Προς το περιεχόμενο

Origin - πλατφόρμα διανομής παιχνιδιών της ΕΑ


pasxa_axsap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Σε αυτή την ερώτηση η λύση που προτείνουν είναι η ενεργοποίηση από browser από εδώ: https://myaccount.ea.com/cp-ui/redemption/index
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/I-can-t-scroll-down-in-quot-select-your-title-quot/td-p/6604636

Επίσης κάποιοι λένε ότι πατώντας το Tab (στο πληκτρολόγιο) τους δούλεψε.

Δούλεψε με Tab, ευχαριστώ!! Το ότι το αρχικό θέμα στο link που δίνεις, ανοίχτηκε πριν 2 μήνες κι ακόμη δεν υπάρχει fix, είναι επιεικώς απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Προστέθηκαν στο origin acces τα κάτωθι :

Mad Max

Pillars of Eternity: Hero Edition

Prison Architect

Torment: Tides of Numenera

Brothers: A Tale of Two Sons

Virginia

Ember

Spore™

Τρελό value for money για ούτε 5 ευρώ το μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγινα για πρωτη φορα συνδρομητης στο origin access, στην επιλογη vault games ολα τα παιχνιδια που βλεπω και μπορω να κατεβασω δωρεαν, μπορω να τα προσθεσω για παντα στη συλλογη μου ακομη και οταν ληξει η συνδρομη ή μπορω να εχω προσβαση μονο κατα τη διαρκεια της συνδρομης?

111.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Εγινα για πρωτη φορα συνδρομητης στο origin access, στην επιλογη vault games ολα τα παιχνιδια που βλεπω και μπορω να κατεβασω δωρεαν, μπορω να τα προσθεσω για παντα στη συλλογη μου ακομη και οταν ληξει η συνδρομη ή μπορω να εχω προσβαση μονο κατα τη διαρκεια της συνδρομης?

111.png

Ε δεν θέλει και διευκρίνιση, αλλιώς αν γινόταν να τα κρατήσουμε θα ήταν σαν να τα αγοράζουμε με 4 ευρώ. Και μάλιστα όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωρεάν trial του Origin Access για 7 ημέρες για νέους συνδρομητές:

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access?utm_campaign=origin_hd_ww_ic_soco_twt_oa-premier-tw-060618&utm_source=twitter&utm_medium=social&cid=47089&ts=1528580521369

Επίσης ανακοινώθηκε το Origin Access Premier με πρόσβαση σε όλα τα παιχνίδια (νέες και παλιές κυκλοφορίες πλέον) και τιμή 15€/μήνα ή 99€/χρόνο:

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access/ea_play

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/6/2018 στις 12:41 ΠΜ, Despotas είπε

Δωρεάν trial του Origin Access για 7 ημέρες για νέους συνδρομητές:

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access?utm_campaign=origin_hd_ww_ic_soco_twt_oa-premier-tw-060618&utm_source=twitter&utm_medium=social&cid=47089&ts=1528580521369

Επίσης ανακοινώθηκε το Origin Access Premier με πρόσβαση σε όλα τα παιχνίδια (νέες και παλιές κυκλοφορίες πλέον) και τιμή 15€/μήνα ή 99€/χρόνο:

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access/ea_play

Αυτές οι συνδρομητικές υπηρεσίες είναι το μέλλον (δυστυχώς). Πάντως 99€ είναι πολύ καλή τιμή, λιγότερο από δύο 3Α παιχνίδια και έχεις τα πάντα από ΕΑ. Σε αυτό οφείλω να πω ένα μπράβο

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, mike299 είπε

Αυτές οι συνδρομητικές υπηρεσίες είναι το μέλλον (δυστυχώς). Πάντως 99€ είναι πολύ καλή τιμή, λιγότερο από δύο 3Α παιχνίδια και έχεις τα πάντα από ΕΑ. Σε αυτό οφείλω να πω ένα μπράβο 

Προς τα εκεί φαίνεται να πηγαίνει η κατάσταση αφού οι εταιρείες θέλουν να μεγιστοποιούν τα κέρδη τους.

