Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

nCAztZg.jpg

 

Φωτογραφίες από την νέα Camera Suite της 2.3 beta.

 

Looking Pretty. ^_^

 

Eπίσης

 

Cockpit of every ship 2.3 Beta

 

Edit: Μάλλον θα βλέπουμε και άλλα τέτοια στο μέλλον με την νέα κάμερα. :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=TYQU5tusgoc

 

Κλασσικό disclaimer: κανένα από τα πάνω δεν είναι δικό μου. Περιμένω να βγει live για να δω πόσο κοντά μπορώ να φτιάξω την φάτσα μου. :P

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Τελικά έβαλα την 2.3 beta κι εγώ.

 

Nothing much (έχω ένα θέμα με το movement της κάμερας που κουνιέται μόνη της αν βάλω "forward only" throttle που κάνει lock και το throttle control του σκάφους στα options) και μια δοκιμή στην φάτσα μου. :P

 

 

tghKZSd.jpg

 

Pn0a1df.jpg

 

IDSlLDd.jpg

 

rVK0NUg.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά φαίνεται το μόντελ!!

 

πολύ χαίρομαι που εξελίσσεται το παιχνίδι όσο περνάει ο καιρός..

Κάπως αργά βέβαια,αλλά έχουμε αποτέλεσμα..

Οι τιμές στα σκάφη και στις αναβαθμίσεις να πέσουν λίγο μόνο...είναι τρομερά ψιλά..Δεν έχουν όλοι τον χρόνο να ασχοληθούν τόσο με το παιχνίδι για να τα μαζέψουν..

(ΥΓ, μόνο που έχω 1.2 δις χρήματα ingame :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα σήμερα το elite dangerous commander deluxe edition. Χάος! Έχω πελαγώσει!

 

Για αρχή, να το τρέχω από το steam, από τον oculus launcher ή από δικό του εικονίδιο; εγώ το εγκατέστησα στο oculus αλλά μήπως να το ξανά κατεβάσω να το έχω στο steam για να μου βγάζει τίποτα achievements αν υπάρχουν, να μου μετράει τις ώρες κλπ; και να μπορώ να παίζω κα χωρίς το VR; αν το κατεβάσω τώρα στο steam, το σωσμένος μου υπάρχει;

 

Επίσης έβαλα να παίζω σε open, μήπως να το πάω σε solo για αρχή;

 

Ξεκίνησα το horizons και διάλεξα αυτό το διαστημόπλοιο που έδινε, δεν θυμάμαι πως το λένε :-). Έχει 2 θέσεις για cargo. Μάλλον δεν μπορώ να κάνω εμπόριο με αυτό ε; πήρα κάτι αποστολές για μεταφορά δεδομένων κα έκανα 2-3 αποστολές πήρα 8-10000 από την καθεμία. Μπορώ να αλλάξω αυτό το μικρό με κάποιο άλλο εμπορικό και αν ναι που;

 

Όπως πήγαινα προς έναν πλανήτη, πέρασα κοντά από κάποιον άλλο και ο χρόνος που ήθελα να φτάσω αυξήθηκε. Από εκεί που ήταν 1-2 λεπτά πήγε στα 25. Όταν απομακρύνθηκα λίγο από τον πλανήτη ξανά έπεσε στα 1-2 λεπτά.

 

Μέχρι τώρα έχω μάθει να προσγειώνομαι-απόγειωνομαι, να διαλέγω αποστολές στους σταθμους, να χειρίζομαι το σκάφος (ας είναι καλά το Saitek x52) να βάζω πορεία από τον γαλαξιακό χάρτη και να ταξιδεύω.

 

Βοηθάτε με τις απορίες γιατί έχω χαθεί!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Check here. ;)

 

Pro-Tip #1: Ποτέ μην πετάς χωρίς rebuy (είναι στην δεξιά οθόνη που λέει πόσο θα κοστίσει το σκάφος αν καταστραφεί).

 

no1 rule είναι αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσχώρησα λίγο, αναβάθμισα και το Frameshift drive για να ξεκολλήσω και τώρα παίρνω κάτι αποστολές με περισσότερα χρήματα. Είμαι στα 110.000 credits. Ξέρω, ψίχουλα για τους γνώστες αλλά για εμένα είναι καλά. Φαντάζομαι πρέπει να αγοράσω fuel scoop τώρα για να μην ξεμείνω πουθενά ε; Και να πηγαίνω πιο γρήγορα στον προορισμό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι συνεχίζω. Με λίγο παιχνίδι ακόμα έφτασα 200.000+ . Ακόμα δεν έχω κάνει μάχες, ούτε έχω αναβαθμίσει για μάχες. Θα μαζέψω χρήματα για να παρω το cobra MK3 που διάβασα είναι αρκετά καλό multi role. Για την ώρα κάνω μεταφορές δεδομένων και μικρών φορτίων αλλά θέλω να κάνω και μάχες και να πάρω και κανέναν τουρίστα. Νομίζω θα με καλύψει. Εμπόριο δεν με βλέπω για την ώρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...