Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια οι Sp 120 της corsair ανεμιστηρες βγαζουν αερα απο εκει που ειναι το ring η απο την αναποδη μερια;

 

Δες τα βελη. Ολοι οι ανεμιστηρες εχουν...

 

post-127874-0-92444900-1454541301_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίος. Περιποιημένο το κουτί.

 

Στην τελευταία φωτογραφία, έχεις δοκιμάσει τα καλώδια για την κάρτα γραφικών να μπαίνουν από πίσω κανονικά, αλλά να τα περάσεις από κάτω. Δηλαδή από την κάτω τρύπα που θα τα βάλεις, από την κάτω τρύπα θα τα βγάλεις.

 

Σε Furmark τι θερμοκρασία είχες; 

Σχετικά με το Furmark προσοχή παιδιά, ζορίζει υπερβολικά την κάρτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Περιποιημένο το κουτί.

 

Στην τελευταία φωτογραφία, έχεις δοκιμάσει τα καλώδια για την κάρτα γραφικών να μπαίνουν από πίσω κανονικά, αλλά να τα περάσεις από κάτω. Δηλαδή από την κάτω τρύπα που θα τα βάλεις, από την κάτω τρύπα θα τα βγάλεις.

 

Σε Furmark τι θερμοκρασία είχες; 

 

Δηλαδη να ειναι τα καλωδια μπροστα απο την καρτα στους ανεμιστηρες; αν ναι πιστευω ποιο καλα ειναι απο πισω στο backplate

 

Furmark δεν εχω τρεξει θα τρεξω σε λιγο.

 

62 βαθμοι με 8X MSAA

 

1080.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Περιποιημένο το κουτί.

 

Στην τελευταία φωτογραφία, έχεις δοκιμάσει τα καλώδια για την κάρτα γραφικών να μπαίνουν από πίσω κανονικά, αλλά να τα περάσεις από κάτω. Δηλαδή από την κάτω τρύπα που θα τα βάλεις, από την κάτω τρύπα θα τα βγάλεις.

 

Σε Furmark τι θερμοκρασία είχες; 

 

Εκανα μια αλλαγη αλλα καποια στιγμη ισως βρω καποιο καλυτερο κουτι αλλα σιγουρα θα φυγουν οι δυο μαυροι  με λευκο ελικα 12αρηδες και αυτος με το σκατι χρωμα της ψυκτρας.

 

Ηθελα να βαλω και AIO υδροψυξη αλλα επειδη θελω να κοιμαμαι διπλα στον υπολογιστη οταν κατεβαζω καμια ταινια τον θελω εντελως αθορυβο οπως τον εχω τωρα.

 

DSC00033.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου επειδή σκέφτομαι να το χτυπήσω το CORE P5 από θέμα σκόνης πως το διαχειρίζεσαι? Τα φοβάμαι λίγο τύπου open case.  Τα σπάει το κουτί σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια αλλαγη αλλα καποια στιγμη ισως βρω καποιο καλυτερο κουτι αλλα σιγουρα θα φυγουν οι δυο μαυροι  με λευκο ελικα 12αρηδες και αυτος με το σκατι χρωμα της ψυκτρας.

 

Ηθελα να βαλω και AIO υδροψυξη αλλα επειδη θελω να κοιμαμαι διπλα στον υπολογιστη οταν κατεβαζω καμια ταινια τον θελω εντελως αθορυβο οπως τον εχω τωρα.

 

DSC00033.jpg

 

Μπορεις να αλλαξεις τους ανεμιστηρες της AIO οπως εχω κανει κ εγω...Εχω βαλει 2 αθορυβους τελειως!Βεβαια χανεις λιγο σε αποδοση αλλα μιλαμε για μικρη διαφορα,των 3-4 βαθμων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τα βελη. Ολοι οι ανεμιστηρες εχουν...

 

attachicon.gifgoogle-images.jpg

Το ξερω αυτο φιλε δεν εχω τους συγκεκριμενους ανεμιστηρες απλα ρωταω για την αισθητικη του θεματος καθως θελω να τους βαλω σαν exhaust στο πανω μερος του κουτιου και θελω να δω αν θα φαινεται το ring η θα ειναι απο τη μερια του κουτιου.

Οταν βλέπεις το ring σημαίνει οτι ο ανεμιστήρας βγάζει

Eισαι σιγουρος ;Δηλαδη ο φιλος ο Βασιλης τα εχει σαν intake στο κουτι του πανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχεις αισθητικό αποτέλεσμα θα τους βάλεις πίσω η πάνω να βγάζουν. Αν τους τοποθετήσεις μπροστά για εισαγωγή δεν θα βλέπεις το ring.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη να ειναι τα καλωδια μπροστα απο την καρτα στους ανεμιστηρες; αν ναι πιστευω ποιο καλα ειναι απο πισω στο backplate

 

Furmark δεν εχω τρεξει θα τρεξω σε λιγο.

 

62 βαθμοι με 8X MSAA

 

1080.png

Το γράφημα θα ήθελα να δω.

 

Εκανα μια αλλαγη αλλα καποια στιγμη ισως βρω καποιο καλυτερο κουτι αλλα σιγουρα θα φυγουν οι δυο μαυροι  με λευκο ελικα 12αρηδες και αυτος με το σκατι χρωμα της ψυκτρας.

 

Ηθελα να βαλω και AIO υδροψυξη αλλα επειδη θελω να κοιμαμαι διπλα στον υπολογιστη οταν κατεβαζω καμια ταινια τον θελω εντελως αθορυβο οπως τον εχω τωρα.

 

DSC00033.jpg

Δεν εμφανίζεται η φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχεις αισθητικό αποτέλεσμα θα τους βάλεις πίσω η πάνω να βγάζουν. Αν τους τοποθετήσεις μπροστά για εισαγωγή δεν θα βλέπεις το ring.

Ωραιος αυτο ηθελα ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι εννοώ.
post-115429-0-14492200-1454600055_thumb.jpg

Όπως το έχεις κάνει τώρα καλύτερα είναι αλλά από εκείνο το σημείο η κάρτα βγάζει πολύ ζέστη. Ίσως της κόβεις λίγο τον "αέρα".
 

Όταν τρέχεις το Furmark σου βγάζει ένα γράφημα με το βήμα που ανεβαίνει η θερμοκρασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι εννοώ.

attachicon.gifDSC00033 (1).jpg

 

Όπως το έχεις κάνει τώρα καλύτερα είναι αλλά από εκείνο το σημείο η κάρτα βγάζει πολύ ζέστη. Ίσως της κόβεις λίγο τον "αέρα".

 

Όταν τρέχεις το Furmark σου βγάζει ένα γράφημα με το βήμα που ανεβαίνει η θερμοκρασία.

 

Ετσι οπως το εχω βαλει τωρα ειναι στην ακρη στο πλαστικο της ψυκτρας και δεν ενοχλει καθουλου το το airflow

 

Sapphire_201515173210.jpg

Στο stress test η στο bench ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...