Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα τελικά το cobra μου. Μεγειά μου! Έχω και καμιά 200αριά χιλιάδες στην τράπεζα. Όταν θα ξαναπαίξω θα μαζέψω χρήμα να αρχίσω τις αναβαθμίσεις να πάρω μια καμπίνα και όπλα να κάνω καμια μάχη γιατί ακόμα δεν τις έχω ακουμπήσει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχοντας πλέον διαβάσει όλο το θέμα, με πείσατε να το τσεκάρω.

 

Οκ, ο κύριος λόγος είναι ότι είμαι περίεργος να το δω στο Oculus αφού ακούω παντού τα καλύτερα και πως είναι από τις ωραιότερες εμπειρίες.

Ακόμη βέβαια, αμφιταλαντεύομαι αν θα με κρατήσει. Γενικά με τα space/flight sims δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν ποτέ.

 

Εκτός από την ηλικία των 12(?) που κάθε βράδυ έπαιζε flight simulator, με αεροπλάνο δίχως πρακτικά προορισμό.  :lol:

Μάλιστα τότε είχα πάρει και ένα joystick. Αυτό για να ακριβολογώ.

 

 

post-137124-0-89805500-1489505437_thumb.jpg

 

 

Κάπου είναι θαμμένο. Θα το τσεκάρω να δω αν παίζει.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, αν και είμαι απόλυτα σίγουρος ότι ισχύει, καλύτερα αγορά από το επίσημο site του παιχνιδιού και μου δίνει κωδικό και για steam, σωστά; Το βασικό πακέτο θα πάρω αρχικά, και αν δω ότι κυλάει οκ, θα παιχτεί και αγορά του Horizons.

 

Τέλος, αν δεν κάνει κόπος και έχετε κάτι άμεσα διαθέσιμο και καλό, πετάξτε και κανένα tutorial μην ξαναψάχνω μέσα στις σελίδες.

 

Ευχαριστώ^ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά από το επίσημο site και σου δίνει και κλειδί steam Και κλειδί oculus. Ίσως για το δεύτερο να πρέπει να έχεις αγοράσει το commander deluxe, δεν ξέρω. Πάντως και από το steam παιζει native με τα oculus runtimes. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τέλος, αν δεν κάνει κόπος και έχετε κάτι άμεσα διαθέσιμο και καλό, πετάξτε και κανένα tutorial μην ξαναψάχνω μέσα στις σελίδες.

 

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/5k9n6j/welcome_to_elite_dangerous_christmas_pilots_heres/

 

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/wiki/greatposts

 

Το Tip #8, έπρεπε να είναι #1

 

 

NEVER fly without a rebuy. NEVER EVER EVER EVER FLY WITHOUT A REBUY. What's a rebuy? If you check your right hand panel in your ship, it'll tell you what the "rebuy cost" of your ship is. If you do not have that many credits in your bank, DO NOT FLY. If you die and cannot pay the rebuy cost, you will start in the starter ship. When you upgrade, wait until you have enough money to rebuy the ship you're upgrading to! Coriolis.edcd.io (the ship outfitting tool linked in #2) can also tell you the estimated rebuy cost of any build. :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην αγχώνεσαι, όταν ξεκινάς και πριν αγοράσεις καινούριο διαστημόπλοιο δεν υπάρχει rebuy cost. Υπάρχει μικρό cost όταν αρχίζεις και αναβαθμίζεις το αρχικό σου διαστημόπλοιο λίγο. Γενικώς ξεκινάς να παίζεις, μαζεύεις μερικά χρήματα και αγοράζεις FSD upgrade για να μπορείς να πας λίγο πιο μακριά. Τα υπόλοιπα τα ρωτάς στο google και εδώ και θα τα βρεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έκανα την αγορά από το κατάστημα τους, όμως πέρα από τον client τους, δε βλέπω κάποιο serial ή οτιδήποτε άλλο (ούτε για Steam, ούτε για Oculus).

Είναι κάπου και δεν το είδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο my account και αριστερα "partner keys" και έχει επιλογή να σου βγάλει τα κλειδιά. 

 

Γράψε και τις εμπειρίες σου, και εγώ νέοπας είμαι με 10 ώρες περίπου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο my account και αριστερα "partner keys" και έχει επιλογή να σου βγάλει τα κλειδιά. 

Ωραία, ευχαριστώ! 

 

Δεν τα έδειχνε διότι η παραγγελία ήταν στη φάση Processing για κάποια λεπτά. Με το που έγινε Complete, φάνηκαν όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα θα με ενδιέφερε να ακούσω άλλη μια άποψη για τις διαφορές με και χωρίς Oculus. Και τα μειονεκτήματα του πρώτου, πχ. τα κείμενα διαβάζονται ή σου φέρνουν ζαλάδα και μόνο στην προσπάθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι, έπιασα το πρώτο μου εκατομμύριο! Επίσης, το να σηκωθείς από την θέση σου και να πας βόλτα μέσα στο πιλοτήριο ενώ απέξω προσπερνάνε τα αστέρια είναι συγκλονιστική εμπειρία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια χαρά διαβάζω με το rift.

 

Επιβεβαιώνω.

 

Οκ, μην περιμένεις φυσικά το "κρύσταλλο" στα γράμματα (αν και θα το γνωρίζεις αυτό), αλλά δεν αντιμετώπισα πουθενά κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

Πλέον δεν με ζαλίζει καθόλου.

Γενικά φαίνεται να μην έχω θέμα με το VR, όσον αφορά τη ζάλη, άλλα όταν παίζουν μανούβρες και γυρίσματα, μια ενόχληση φυσικά υπάρχει.

 

Επίσης, το να σηκωθείς από την θέση σου και να πας βόλτα μέσα στο πιλοτήριο ενώ απέξω προσπερνάνε τα αστέρια είναι συγκλονιστική εμπειρία.

 

https://youtu.be/bbcsz8sb7Cg

 

Ρίξε και κάτι να παίζει στο background.  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...