Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

i am back!

τα έχω ξεχάσει όλα αλλά σιγά σιγά τα θυμάμαι. δυστυχώς δεν έχω κρατήσει κάποια χρήσιμα site κυρίως αυτό που είχε για τους συνδυασμούς με το trading ανάλογα με το τι παράγει ο σταθμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μια και δεν το είχα κάνει και βλέπω είναι καινούργιο πούλησα στο cobra μου τα cargo και έβαλα για passenger και άρχισα να κάνω μεταφορές. 

Λέω να κάνω και για slave trading αργότερα.

Θα δω και το planetary exploration. Εχει πάντως πράγματα αρκετά να κάνεις και είδα ότι υπάρχουν πλέον και περιοχές που τις ελέγχουν faction. Αυτό δεν ξέρω τι συμβαίνει. Ετσι και αλλιώς η δικιά μου έδρα είναι τουλάχιστον 20 jump μακριά από αυτές τις κεντρικές περιοχες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έδωσες ιδέα να το βάψω και κίτρινο :D

 


αυτό με τους πιλότους τι είναι? που τους νοικιάζεις?

Και ποιο ship προτείνετε να βάλω στόχο για μεγάλο cargo?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Type-6, Type-7 και Type-9. Και το Keelback είναι για transportation.

 

Για PvE (δεν κάνω PvP), μου άρεσε το Vulture και τώρα είμαι στο FAS. Με το πάσο μου. :P

 

Αν εμφανιστεί ο DeiX μπορεί να δώσει τα δικά του φώτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Type-6, Type-7 και Type-9. Και το Keelback είναι για transportation.

 

Για PvE (δεν κάνω PvP), μου άρεσε το Vulture και τώρα είμαι στο FAS. Με το πάσο μου. :P

 

Αν εμφανιστεί ο DeiX μπορεί να δώσει τα δικά του φώτα.

 

Tadaaaaaaaa να μαι ;P (Με εχει φαει το eve παλι ρε γαμωτο....)

 

Παντα παρακολουθω αλλα αφου με καλυπτετε παραμενω σιωπηλος :)

 

τι είναι το T? Και για καλό fighter τι προτείνετε? Το cobra δλδ μπορεί να θεωρηθεί πλέον ship γενικής χρήσης?

 

Το ποιο οικονομικο για μεταφορες ειναι το T-6. Μετα πας αποκλειστικα για python. Το καλυτερο "οικονομικο" multipurpose. Πρακτικα κανεις τα παντα (και φυσικα passenger transport που πλεον δινει πολλα credits).

 

Για pve το καλυτερο vfm ειναι το Vulture. Την αραζεις σε ενα RES και κανεις bounty hunting. Απλα μη περιμενεις να ριξεις ευκολα anaconda σε solo mission....Περιορισου στα RES. (Υπαρχει και το κολπακι με τα skimmers αλλα χρειαζεται βρεις καλο σημειο αλλιως δεν....)

 

Για pvp ασχολησου καλυτερα με arena. Δεν ξερω ποσο κοσμο εχει πλεον αλλα θα διασκεδασεις. Σε open world εκτος και αν ασχολεισαι με powerplay δεν εχει νοημα. Παντως το FDL ακομα και μετα το nerf που εφαγε ειναι πολυ δυναμη ;)

 

Κοινως μαζεψε με οποιο τροπο θελεις/μπορεις τα απαραιτητα credits για ενα python (και τον εξοπλισμο του) και δεν θα χρειαστεις τιποτε αλλο για μεγαλο χρονικο διαστημα.

 

Εχω αρκετο καιρο να ασχοληθω νομιζω πως δεν εχουν αλλαξει και πολλα μετα το 2.2 release.

 

Αν χρειαστεις κανα fit δωσε budget, πες τι ακριβως θες να κανεις και κατι θα μαγειρεψουμε εδω https://coriolis.io/

 

Και οπως εμφανιστηκα, δια μαγειας θα εξαφανιστω και παλι

 

magic-trick-animated-gif-15.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T7 μεγάλο εργαλείο, διπλό διαφορικό, τραβάει στην ανηφόρα, πηγαίνει παντού (αρκεί το landing pad να είναι για large σκάφη), χωράει διακόσους τόνους φορτίο. Η χαρά του φορτηγατζή. Όταν ξαναπιάσω το παιχνίδι (που δεν το έχω ξανακάνει μετά το τελευταίο κάζο) πάλι Τ7 θα πάρω άμα λάχει να 'ουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθές πήρα έναν τουρίστα και ήταν να τον πάω σε έναν πλανήτη. Με τα χίλια ζόρια τελικά βρήκα το point of interest και μετά από ψάξιμο και διάβασμα στο internet. Το σημείο το φύλαγε ένα drone και δεν ήξερα τι να κάνω γμτ. Ti πρέπει να κάνεις σε τέτοιες αποστολές για να ξεκλειδώσει η αποστολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...