Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

εγω τους εχω μονιμα  900 στροφες και δεν ακουγονται...πανω απο 1100 τους ακους...

απο αποδοση ειναι τοπ...στο τερμα αμα τους βαλω κανει ρευμα μεσα στο δωματιο  B)

 

 

35Ε ανεμιστήρας και κάνει θόρυβο ? Κατά τα άλλα λένε πάρε noctua για ησυχία... Σε corsair SP θα καταλήξω τελικά για την Η110 GT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35Ε ανεμιστήρας και κάνει θόρυβο ? Κατά τα άλλα λένε πάρε noctua για ησυχία... Σε corsair SP θα καταλήξω τελικά για την Η110 GT.

ολοι οι ανεμιστηρες κανουνε θορυβο...το τι θορυβος ειναι αυτος μετραει...σε ολους αναλογα και ποσο αερα σπρωχνουνε ακουγεται ο αερας...μετα αναλογα το κουτι σε τι εμποδια χτυπαει και πολλα αλλα ακουγεται πιο πολυ...

μετα υπαρχει και ο θορυβος του μοτερ που αυτος ειναι ο σπαστικος...οι νοκτουα δεν εχουνε θορυβο στο μοτερ.

Επισης αυτοι που εχω εγω ειναι industrial δεν ειναι φτιαγμενοι για απολυτη υσηχια...για αυτο εχει αλλες σειρες ανεμισατηρων

Επειδη ειχα corsair sp στην H100 παλια αλλα και μετα στη custom(τωρα τους εχω και σκονιζονται) κανουνε φασαρια και εχουνε και σπαστικο συριστικο ηχο απο το μοτερ.

Αν θες υσηχους παρε noiseblocker(βγαινουν σε μαυρο) ή νοκτουα αλλα την απλη σειρα οχι industrial

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μου αρέσουν οι Reference εκδόσεις...

Μακάρι να είχαν καλή απόδοση ψύξης/θορύβου. :(

μακαρι να ειχα μια και ας χτυπαγε οτι θερμοκρασιες θελει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι κανουν θορυβο, κανουν, ομως για εμενα η απλη εμφανιση τους εξισσοροπει τον θορυβο. Θερμοκρασιες ειναι σχετικα καλες με max στα παιχνιδια τα τους 75°C. Αυτο που κανει την διαφορα στις reference ειναι η ενεργη ψυξης vram, mosfet και vrm. Αυτα εχουν αριστες θερμοκρασιες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνουν όντως αρκετό θόρυβο και η 6870 που είχα παλιά και αυτή όταν παίζω κανένα παιχνίδι ακούγεται σαν αεροπλάνο , πάνω απο 30% δεν ειναι να πας τον ανεμιστήρα :P . Από θερμοκρασίες δυστυχώς παρα το καλό airflow που έχω χτυπάει 90°Cαρια , μόλις βρω χρόνο θα αλλάξω για πρώτη φορά πάστα να δω τι διάφορες θα έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , δεν την άνοιγα γιατί μέχρι πριν 8 μήνες εαν θυμάμαι καλά είχε εγγύηση .  Από πάστα τι λέτε να βάλω ; , θα πρέπει να αλλάξω και τα thermal pad ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap τα απλά SP με τα led όχι τα performance, καλύτερα από αυτά που είχα πριν (2 coolermaster φτηνιάρικα) , είναι ποιο ήσυχα και σε gaming δεν βλέπω πάνω από 65 βαθμούς πλέον

 

τα performace λογικά είναι καλύτερα άλλα στους 2300 rpm θα κάνουν αρκετή φασαρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι οι ανεμιστηρες κανουνε θορυβο...το τι θορυβος ειναι αυτος μετραει...σε ολους αναλογα και ποσο αερα σπρωχνουνε ακουγεται ο αερας...μετα αναλογα το κουτι σε τι εμποδια χτυπαει και πολλα αλλα ακουγεται πιο πολυ...

μετα υπαρχει και ο θορυβος του μοτερ που αυτος ειναι ο σπαστικος...οι νοκτουα δεν εχουνε θορυβο στο μοτερ.

Επισης αυτοι που εχω εγω ειναι industrial δεν ειναι φτιαγμενοι για απολυτη υσηχια...για αυτο εχει αλλες σειρες ανεμισατηρων

Επειδη ειχα corsair sp στην H100 παλια αλλα και μετα στη custom(τωρα τους εχω και σκονιζονται) κανουνε φασαρια και εχουνε και σπαστικο συριστικο ηχο απο το μοτερ.

Αν θες υσηχους παρε noiseblocker(βγαινουν σε μαυρο) ή νοκτουα αλλα την απλη σειρα οχι industrial

Συμφωνω για τα sp κ εμένα κανουν ενοχλητικό θόρυβο κ εκανα rma.. Μου έστειλαν καινούργια ( πλ καλη η corsair σε αυτο αν κ ειχαμε μέτρια επικοινωνία) ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει ελπίζω πάντως να μην είναι το ίδιο ενοχλητικά.

Απορω πάντως που τα χρησιμοποιουν παρα πολλά παιδιά εδώ στο foroum και μονο τώρα τελευταια ακούστηκε το θέμα που έχουν.

Εγώ πάντως δεν τα προτείνω για αγορά είναι ακριβά κάπου 17€ το ενα, ωραία σε εμφάνιση αλλά με πρόβλημα που το αναφέρει πλς κοσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...