Συμφωνώ πως είναι αρκετά καλή η τιμή για έναν τόσο μεγάλο κατάλογο.

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, πραγματικα θα ηθελα την βοηθεια σας.
Προχθες αγορασα μεσω χρεωστικης της alpha bank(american express) την προσφορα με τα 2 games απο origin (battlfeild 1-titanfall 2) στα 22,5 ευρω.
Αφοτου εγινε η συναλλαγη ειδα τα Games στην βιβλιοθηκη μου κανονικα και δεν καταλαβα οτι μου  εστειλαν στο email την <επικυρωση>. 
Ετσι λοιπον την επομενη μερα που ξαναμπηκα ελειπαν απο την βιβλιοθηκη μου καθως και η αγορα αναφερεται ως FAILED.
To θεμα ειναι πως τα χρηματα αυτη την την στιγμη βρισκονται στις <<προβλεψεις>> του λογαριασμου μου στην alpha bank(δηλ. ειναι δεσμευμενα απο αυτους και περιμενω να δω τι θα γινει τελικα απο την πλευρα του Origin) 
Τι μπορω να κανω εγω ωστε να μην χασω τα χρηματα μου ή εστω να παρω τα games Που πληρωσα ? Προσπαθησα να βγαλω ακρη με την υπηρεσια refund που εχουν αλλα ακρη δεν εβγαλα.

Ολες οι αποψεις ευπροσδεκτες παιδια και σας ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2018 στις 11:57 ΜΜ, panos9553 είπε

Καλησπερα παιδια, πραγματικα θα ηθελα την βοηθεια σας.
Προχθες αγορασα μεσω χρεωστικης της alpha bank(american express) την προσφορα με τα 2 games απο origin (battlfeild 1-titanfall 2) στα 22,5 ευρω.
Αφοτου εγινε η συναλλαγη ειδα τα Games στην βιβλιοθηκη μου κανονικα και δεν καταλαβα οτι μου  εστειλαν στο email την <επικυρωση>. 
Ετσι λοιπον την επομενη μερα που ξαναμπηκα ελειπαν απο την βιβλιοθηκη μου καθως και η αγορα αναφερεται ως FAILED.
To θεμα ειναι πως τα χρηματα αυτη την την στιγμη βρισκονται στις <<προβλεψεις>> του λογαριασμου μου στην alpha bank(δηλ. ειναι δεσμευμενα απο αυτους και περιμενω να δω τι θα γινει τελικα απο την πλευρα του Origin) 
Τι μπορω να κανω εγω ωστε να μην χασω τα χρηματα μου ή εστω να παρω τα games Που πληρωσα ? Προσπαθησα να βγαλω ακρη με την υπηρεσια refund που εχουν αλλα ακρη δεν εβγαλα.

Ολες οι αποψεις ευπροσδεκτες παιδια και σας ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Καλημερα παιδια, και καλο υπολοιπο Κυριακης...Καποιος που να εχει μια εικονα για το παραπανω θεμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παει να πει;

Αναφορά σε κείμενο

Προσπαθησα να βγαλω ακρη με την υπηρεσια refund που εχουν αλλα ακρη δεν εβγαλα

Τι τους είπες και τι σου είπαν; Αν δε μας πεις συγκεκριμένα, δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε

Ticket στο support έχεις ανοίξει;

Η χρέωση είναι οριστική στην τράπεζα; Ή έχει ξεκινήσει η διαδικασία επιστροφής; Τα χρήματα δεν αποδεσμεύονται άμεσα, χρειάζονται κάποιες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα. Έκανα ένα φορμάτ του ssd κρατώντας ως έχει τον σκληρό μέσα στον οποίο έχω εγκαταστήσει το Origin για να πηγαίνουν εκεί τα games όταν τα κατεβάζω. Έκανα το format, πήγα στον σκληρό και δε μου ανοίγει το ME Andromeda. Οπότε το ξανακατεβάζω, και βλέπω ότι το κατεβάζει ξανά ενώ υποτίθεται υπάρχουν τα αρχεία. (έκανα launch την εφαρμογή απ' τον σκληρό, δεν ξανακατέβασα δηλαδή το Origin, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.) Τέλος, έκανα copy τα αρχεία στα documents που πάνε τα save όλων των παιχνιδιών και τα έκανα paste στο καινούργιο documents μετά το format, θα είμαι οκ έτσι? Δε θα χαθεί κάτι θέλω να πω. Ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από MikeMenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MikeMenos είπε

