Προς το περιεχόμενο

Oblivion


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ την ξαναείδα σήμερα σε 1080p με 42άρα τηλεόραση...και όπως αναμενόταν σχημάτισα ακόμα καλύτερη άποψη....σίγουρα καλύτερη από τον προμηθέα,πιο μεστή ,με καλύτερα εφέ.

 

Με χάλασε λίγο το αντίπαλο δέος (τεχνητή νοημοσύνη)περίμενα κάτι πιο evil,χειροπιαστό και με μεγαλύτερο υπόβαθρο.Όπως επίσης λίγο περισσότερα ruined-post apocalyptic σκηνικά.

 

Η Ολγίτσα η Κουριλένκο όπως πάντα κούκλα....από τις γυναίκες με τα ομορφότερα μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν βλέπω μια ταινία και νιώθω ότι είναι ότι χειρότερο έχω δει, έρχονται ταινίες σαν το Oblivion και κάνουν την υπέρβαση. Πλέον κατέχει αυτό αυτήν τη περίοπτη θέση. Τελικά το κακόγουστο δεν έχει όριο... 

 

Μου υπενθύμισε ακόμα μια φορά γιατί προτιμώ να βλέπω ταινίες απο τον "θείο"...

 

Μόνο η Ολγίτσα διασώζεται απο την όλη τραγωδία.

 

 

Νταξ...είναι το 2077 και αυτό το κουτί που είναι στο διάστημα έχει πάει σε κάτι εκατοντάδες πλανήτες και ρουφάει τους πόρους τους, για ποιό λόγο...δεν ξέρουμε. Anyway, αν και έχουν την super τεχνολογία, έχουν ανάγκη να στείλουν κλόνους σε διάφορα σημεία στον πλανήτη για επισκευάζουν τα drone??? Τι σκατά repair-drones δεν έχουν για να κάνουν αυτή τη δουλειά;

 

Εν τω μεταξύ έχουν τους άπειρους φυσικούς πόρους που ρουφάνε απο όλους τους πλανήτες, αλλά τους ενδιαφέρει αν χάσουν 2-3 drones κάπου στη γή.

 

Άλλη μλκια. Πάει ο Τζάκ τη πρώτη φορά στους Σκάβεντζερς και τον παίρνει χαμπάρι το πρώτο drone. To καταστρέφουν και τους λέει, πρέπει να φύγω γιατί θα σας κυνηγήσει. Οπότε το super AI αφού τελικά έφυγε απο εκεί ο Τζάκ, αποφάσισε ότι δεν υπάρχει λόγος να στείλει περισσότερα drones στη περιοχή, και ας έχασε ένα.

 

Ότι νάναι...

 

 

 

 

Άσχετο, πρέπει να καταξοδεύτηκαν για το cast... Ακόμα και εκείνη η τραγική ταινία που ήταν ένας τύπος μαζί με άλλους 5 σε ένα δωμάτιο και τους έπεισε ότι είναι ο Χριστός είχε περισσότερους ηθοποιούς. Θα μου πεις όσο κοστίζει ο Φρήμαν, ο Κρούζ, η Όλγα και ο Τζέιμι Λάνιστερ κοστίζουν καμια 20αριά άλλοι μαζί.

Επεξ/σία από ZAKKWYLDE
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους άρεσε η olga;

Το ότι την "παράσταση" την έκλεψε η Andrea Riseborough δεν το πρόσεξε κανείς;

 

Τς τς τς...

 

Την είδα πρίν δύο μήνες αλλά απο την ταινία θυμάμαι-μου έχει μείνει μόνο η Adrea..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε καιρό να με πάρει ο ύπνος σε ταινία. Από το tdkr για την ακρίβεια. Κινδυνεψα να κοιμηθώ στο man of steel, αλλά στο oblivion καληνύχτησα.

 

Σκέτη απογοήτευση, βαρετή μέχρι.....ύπνου :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Νταξ...είναι το 2077 και αυτό το κουτί που είναι στο διάστημα έχει πάει σε κάτι εκατοντάδες πλανήτες και ρουφάει τους πόρους τους, για ποιό λόγο...δεν ξέρουμε. Anyway, αν και έχουν την super τεχνολογία, έχουν ανάγκη να στείλουν κλόνους σε διάφορα σημεία στον πλανήτη για επισκευάζουν τα drone??? Τι σκατά repair-drones δεν έχουν για να κάνουν αυτή τη δουλειά;

 

Εν τω μεταξύ έχουν τους άπειρους φυσικούς πόρους που ρουφάνε απο όλους τους πλανήτες, αλλά τους ενδιαφέρει αν χάσουν 2-3 drones κάπου στη γή.

 

Άλλη μλκια. Πάει ο Τζάκ τη πρώτη φορά στους Σκάβεντζερς και τον παίρνει χαμπάρι το πρώτο drone. To καταστρέφουν και τους λέει, πρέπει να φύγω γιατί θα σας κυνηγήσει. Οπότε το super AI αφού τελικά έφυγε απο εκεί ο Τζάκ, αποφάσισε ότι δεν υπάρχει λόγος να στείλει περισσότερα drones στη περιοχή, και ας έχασε ένα.

 

Ότι νάναι...

 

 

 

blame the graphic novel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο φλόμπα ειναι;

 

Δυστυχώς ναι. Βέβαια εξαρτάται και τι προσδοκίες θα έχεις όταν κάτσεις να τη δεις. Προσωπικά είχα διαβάσει θετικά και περίμενα κάτι αρκετά κάλο. Αλλα δυστυχώς είναι πολύ μέτριο και γι αυτό φταίνε τα αμέτρητα plot holes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε το The Moon το οποίο βρίσκω εξαιρετικό συγκριτικά με το Oblivion.

 

 

 

Αν και στο Τhe Moon τους κλώνους τους έχουν φτιάξει οι άνθρωποι ενώ στο Oblivion τους έφτιαξαν οι εξωγήινοι που θέλουν κατακτήσουν την γη. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...