Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως εβαλες κανα καθαριστικο τπτ ? γιατι λογικα αυτο με της μικρο ινες δεν κανει γρατζουνιες κλπ...

Nope, σκετο πανι. Βεβαια δεν ηταν καμμιας ααα ποιοτητας πανι, αλλα δε ξερω αν αυτο ειναι αποκλειστικος υπευθυνος για τις αραχνουλες ή αν ειναι η κατω του μετριου ποιοτητα του παραθυρου που εχει το enthoo pro. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που να εχεις και 5 ανεμιστηρες στο κουτι σου. Αυξανεται και ο πραγματικος πονοκεφαλος, και αυξανεται και το ταμειο του φαρμακειου απο τα depon που καταναλωσες :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να εχεις και 5 ανεμιστηρες στο κουτι σου. Αυξανεται και ο πραγματικος πονοκεφαλος, και αυξανεται και το ταμειο του φαρμακειου απο τα depon που καταναλωσες :P

δε θα τολεγα...αν εχεις κοντρολερ και ειναι σε χαμηλες στροφες δεν ακουγεται τπτ...

την ποιο μεγαλη βαβουρα στο pc την κανουν οι δισκοι....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , εχω plans, αλλα προεχει η καρτα γραφικων :P Μετα θα παρω και fan controller , αν και το fan hub του φαντεκς δουλευει, δεν εχω προβλημα να σεταρω τον μπροστινο μου ανεμιστηρα να μη κανει βαβουρα. Βεβαια θα μπορουσα να τον κλεινω και τελειως με καποιο fan controller...

Οι μηχανικοι μου δισκοι κανουν ενα ελαφρυ βουητο,  αυτο ειναι λογικο. Ευτυχως 0 κραδασμοι (και εχω και τρεις). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , εχω plans, αλλα προεχει η καρτα γραφικων :P Μετα θα παρω και fan controller , αν και το fan hub του φαντεκς δουλευει, δεν εχω προβλημα να σεταρω τον μπροστινο μου ανεμιστηρα να μη κανει βαβουρα. Βεβαια θα μπορουσα να τον κλεινω και τελειως με καποιο fan controller...

Οι μηχανικοι μου δισκοι κανουν ενα ελαφρυ βουητο,  αυτο ειναι λογικο. Ευτυχως 0 κραδασμοι (και εχω και τρεις). 

οποτε εχεις ορεξη κανε μια δοκιμη και βγαλε τα ρευματα απο τους δισκους απο πανω...και θα δεις μετα τη διαφορα θα εχει....

θα νομιζεις οτι ειναι κλειστο ακομα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε εχεις ορεξη κανε μια δοκιμη και βγαλε τα ρευματα απο τους δισκους απο πανω...και θα δεις μετα τη διαφορα θα εχει....

θα νομιζεις οτι ειναι κλειστο ακομα....

Το εχω κανει αδερφε. Οταν εβαλα τα linux στον adata, εβγαλα τα ρευματα απο τους μηχανικους ακομη και απο τους ssd (οπως και τα data). Απλα για να ακουσω το βουητο πρεπει να κολλησω το αυτι μου :P 

 

 

Φαντάσου εγώ με το HAF X που μαζί με κάρτα γραφικών, τροφοδοτικό κ.λπ. έχω συνολικά 11 ανεμιστήρια, να το βάλω δίπλα στο κεφάλι μου.

Αν υπολογισω του τροφοδοτικου, της καρτας γραφικων , και της ψυκτρας ειναι 10 τα ανεμιστηρια :P Βεβαια το τροφοδοτικο δε μπορει να ακουστει εως εδω , παροτι το xfx pro 650 δεν ειναι οτι πιο αθορυβο υπαρχει :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για το phanteks enthoo pro , οχι για το enthoo pro M

 

 

Νομιζω και απο τα 2 ειναι καλυτερα να το εχεις στο γραφειο. :)

 

Η πατεντα ειναι με ταινια διπλης οψεως κολλημενα κομματια που εκοψα απο παλιοτερα φιλτρα (του παλιου μου κουτιου που εμεινε "καβατζα" ). Και τα εβαλα στο πλαι. Προχειροδουλεια ειναι αλλα ειδα (πραγματικα) λιγοτερη σκονη, παροτι εχω 2+1 εισαγωγης (ο +1 ειναι στο cage να βαραει την καρτα γραφικων). Υπολογισε οτι εχω και σκυλι και το γραφειο ειναι  ,διπλα στο παραθυρο , εχω λιγο παραπανω σκονη (+τριχα). :P Σκεφτομουν να βαλω και απο την κατω μερια, ενα κομματι, αλλα δεν εβαλα τελικα. 

 

attachicon.gif20160513_092508.jpg  attachicon.gif20160513_092537.jpg

Α το έπιασα, σ'ευχαριστώ! :)

 

Όσο για το μαγνητικό φιλτρο, όχι , το Enthoo Pro δεν έχει. Και επίσης το τζάμι είναι πολύ ευαίσθητο και κάνει εύκολα σημάδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα πάω σε κουτάκι ειτε στο Enthoo Pro M Acrylic ή το Enthoo Pro , ερώτηση και τα 2 έρχονται με ανεμιστήρες μπροστά ?

 

Επίσης αλλη ερώτηση το τροφοδοτικό θα χωράει και στα 2 το συγκεκριμένο http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=226 γιατι ειναι λίγο γομάρι στο μήκος και με τα καλώδια γίνεται ακομα χειρότερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσισα για το Enthoo Pro το θέμα ειναι οτι το θέλω σε άσπρο ( και δεν βλέπω να υπάρχει διαθεσιμότητα καπου ) και απο το site της phanteks δεν μπορώ να κάνω παραγγελία δεν στέλνει ελλάδα , επίσης θα πάω επιπλέον και 3 ανεμιστήρες ακομα 140.

 

Το μόνο να επιβεβαιώσω ειναι αν χωράει το τροφοδοτικό μου σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσισα για το Enthoo Pro το θέμα ειναι οτι το θέλω σε άσπρο ( και δεν βλέπω να υπάρχει διαθεσιμότητα καπου ) και απο το site της phanteks δεν μπορώ να κάνω παραγγελία δεν στέλνει ελλάδα , επίσης θα πάω επιπλέον και 3 ανεμιστήρες ακομα 140.

 

Το μόνο να επιβεβαιώσω ειναι αν χωράει το τροφοδοτικό μου σωστά

το προ η το προ μ ... ? μη τα μπερδεψεις ειναι διαφορετικα κουτια...

χμμ το τροφοδοτικο δεν εχει τρελο χωρο σε υψος να ξερεις λογο του πανελ που εχει ..αν μιλαμε για το προ μ ...

το δικο μου ας πουμε σε υψος ερχεται κουτι ...αντε κανα εκατοστο 2 να εχει ακομα μαξ...

αμα παω σπιτι θα σου στειλω διαστασεις αν θες να μετρησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Pro λέω οχι το M

τι να σου πω αν το εψαξες καλα το θεμα και για καποιους λογους σε βολευει καλυτερα αυτο οκ...

αλλιως για εμενα το μ ειναι καλυτερο πιστευω...αλλα τεσπα...

 

ριξε μια ματια εδω μηπως πεζει γιατι καποια στιγμη ειχε το ακρυλικ που δε το ειχαν αλλοι

 

https://www.lambda-tek.gr/shop/?region=GR&reviewcart=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...