Παιδιά καλησπέρα. Έκανα ένα φορμάτ του ssd κρατώντας ως έχει τον σκληρό μέσα στον οποίο έχω εγκαταστήσει το Origin για να πηγαίνουν εκεί τα games όταν τα κατεβάζω. Έκανα το format, πήγα στον σκληρό και δε μου ανοίγει το ME Andromeda. Οπότε το ξανακατεβάζω, και βλέπω ότι το κατεβάζει ξανά ενώ υποτίθεται υπάρχουν τα αρχεία. (έκανα launch την εφαρμογή απ' τον σκληρό, δεν ξανακατέβασα δηλαδή το Origin, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.) Τέλος, έκανα copy τα αρχεία στα documents που πάνε τα save όλων των παιχνιδιών και τα έκανα paste στο καινούργιο documents μετά το format, θα είμαι οκ έτσι? Δε θα χαθεί κάτι θέλω να πω. Ευχαριστώ πολύ.

Δες το παρακάτω:

https://help.ea.com/en-us/help/origin/origin/backing-up-and-restoring-your-origin-games/

Στις 14/6/2018 στις 11:57 ΜΜ, panos9553 είπε

Καλησπερα παιδια, πραγματικα θα ηθελα την βοηθεια σας.
Προχθες αγορασα μεσω χρεωστικης της alpha bank(american express) την προσφορα με τα 2 games απο origin (battlfeild 1-titanfall 2) στα 22,5 ευρω.
Αφοτου εγινε η συναλλαγη ειδα τα Games στην βιβλιοθηκη μου κανονικα και δεν καταλαβα οτι μου  εστειλαν στο email την <επικυρωση>. 
Ετσι λοιπον την επομενη μερα που ξαναμπηκα ελειπαν απο την βιβλιοθηκη μου καθως και η αγορα αναφερεται ως FAILED.
To θεμα ειναι πως τα χρηματα αυτη την την στιγμη βρισκονται στις <<προβλεψεις>> του λογαριασμου μου στην alpha bank(δηλ. ειναι δεσμευμενα απο αυτους και περιμενω να δω τι θα γινει τελικα απο την πλευρα του Origin) 
Τι μπορω να κανω εγω ωστε να μην χασω τα χρηματα μου ή εστω να παρω τα games Που πληρωσα ? Προσπαθησα να βγαλω ακρη με την υπηρεσια refund που εχουν αλλα ακρη δεν εβγαλα.

Ολες οι αποψεις ευπροσδεκτες παιδια και σας ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Δε καταλαβαίνω που λες επικύρωση και επίσης πως αφαιρέθηκε το παιχνίδι από το library ενώ το είχες.

Μίλα καλύτερα με το support.

https://help.ea.com/en-us/help/faq/contact-ea-help/

Τα χρήματα με τις κάρτες θέλουν κάποιες μέρες για να αποδεσμευτούν πάντως όπως είπε και ο φίλος παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Νέες προσθήκες στον κατάλογο του access

Now available in the Premier Vault

Burnout™ Paradise Remastered
EA SPORTS™ Madden NFL 19
Star Wars™ Battlefront™ II
The Sims™ 4 Deluxe Edition with Dine Out and Kids Room Stuff
EA SPORTS™ FIFA 18
Unravel™ Two
A Way Out


Now available for both Basic and Premier members

Fe
Ghost of a Tale
Punch Club
Pillars of the Earth
Mr. Shifty
Figment
Splasher
Hover

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...