Προς το περιεχόμενο

Oblivion


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ρε παιδιά εγώ τα έχασα λίγο όταν ο 49 πάει και πεθαίνει στο διάστημα...μετά εμφανίζεται ο 52 και λέει είμαι ο Τζακ Χαρπερ...

Ήταν ο ορίτζιναλ Τζακ? Ή αυτος πέθανε όταν τον πήραν για να κάνουν κλώνους?

Γιατί πολύ χαλαρά τον δέχτηκε η γυναίκα του, σε φάση "μας κάνεις κ εσύ" 

Δηλαδή από το ένα αντίγραφο στο άλλο, Τζακ ας είναι κ οτι να'ναι 

 

Έχω ένα σορό τέτοιες άκυρες ερωτήσεις

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε παιδιά εγώ τα έχασα λίγο όταν ο 49 πάει και πεθαίνει στο διάστημα...μετά εμφανίζεται ο 52 και λέει είμαι ο Τζακ Χαρπερ...

 

Ήταν ο ορίτζιναλ Τζακ? Ή αυτος πέθανε όταν τον πήραν για να κάνουν κλώνους?

 

Γιατί πολύ χαλαρά τον δέχτηκε η γυναίκα του, σε φάση "μας κάνεις κ εσύ" 

Δηλαδή από το ένα αντίγραφο στο άλλο, Τζακ ας είναι κ οτι να'ναι 

 

Έχω ένα σορό τέτοιες άκυρες ερωτήσεις

 

 

 

 

Ο ορίτζιναλ ορίτζιναλ Τζάκ απ'ότι καταλαβαίνω πέθανε όταν τον πήραν. Ο 49 ήταν προφανώς ένας απο όλους τους κλώνους. Ο 52 το ίδιο. Αυτός είχε τα ίδια συναισθήματα με τον άλλον - πράγμα λογικό, αλλα η γυναίκα του δεν τρελάθηκε και απο την χαρά της απ'ότι είδαμε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plot hole....καλά αυτό πως δεν το θυμήθηκα να το αναφέρω...

 

 

Στο τέλος του έργου ο Τζάκ είναι καθ'οδόν προς το εξωγήινο κουτί. Κατα τη διάρκεια της διαδρομής άκουγε την εγγραφή στο "μαύρο κουτί". Σε κάποια φάση ο Τζάκ απελευθερώνει τον θάλαμο με τα sleeping pods, ο οποίος περιείχε το μαύρο κουτί (εκεί βρέθηκε όταν έπεσε απο τον ουρανό). Οι εγγραφές όμως συνεχίζουν για τα λίγα λεπτά μέχρι να τους ρουφήξει το κουτί!!! Παρ'όλο που το κουτί βρίσκεται πλέον στο άλλο σκάφος που αποσυνδέθηκε!!!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενα να δω κανα γαματο sci fi και αντ'αυτου ειδα μια παπαρια και μιση,βαρετοι και κακογραμμενοι διαλογοι,ακαταλαβιστικο σεναριο(δε καταλαβα Χριστο) και αυτο το haircut αλα πρωην ανατολικο μπλοκ της Κιριλενκο(τι βλαχακι) βασανιστηριο επι 2 ωρες,μαλλον ουτε 2 γιατι δεν αντεξα να το δω μεχρι το τελος,απλα δεν παλευεται η ταινια.

 

Γιατι δεν αναθετουν σε αυτους που φτιαχνουν τα παιχνιδια στυλ mass effect να κανουν και τις ταινιες γιατι το hollywood βγαζει τη μια μουφα μετα την αλλη λες και το κανουν επιτηδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συγκρίνουμε με το Moon ρε παιδιά. Καμία σχέση. Αλλα για το είδος της δεν με χάλασε η ταινία, το σκηνικό με το εξωγήινο τρίγωνο ήταν αρκετά μούφα αλλα δεν γ@μιέται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σας έχω και τους δύο.Τα ρέστα μου στην cougar Sally απο το ΤΑΤ/NASA control room

η οποία έπαιζε την μάνα του Walhberg στο Fighter έτσι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια Κιριλένκο τώρα πλάκα κάνουμε; Η άλλη ήταν όλα τα λεφτά......

Φυσικά.Η άλλη η Ολγίτσα ΔΕΝ βλέπεται.

olga02.jpg

Anyway we are missing the point here gentlemen....Λένε πολλοί για plot holes σε ταινίες sci-fi...απλά LOL.Προσωπικά θεωρώ ότι αν όλα υπαγόταν στην λογική τότε δεν θα υπήρχε νόημα να λέγονται ταινίες Science FICTION. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway we are missing the point here gentlemen....Λένε πολλοί για plot holes σε ταινίες sci-fi...απλά LOL.Προσωπικά θεωρώ ότι αν όλα υπαγόταν στην λογική τότε δεν θα υπήρχε νόημα να λέγονται ταινίες Science FICTION. 

 

Δηλαδή όταν η ταινία είναι sci-fi σου επιτρέπει να φτιάχνεις ένα story οπού υπάρχουν ένα κάρο σημεία που δε τα εξηγείς καν για πιο λόγο το κάνεις έτσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε. Την είδαν όλοι Lost.

Αυτό πήγα να πω αλλά από την αντίθετη πλευρά.Σε κάποιους άρεσε το Lost σε κάποιους άλλους όχι.Έτσι είναι τα πράγματα τώρα σε όποιον δεν αρέσουν μπορεί κάλλιστα να μην τις βλέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση ...είναι λογικό να μην σου αρέσει μια ταινία που αρέσει σε μένα και τούμπαλιν,αλλά μην έρχεσαι να μου λες για plot holes σε ταινία sci-fi απλά για να πεις κάτι..είναι εντελώς οξύμωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οξύμωρο γιατί; Δικαιολογούνται plot holes σε ταινίες sci-fi? Σε κανένα είδος δεν δικαιολογείται. Εντάξει, μπορούμε να είμαστε πιο χαλαροί σε εφετζίδικες ταινίες αλλά χαζολαθάκια δεν συγχωρούνται. Γιαυτό έγραψα ότι μου άρεσε, σχετικά, το Oblivion. Επειδή την είδα με τέτοια διάθεση. Ίσως και επειδή πήγα να δω κάτι πολύ χειρότερο..

 

υγ το Lost το πάω με χίλια. Μπορεί το τέλος να ήταν "κάπως", αλλά το ταξίδι πολλές φορές είναι ισάξια σημαντικό με τον προορισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...