Προς το περιεχόμενο

Boxing Days @ Amazon.co.uk


jpapadakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Είχε βγει στα black friday deals τόσο.Πλέον είναι αρκετά πιο ακριβός.

γιατί δεν τον πουλάει το amazon αν θυμάμαι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

στις προσφορές του amazon ο 256gb Samsung 830 είχε φτάσει τα 120-125 euro νομίζω...

 

145 ευρω (116.99 λιρες)  ηταν η χαμηλοτερη ever τιμη (σε deal μαλιστα), η χαμηλοτερη χωρις lightning προσφορα τιμη στο αμαζον ηταν 170-175 ευρω καπου 140 λιρες.

 

Καθολου περιεργο που ειναι στο 20% αγορες ο 840,  εχουμε πει πολλες φορες σε τι και ποσο υπολειπεται του 830. Ποσο μαλιστα να πουλησει σημερα οταν μεχρι χθες ειχε μπει ο 840 10 φορες -που λεει ο λογος- σε LD και ειχε και δωρο το παιχνιδι AC3, κατι που σημερα δεν υπαρχει αφου ηταν μεχρι 31-12-2012 το δωρο.

Στο hotukdeals για να εχετε μια εικονα σε αυτη την τιμη για τον 840 εχουν ανοιξει 2-3 θεματα εδω και 10 μερες και οχι hot, ουτε καν warm δεν παει η προσφορα, μια φορα μαλιστα ηταν και cold με -20-30 βαθμους!  ;)

 

Καλη χρονια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό φαίνεται αυτό για το σαλόνι http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008MVHKIO/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=19450-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B008MVHKIO

 

 

ποιο plugin ειναι αυτο και τι κανει?

 
αυτό https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-currency-converter/anbfhidldjknonaihbalghlebaijealk για ισοτιμία λίρα-ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε giorginho, μακάρι να έχεις δίκιο ;-). Πάντως στο service manual του μηχανήματος φαίνεται 1 slot. Επίσης εδώ και εδώ αναφέρεται ότι έχει 1 slot με μέγιστη υποστηριζόμενη RAM στα 4 Gb.

 

Εφ' όσον έχεις ήδη το μηχάνημα με τον Ε-350, τότε μάλλον δεν αξίζει να ρίξεις χρήματα για το συγκεκριμένο. Λέγεται ότι οι διαφορές απόδοσης μεταξύ Ε-350, Ε-450 και Ε2-1800 είναι από μικρές έως ανεπαίσθητες. Περίμενε κανένα εξάμηνο και "χτύπα" κατ' ευθείαν ένα thin and light με κάποιον από τους καινούριους AMD Kabini APU που ακούγεται ότι θα είναι σαφώς καλύτεροι ;-)

Δυστυχως κι εγω απο αυτα που βλεπω τωρα που το εψαξα μαλλον 1 εχει... τι να πω το ιδιο με τον Ε350 που εχω εχει 2 (οχι οτι ειναι βεβαια τοσο τραγικο ηδη τα 4GB ειναι υπεραρκετα)... μονο που... με ενδιεφερε (φιλολογικα ας πουμε) το τωρινο διοτι το Ε350αρι δεν ειναι ακριβως δικο μου αλλα του ετερου ημισυ! :P

Οπως και να 'χει η τιμη ειναι ασυμφορη ακομα και με το -15 κουπονακι κατ'εμε (~290 ευρω).

Δε θα με χαλαγε ενα 13αρι βεβαια με ivy +discrete γραφικα αλλα οπως εχω ξαναγραψει αν δεν πεσει καποιο στα 300 (που δε θα πεσει) δεν...

@makfil θα χρεωθεις λιγο περισσοτερο απο την τιμη που δειχνει το plugin του polos και οχι λιγοτερο.

 

edit: βλακεια μου αυτο με τον Ε350 ειναι το 205 οχι το 206!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρακτικό, thanks.

Δεν αντικαθίσταται ο ff ^_^

Η αληθεια ειναι οτι με ψιλοχαλαει που κανει τη μετατροπη με στρογγυλοποιηση, αλλα ειναι εστω μια βοηθεια γρηγορη και καλη.

Εξ αλλου αν ξανα πατησετε στο κουμπι της μπαρας, ξανα βλεπετε την τιμη σε λιρες. Αρα ουσιαστικα εχουμε μια αποψη για την τιμη στο περιπου σε ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@makfil θα χρεωθεις λιγο περισσοτερο απο την τιμη που δειχνει το plugin του polos και οχι λιγοτερο.

 

Ας κάνουμε υπομονή λίγες μέρες, για να δούμε τη διαφορά + ή -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, δεν περίμενα να δημιουργηθεί ένα υποθέμα μέσα στο θέμα, σχετικά με το ποσό που θα χρεωθεί η κάρτα μου όταν στείλουν το δίσκο και εάν θα είναι πάνω ή κάτω από το 134,63.

 

Αντίθετα, εγώ έγραψα για το αντίστοιχο post για να επισημάνω, σε όδους δεν γνωρίζουν, ότι συμφέρει να αγοράζεις από το Amazon σε λίρες και να μην κάνει τη μετατροπή με ισοτιμία που είναι σαφώς σε βάρος του αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, δεν περίμενα να δημιουργηθεί ένα υποθέμα μέσα στο θέμα, σχετικά με το ποσό που θα χρεωθεί η κάρτα μου όταν στείλουν το δίσκο και εάν θα είναι πάνω ή κάτω από το 134,63.

 

Αντίθετα, εγώ έγραψα για το αντίστοιχο post για να επισημάνω, σε όδους δεν γνωρίζουν, ότι συμφέρει να αγοράζεις από το Amazon σε λίρες και να μην κάνει τη μετατροπή με ισοτιμία που είναι σαφώς σε βάρος του αγοραστή.

 

αν έχεις ebanking , μπορείς να δεις το πόσο που έχει δεσμευτεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις ebanking , μπορείς να δεις το πόσο που έχει δεσμευτεί

 

Κάνω τις περισσότερες δοσοληψίες με το e-banking, αλλά για το Amazon έχουμε πει πολλές φορές ότι η χρέωση στην κάρτα γίνεται την ώρα που στέλνει το δέμα και το αντίστοιχο μήνυμα.αποστολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To simple currency converter είναι πολύ καλό.. :)

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/simple-currency-converter/?src=userprofile

ένα ευχαριστώ κι απο μένα για το add-on

να πώ την αλήθεια ποτέ δεν το έψαξα και καθόμουν και παιδευόμουν άδικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω τις περισσότερες δοσοληψίες με το e-banking, αλλά για το Amazon έχουμε πει πολλές φορές ότι η χρέωση στην κάρτα γίνεται την ώρα που στέλνει το δέμα και το αντίστοιχο μήνυμα.αποστολής.

 

ναι το ξέρω αυτό , το πόσο όμως που θα χρεωθείς δεσμεύεται με τη παραγγελία 

 

στο ebanking λέει Διαθέσιμο Υπόλοιπο και Λογιστικό Υπόλοιπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με προβλημάτισες και άνοιξα το λογαριασμό μου αλλά, όπως περίμενα, δεν υπάρχει καμία χρέωση ακόμη.

Στη Eurobank δεν αναφέρονται διαθέσιμο και λογιστικό υπόλοιπο.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...