Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα, καταρχάς μπράβο σε όλους για τα πολύ καλά και όμορφα συστήματα που έχετε φτιάξει, θα ήθελα γνώμες όπως βλέπετε στην υπογραφή έχω αρκετά πράγματα under construction, ένα από αυτά είναι και το κουτί είμαι ανάμεσα σε enthoo pro m με το απλό τζάμι και το άλλο με το ακριλικό, πάνω κάτω είναι στην ίδια τιμή ποιο θα προτείνατε να πάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά φοβάμαι ότι με τον καιρό από γρατσουνιές θα χάσει την ομορφιά του!

 

Έρχεται νέο nzxt s340 αν θες και μια εναλλακτική.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την υπογραφη σου φαινεται πως εχουμε παρομοιο pc αρα γιατι τα συλληπηρηρια σου? Και εγω μαλιστα θα το αναβαθμισω το 2017 εσυ ομως?

 

Για το κουτί τα συλλυπητήρια. Για ποιο λόγο να τα πάρεις όλα το 17 ? Πιθανότατα αν κάνεις αναβάθμιση και δεν βγαίνεις σε λεφτά πάλι θα κόψεις από κουτί και θα μείνεις με το χρέπι. Κανονικά έπρεπε να το είχες αλλάξει χθες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορές θα έχει με αυτό που υπάρχει τώρα?

http://www.insomnia.gr/topic/610672-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-case-modding/page-12?do=findComment&comment=55158679

 

Είναι παναθεματο κουταρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτι + psu = Α και Ω για ενα συστημα. Ποσο μαλλον αν εχει το gaming ως σκοπο. Αν ειναι desk pc απλα , ειναι μια χαρα. Αλλα απο το hw σου δε φαινεται κατι τετοιο :)

Και τα μονα που δε φαινονται στην υπογραφη σου ειναι case+psu. 

ΥΓ: Δε λεμε οτι δε μπορεις να κανεις τη δουλεια σου με καραbudget προιοντα , αλλα μην απορεις για αυτο που λεει το παιδι παραπανω

To pc το χρησιμοποιω κυριως για gaming γι αυτο και το αναβαθμιζω καθε 3-4 χρονια. Το PSU ειναι του 2014 650 WATT. Το πηρα μαζι με την 970 αλλα δεν θαμαμαι πιο ακριβως ειναι

Για το κουτί τα συλλυπητήρια. Για ποιο λόγο να τα πάρεις όλα το 17 ? Πιθανότατα αν κάνεις αναβάθμιση και δεν βγαίνεις σε λεφτά πάλι θα κόψεις από κουτί και θα μείνεις με το χρέπι. Κανονικά έπρεπε να το είχες αλλάξει χθες.

Το 17 θα αλλαξω μονο μητρικη επεξεργαστη και μνημη και το 18 καρτα γραφικων. Να το αλλαξω για ποιο λογο?  Αφου χωρανε τα μηχανηματα οτι και να του βαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηρθε και η σειρα μου.

Ενα 780τ με καποιες μικρες αλλαγες.

Προς το παρον αερας και ελπιζω σε λιγο καιρο νερακι.

 

780tf.jpg

 

 

780ts.jpg

 

 

 

1070.jpg

 

 

 

 

Επεξ/σία από asderis
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pc το χρησιμοποιω κυριως για gaming γι αυτο και το αναβαθμιζω καθε 3-4 χρονια. Το PSU ειναι του 2014 650 WATT. Το πηρα μαζι με την 970 αλλα δεν θαμαμαι πιο ακριβως ειναι

Το 17 θα αλλαξω μονο μητρικη επεξεργαστη και μνημη και το 18 καρτα γραφικων. Να το αλλαξω για ποιο λογο?  Αφου χωρανε τα μηχανηματα οτι και να του βαλω.

 

 

Εχω το ιδιο κουτι για εναν Pentium που εχω για linux και μια 8600 nvidia. Δωσε ενα 60αρι και παρε ενα κουτι ειναι κριμα τετοιο συστημα να το χεις σε τετοιο κουτι. Δεν περνει αερα απο πουθενα αυτο το πραγμα και μηδεν cable management.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ιδιο κουτι για εναν Pentium που εχω για linux και μια 8600 nvidia. Δωσε ενα 60αρι και παρε ενα κουτι ειναι κριμα τετοιο συστημα να το χεις σε τετοιο κουτι. Δεν περνει αερα απο πουθενα αυτο το πραγμα και μηδεν cable management.

Αφού χωράνε μέσα,δεν έχει λόγο να το αλλάξει.Τι δεν καταλαβαίνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oroku saki , το οτι χωρανε δε μου λεει κατι. Μπορω το συστημα μου να το βαλω και στο aerocool v3x advance που εχω για εναν pentium 4 και να αφησω ανοιχτο το κουτι για να μπει και η ψυκτρα ή να βαλω τη στοκ για να μη το'χω ανοιχτο. Ομως αυτο τι θα πει; Οτι κανω gaming και ειναι και "υγιες" το μηχανημα μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην τελική, πάρε ένα σιδηροπρίονο, ένα πλέξι, 2 σπρέυ πχ μαύρο και άσπρο ή κόκκινο μαύρο ή ότι θες, και βάλε και μπόλικη φαντασία ;)

 

asderis, τι κάρτα έχεις? Πανέμορφη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...