανένα ερρορ μεμονομένα.Ούτε τα οποιαδήποτε 2 στικ έχουν θέμα σε οποιοδήποτε slot.

Όταν όμως βάζω 3 ή 4 βγάζουν ερρορς στο memetest.Καμιά ιδέα κανείς.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια τζίφος η ιστορία.'Εβαλα τις μνήμες και βγάζει bsod.Άρχησα να ψάχνομαι και πέρασα ένα memetest και βγάζει ερρορσ.

Εδώ ξεκινάει το θέμα.Τσέκαρα τις μνήμες μία μία σε όλα τα slots και δεν είχαν κανένα ερρορ μεμονομένα.Ούτε τα οποιαδήποτε 2 στικ έχουν θέμα σε οποιοδήποτε slot.

Όταν όμως βάζω 3 ή 4 βγάζουν ερρορς στο memetest.Καμιά ιδέα κανείς.?

 Δοκιμασε αν βάλεις το πρώτο dimmακι στην θήρα DIMM3 ( Δες στο manual ) , μπες windows, κλείσε το pc, στη συνέχεια τη 2η μνήμη στη DIMM2, ξανά windows, κλείσιμο, dimm4 και 1 ως ομοίως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δοκιμασε αν βάλεις το πρώτο dimmακι στην θήρα DIMM3 ( Δες στο manual ) , μπες windows, κλείσε το pc, στη συνέχεια τη 2η μνήμη στη DIMM2, ξανά windows, κλείσιμο, dimm4 και 1 ως ομοίως. 

 

Τα δοκίμασα όλα και τίποτα.Νόνο update bios δεν έχω κάνει γιατί δεν βρίσκω το πως σε αυτή τη μητρική.το site msi έχει ένα βίντεο που δείχνει,αλλά δεν μπορώ να βρώ στο site της αυτά που κατεβάζει στο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0:27 αυτό το αρχείο που κατεβάζει δεν υπάρχει.Τα δοκίμασα όλα στο site και όταν ανοίγω τον φάκελο έχει μόνο 2 files τα οποία δεν αναγνορίζοντε στο bios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0:27 αυτό το αρχείο που κατεβάζει δεν υπάρχει.Τα δοκίμασα όλα στο site και όταν ανοίγω τον φάκελο έχει μόνο 2 files τα οποία δεν αναγνορίζοντε στο bios.

Ειχα παρόμοιο θεμα παλια με τη μητρικη μου,η λυση ηταν ευκολη αλλα δυστυχώς δε τη θυμάμαι. Ειχα παιξει με τους συνδυασμούς με τις μνημες. Κατι σαν αυτο που σου εγραψα πριν. Σου βγαζει το qcode error 55 οταν τις βαζεις ολες πανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...