Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν καταφέρεις να το εγκαταστήσεις (λόγο χώρου το λέω) περιμένω εντυπώσεις... σε Pipo S1 τρεχεί νερό ... γιατί να έχει πρόβλημα το apollo ?

Πρόβλημα δε νομίζω να έχει απλά θέμα χώρου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στο άγγιγμα είναι δροσερο, εγώ πιστεύω πλαστικό είναι. δεν λυγίζει καθόλου είναι στιβαρο το μόνο θέμα είναι ότι όταν το κρατας στην δεξία μισή οθόνη καμια φορά φαίνονται τα δακυλα που έχει απο την κάτω πλευρα, αυτό δεν ξέρω γίνεται σε άλλα tablet?

 

 

κάτι που διάβασα πιο πανω και θέλω επιβεβαίωση, για να καταλάβω εφαρμογές και παιχνίδια δεν μπορώ να τα αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης?

 

και πάλι τα 4GB που λέει ότι έχει εγώ δεν τα βλέπω πουθενα

στις ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος λέει

ΕΣ. ΑΠΟΘ. ΧΩΡΟΣ

Συνολικός χώρος 0,98GB

και στη NAND FLSH

Συνολικός χώρος 1,58GB

 

Αυτα τα 2 δεν έπρεπε να είναι 4GB? Δηλαδη κάπου 3,8GB δεν ξέρω ακριβως

 

 

εχει φαει σκαλωμα σε κανενα? εμενα 2-3 φορες εχει φαει τρελα σκαλωματα κυριως στις ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει πάρει κανείς από Θεσσαλονίκη για να μας πει πόσο καιρό περίμενε;

 

Παρήγγειλα Παρασκευή απόγευμα και ακόμα περιμένω..

το εχω παραγγειλει και εγω απο το σαββατο και ενω λεει 2-3 εργασιμες τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι περιμενουν στα κεντρικα να παραλαβουν παρασκευη οποτε για οποιον περιμενει παει για δευτερα απο παραδοση. Μπορεις ομως να τους πεις να αλλαξουν την παραλαβη σε ενα απο τα κοντινα σου e-shop οποτε μπορεις να το εχεις σαββατο η κυριακη αφου δουλευουν κα τις δυο μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ το παράγγειλα προηγούμενη εβδομάδα και σε τηλεφωνική συνομιλία που είχα τώρα με το e-shop μου είπαν ότι υπάρχει καθυστέρηση από τον προμηθευτή και επόμενη ημερομηνία παραλαβής στα κεντρικά τους θα είναι στις 24/12...

25-26 κλειστά οπότε πάμε για 27/12....κρίμα και ήθελα να το κάνω δώρο κάτω από το χριστουγεννιάτικο δέντρο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.. χθες έκανα διάφορα mods με αποκορύφωμα να βάλω το εσωτερικό μιας κεραίας από κεραία παλιού router.. το θετικό? το σήμα ανέβηκε τρελά, άρχισα να πιάνω αρκετά ακόμα δίκτυα ακόμα και με το backplate.. το αρνητικό? το σκληρό σπιράλ που έχει μια τέτοια κεραία έχει μεγαλούτσικη διάμετρο με αποτέλεσμα και να μην κλείνει καλά αλλά και πλέον να έχει το ίδιο αποτέλεσμα στο πάνω μέρος της οθόνης με αυτό που γίνεται στο κέντρο με τα δάχτυλα. Στην προσπάθεια μου να φτιάξω την κεραία λίγο μικρότερη, την στράβωσα τόσο που το σήμα έγινε σχεδόν όπως πριν με την στοκ κεραία (αν βγάλεις δηλαδή το backplate πιάνει...) :).. το πείραμα πέτυχε αλλά ο ασθενής απεβίωσε κοινώς (έχω μια ακόμα τέτοια κεραία αλλά το θέμα είναι να είναι γίνει σωστά μόνιμα και διακριτικά οπότε σκέφτομαι πλέον την κεραία από ένα παλιό χαλασμένο laptop που έχω) :) Λόγω έλλειψης χρόνου όμως θα το ξανακοιτάξω μετά τα Χριστούγεννα :) Αυτό που κατάλαβα απλά είναι πως πρόκειται για έναν συνδυασμό άθλιας κεραίας (με αμφίβολες κολλήσεις στην πλακέτα) και του αλουμινένιου backplate. Ότι και να γίνει σίγουρα πάντα θα είναι καλύτερα αν δεν είχε αλουμινένιο backplate αλλά απ την άλλη είδα ότι σίγουρα μπορεί να βελτιωθεί αρκετά το σήμα ακόμα και με το backplate.

 

Στις ερωτήσεις..

Η οθόνη όπως είπαν είναι πλαστική σκληρή..

Ο χώρος στην εσωτερική NAND όπως είπα σε εμένα είναι συνολικά 5,3gb και ξεχωριστά η εσωτερική μνήμη άλλα 0,98 (αν θυμάμαι καλά) όπως λες και εσύ.

Το μόνο σκάλωμα που μου χει φάει είναι όταν αλλάζω πολλές φορές συνεχόμενα ανάμεσα σε flight mode και κανονικό ώστε να κλείνει και να ανοίγει γρήγορα το wifi όσο είμαι μέσα στο wifi analyzer.. εκεί αν το κάνω πολλές συνεχόμενες τρώει μια φρίκη για λίγο και δεν με αφήνει να μπω στις ρυθμίσεις :)..

