Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα ενα βιντεακι με group gameplay.Τα έλεγαν απο voice chat και βοηθούσε ο ένας τον αλλο στα bounties.Πολυ ωραια φάση απο οτι ειδα και μακαρι να το καταφέρουμε και εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Τι νέα λοιπόν;

 

Trading, mining, exploring, fighting? :P

 

Εγώ χθες ήμουν κάμποση ώρα να κυνηγάω bad guys σε resource extraction site (κοινώς ζώνη αστεροειδών / δαχτυλίδι).

Πέρασε κι ένας μπάτσος μπροστά από το beam laser μου και έπρεπε να γυρίσω πίσω να πληρώσω το bounty (μα είναι μκες οι μπάτσοι :P). Θα κάτσω ακόμα στο σύστημα (Njikan ή κάπως έτσι), μιας και είναι High Tech μέχρι να τουμπανιάσω το Eagle μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

παιδιά το παιχνίδι ειναι κατι σαν mmo ; γενικά έχει grinding κλπ, στους πλανήτες προσγειώνεσαι κανονικά;

 

Όχι ακριβώς. Έχει θέμα το grouping μέχρι στιγμής.

Για λεφτά, ναι, θα πρέπει να κάνεις δουλειές / αρκετά πράγματα για τα πιο μεγάλα σκάφη.

Όχι ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες κοιταζα λιγο το eagle που μας εδωσε μαζι με το mercenary edition. Επειδη θελω να κινηθω στα δικα μας μερη (SOL) θελω να πουλησω το ενα απο τα 2 σκαφη και να τη κανω ελαφρα. Να κρατησω το eagle, να του βαλω και κανα 2 οπλακια προκοπης και να τη κανω ή να κρατησω το sidewinder??? Το παιχνιδακι παντως τα σπαει. Ελπιζω να fixaroun συντομα το grouping και να παμε παρεακι καμια βολτα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν κρατάς και τα 2; 

 

Άλλωστε φτηνά είναι, οπότε δεν θα σου δώσουν και πολλά (νομίζω) και μπορεί να θες το Sidewinder για λιγότερο combat καταστάσεις, ενώ το Eagle είναι φτιαγμένο για interceptor. :)

 

Edit: Βέβαια, κάποιο θα μείνει παρκαρισμένο στην "παλιά γειτονιά". ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη η "παλια γειτονια" ειναι μακρια λεω να χρησιμοποιησω τα credits να εξοπλισω το eagle μπας και κανω και κανα combat mission ;) Εχεις κανα configuration να προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω ένα fixed beam laser στην οροφή και 2 gimballed multicannons στα φτερά.

 

Δεν έχω βάλει κάτι πιο...εξελιγμένο (shield recharge cells, chaff), ακόμα, αλλά όλος ο κόσμος φαίνεται ότι χρησιμοποιεί τα shield recharge cells για μάχες. Kοινώς αν στην πέσει παίχτης, θα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες κοιταζα λιγο το eagle που μας εδωσε μαζι με το mercenary edition. Επειδη θελω να κινηθω στα δικα μας μερη (SOL) θελω να πουλησω το ενα απο τα 2 σκαφη και να τη κανω ελαφρα. Να κρατησω το eagle, να του βαλω και κανα 2 οπλακια προκοπης και να τη κανω ή να κρατησω το sidewinder??? Το παιχνιδακι παντως τα σπαει. Ελπιζω να fixaroun συντομα το grouping και να παμε παρεακι καμια βολτα ;)

Το eagle που το εχει τελικα?Σε ποιο σταθμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αφηνω προς το παρον μεχρι να φτιαξουν το chat.


LHS 3447 στο Dalton Station.

 

Ρε γαμωτο δεν μπορω να παω SOL... Προφανως θελει να ανεβασω reputation...

ρε ποιο dalton station, αφου δεν εχει αυτο το σταθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει.

 

Προχωράει κι εδώ. Σήμερα έκανα το πρώτο μου kill μετά από ρεσιτάλ μεταφορών και έχω φτάσει τα 60 χιλιάρικα. Ούτως ειπείν τα έσκασα για καλύτερο FSD που μου αύξησε την εμβέλεια από 7 στα 11 light years. Σιγά σιγά έχω αρχίσει να παίρνω το κολάι αν και προφανώς είναι ακόμα στο 0.00001%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...