Προς το περιεχόμενο

Boxing Days @ Amazon.co.uk


jpapadakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν έχουμε ίδιο φόρο με αγγλία φίλε μου..

sorry λάθος μου, είχε αλλάξει η επιλογή από το free delivery..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν έχουμε ίδιο φόρο με αγγλία φίλε μου..

στα lightning/boxing/blackfriday deals δεν αλλάζει το ΦΠΑ αν δεν κάνω λάθος, αλλά και πάλι 3% είναι η διαφορά, από 135.4 δεν πάει 142 με αύξηση 3%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χτύπησα το πλυστικό της Nilfisk C120. Απ οτι το έψαξα λιγάκι η ελληνική αντιπροσωπία δεν αναγνωρίζει την εγγύηση προιοντων αγορασμενων απο εξωτερικό. Το amazon σε περιπτωση βλαβης σε καλύπτει ? Με τα μεταφορικά επιστροφής τι παίζει ? Ευχαριστώ και καλή χρονιά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το Lenovo S206:

 

Παράλληλα "τρέχει" προωθητική ενέργεια για τα windows 8, που κατεβάζει την τιμή του laptop κατά 15 λίρες με το κουπόνι WIN8UPGR. Η λογική του πράγματος είναι ότι σου πουλούν το μηχάνημα με Win 7 και σου μειώνουν την τιμή κατά 15 λίρες, τις οποίες μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να κάνεις αναβάθμιση στα Win 8. Το κουπόνι λειτουργεί συνδυαστικά με το lightning deal και μου κατέβασε την τιμή του μηχανήματος στις 235 λίρες (300 ευρώ και κάτι λεπτά).

 

Όσοι ενδιαφέρεστε να το αγοράσετε, έχετε υπόψη ότι (τουλάχιστον από όσα μπόρεσα να βρω ψάχνοντας στο Δίκτυο) έχει μόνο 1 slot RAM και τα 4 Gb που "φοράει" είναι το μέγιστο. Επίσης είναι ζόρι να το ανοίξεις από κάτω για τυχόν αναβάθμιση, καθάρισμα εσωτερικού κλπ. Για όσους πιθανώς σκεφτείτε αναβάθμιση μνήμης στα 8 Gb, αλλαγή σκληρού κλπ. ίσως είναι καλύτερη λύση το αντίστοιχο laptop της HP που έχει 2 slot RAM και ανοίγει εύκολα (η βάση είναι συρταρωτό καπάκι).

 

Αυτά. Εύχομαι σε όλους Καλή Χρονιά και καλές αγορές :-)

Ευχαριστουμε, θα χρησιμευσει οταν πεσει στις 200 λιρες... Πριν ~2+ χρονια αγορα του ιδιου με τον τοτε συγχρονο amd apu brazos (E-350 / 6310) στα 270 ευρω με 3GB Ram οποτε δεν συμβιβαζομαι με τιποτα ακριβοτερο...

Παντως ειναι πραγματικα μαρτυριο ακομα και την ram να θες να αλλαξεις τα ειχα ξαναγραψει εδω δυστυχως πρεπει να βγει μεχρι και το πληκτρολογιο, παντως απο slots εχει δυο, δε νομιζω να τις μειωσαν ετσι ξαφνικα σε... μια! wtf δηλαδη...

Ο Samsung 840 ο "απλος" εχει βγει σε προσφορα 10αδες φορες μεχρι σημερα και εχει συζητηθει... 100αδες, για τον πολυ απλο λογο οτι υπολειπεται σε επιδοσεις αρκετα των συγχρονων κορυφαιων (και ακομα και των περσινων κορυφαιων) ssd δισκων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, ο converter του αμαζον ειναι αυτος polos? Και βγαζει τιμη σε ευρω μικροτερη απο την τρεχουσα ισοτιμια;;;;;;;;; :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

 

όχι το έχω απενεργοποιημένο τον converter 

 

έχω βάλει αυτό το plugin το chrome https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-currency-converter/anbfhidldjknonaihbalghlebaijealk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδή έχω συνηθίσει να επιλέγω την πληρωμή σε λίρες και όχι σε ευρώ (πιστεύοντας ότι η ισοτιμία του Amazon είναι σε βάρος του αγοραστή) θα ανεβάσω εδώ το ποσόν που θα χρεωθεί στην κάρτα μου όταν γίνει η αποστολή του δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω συνηθίσει να επιλέγω την πληρωμή σε λίρες και όχι σε ευρώ (πιστεύοντας ότι η ισοτιμία του Amazon είναι σε βάρος του αγοραστή) θα ανεβάσω εδώ το ποσόν που θα χρεωθεί στην κάρτα μου όταν γίνει η αποστολή του δίσκου.

στα 135€ είναι.. δεν είχα επιλέξει free delivery κ δεν πήγε καθόλου εκεί το μάτι..

άντε με το καλό να σου έρθει φίλε! πολύ δυνατός δίσκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και ο 840 Pro, που είναι καλλίτερος, αλλά αφού βγήκε ο συγκεκριμένος στην τιμή αυτή, και μάλιστα την τελευταία μέρα των προσφορών, αποφάσισα να μην αφήσω την προσφορά.

 

Σε ότι αφορά στην τιμή πιστεύω ότι θα χρεωθώ κάτι λιγότερο από 134,63€ αλλά θα το δούμε σε λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστουμε, θα χρησιμευσει οταν πεσει στις 200 λιρες... Πριν ~2+ χρονια αγορα του ιδιου με τον τοτε συγχρονο amd apu brazos (E-350 / 6310) στα 270 ευρω με 3GB Ram οποτε δεν συμβιβαζομαι με τιποτα ακριβοτερο...

Παντως ειναι πραγματικα μαρτυριο ακομα και την ram να θες να αλλαξεις τα ειχα ξαναγραψει εδω δυστυχως πρεπει να βγει μεχρι και το πληκτρολογιο, παντως απο slots εχει δυο, δε νομιζω να τις μειωσαν ετσι ξαφνικα σε... μια! wtf δηλαδη...

Ο Samsung 840 ο "απλος" εχει βγει σε προσφορα 10αδες φορες μεχρι σημερα και εχει συζητηθει... 100αδες, για τον πολυ απλο λογο οτι υπολειπεται σε επιδοσεις αρκετα των συγχρονων κορυφαιων (και ακομα και των περσινων κορυφαιων) ssd δισκων...

 

Φίλε giorginho, μακάρι να έχεις δίκιο ;-). Πάντως στο service manual του μηχανήματος φαίνεται 1 slot. Επίσης εδώ και εδώ αναφέρεται ότι έχει 1 slot με μέγιστη υποστηριζόμενη RAM στα 4 Gb.

 

Εφ' όσον έχεις ήδη το μηχάνημα με τον Ε-350, τότε μάλλον δεν αξίζει να ρίξεις χρήματα για το συγκεκριμένο. Λέγεται ότι οι διαφορές απόδοσης μεταξύ Ε-350, Ε-450 και Ε2-1800 είναι από μικρές έως ανεπαίσθητες. Περίμενε κανένα εξάμηνο και "χτύπα" κατ' ευθείαν ένα thin and light με κάποιον από τους καινούριους AMD Kabini APU που ακούγεται ότι θα είναι σαφώς καλύτεροι ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...