 

Με το mod λοιπόν είχα -45dB στο ίδιο δωμάτιο με το router και -50 με -55 στο επόμενο δωμάτιο (5-6 μέτρα με τοίχο ανάμεσα) και 2-3 ακόμα δίκτυα .. με την στοκ κεραία (όπως και τώρα) είχα -62 με -67dB σε αυτό τον χώρο (5-6 μέτρα με τοίχο) και κανένα άλλο δίκτυο

 

Ορίστε μερικές φωτογραφίες με το mod και πως έπαιζε μετά (με backplate κανονικά είναι αυτές... χωρίς backplate τα δίκτυα είναι τα διπλάσια φυσικά).. Συγνώμη για τις κουνημένες φωτογραφίες αλλά με το tablet στο ένα χέρι και το κινητό να προσπαθεί να τραβήξει στο άλλο δεν είναι ότι ευκολότερο :)

 

Ξέχασα να πω πως η κεραία φυσικά είχε μονωθεί και άλλο για να μην ακουμπά στο backplate...

post-51292-0-48731800-1355996447_thumb.jpg

post-51292-0-98279400-1355996465_thumb.jpg

post-51292-0-40976600-1355996477_thumb.jpg

post-51292-0-44820900-1355996518_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@citytroop @nikos102

 

Η παραγγελία σας σε τι κατάσταση βρίσκεται; Εμένα από εχθές το βράδυ πήγε στο "Τιμολόγηση Παραγγελίας".

"Συγκέντρωση Προϊόντων"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@citytroop @nikos102

 

Η παραγγελία σας σε τι κατάσταση βρίσκεται; Εμένα από εχθές το βράδυ πήγε στο "Τιμολόγηση Παραγγελίας".

Αν είναι στην τιμολόγηση τότε θα το παραλάβεις σήμερα κατά 90% ... περίμενε sms μετά τις 4-5..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου περνάει από το μυαλό να το πουλήσω, δεν είμαι ακόμα σίγουρος! Μόνο και μόνο για το wifi. Ναι είναι ωραίο που τρέχει όλα τα παιχνιδια απροβλημάτιστα αλλά η βασική του δουλεια είναι το wifi οπότε ξενερώνω. Αν ψηθεί κανείς μου το λέει και βλέπουμε. Δεν ξέρω ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου περνάει από το μυαλό να το πουλήσω, δεν είμαι ακόμα σίγουρος! Μόνο και μόνο για το wifi. Ναι είναι ωραίο που τρέχει όλα τα παιχνιδια απροβλημάτιστα αλλά η βασική του δουλεια είναι το wifi οπότε ξενερώνω. Αν ψηθεί κανείς μου το λέει και βλέπουμε. Δεν ξέρω ακόμα

Αν δεν εχουν περάσει 15 μέρες μπορείς να το επιστρέψεις .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα για πρωτη φορα φορτιση της μπαταριας και απο 1% που ηταν πηγε μεσα σε πολυ λιγο χρονο (ουτε 5 λεπτα) στο 66% κατοπιν φορτιζει κανονικα μεχρι και τωρα που σας γραφω.Πιστευετε να εχει προβλημα η μπαταρια?

Παντως για τα χρηματα του καλο φαινεται.Οσο για το wifi δεν φαινεται να μου εχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο άγγιγμα είναι δροσερο, εγώ πιστεύω πλαστικό είναι. δεν λυγίζει καθόλου είναι στιβαρο το μόνο θέμα είναι ότι όταν το κρατας στην δεξία μισή οθόνη καμια φορά φαίνονται τα δακυλα που έχει απο την κάτω πλευρα, αυτό δεν ξέρω γίνεται σε άλλα tablet?

 

 

κάτι που διάβασα πιο πανω και θέλω επιβεβαίωση, για να καταλάβω εφαρμογές και παιχνίδια δεν μπορώ να τα αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης?

 

και πάλι τα 4GB που λέει ότι έχει εγώ δεν τα βλέπω πουθενα

στις ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος λέει

ΕΣ. ΑΠΟΘ. ΧΩΡΟΣ

Συνολικός χώρος 0,98GB

και στη NAND FLSH

Συνολικός χώρος 1,58GB

 

Αυτα τα 2 δεν έπρεπε να είναι 4GB? Δηλαδη κάπου 3,8GB δεν ξέρω ακριβως

 

 

εχει φαει σκαλωμα σε κανενα? εμενα 2-3 φορες εχει φαει τρελα σκαλωματα κυριως στις ρυθμισεις

σημερα με πηρε τηλ. ο τεχνικος και μου ειπε οτι εφταιγε το καλωδιο usb που δεν εβλεπε το φλασακι και το wifi δουλευε καλα,

του υπενθημησα οτι επρεπε να κοιταξει και την  NAND FLΑSH γιατι την ειχα δει και εγω 1,58 GB  ,

το ειδε και αυτος ,του φανηκε παραξενο και μου ειπε οτι θα το κοιταξει και θα με ξαναπαρει τηλεφωνο

περασανε τρεις ωρες και τιποτα αρα κατι παιζει με την NAND FLΑSH....

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβάρα? πες μου τι σου είπανε για την Nand Flash...

 

Πάντως πριν ήμουν σε καφετέρια σίγουρα είχα αρκετή απόσταση από το router τους και είχα full σήμα wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...